Stilo JTD - Lupkanje u kotaču

Autor virag, 22 Studeni 2014, 14:59:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

virag

ekipa lupka mi u prednjem desnom kotacu,bio sam kod tri majstora svi su rekli vilica je osla...promijenio sam vilicu i stabilizator ali opet se lupkalo....pa me sad zanima sta bi to moglao biti osim kinetickog ili mozda poluosovina ....ali nedrobi kao da je kineticki
to Ĺžene vole.......;)

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

chakija

Ulažišta opruga na amortizer...guma/plastika koja se podere pa opruga nabija..a može biti i ležište amortizera...ako su ti kugle nove vjerojatno je to... Si eliminirao balansicu?

virag

nisam nista eliminirao....kako to mogu provjeriti sta je sta....da neidem opet kod majstora koji ce mi reci da nesta popravim a nije do toga
to Ĺžene vole.......;)

chakija

Citat: virag  u 23 Studeni 2014, 13:35:11
nisam nista eliminirao....kako to mogu provjeriti sta je sta....da neidem opet kod majstora koji ce mi reci da nesta popravim a nije do toga
a dić auto i redom natezat rukama i pajserom sve na ovjesu i vidjet gdje ima lufta... nema druge

virag

bio sam kod majstora rekao je da ima lufta na nutarnjem kinetickom s desne strane....dio kosta 3500kn :facepalm:
to Ĺžene vole.......;)

chakija

Citat: virag  u 24 Studeni 2014, 14:12:46
bio sam kod majstora rekao je da ima lufta na nutarnjem kinetickom s desne strane....dio kosta 3500kn :facepalm:
Ma daj kod kakavih ti to idijota ideÅ¡ hahah... Nutarnji homo koÅ¡ta cca 550kn  u intercarsu ... Nutarnji homo moze tupkat kod saltanja..preko neravnina bas i ne.. .. Btw to počne lupat tek da ima ono lufta centimetar ...malo lufta smije, tj uvijek će imat

chico2288

Teško da bi lupkalo zbog homokinetickog..a kao sto je chakija rekao: malo lufta uvijek ima.

Provijeri amortizer i ležaj amortizera..drugo nema sta biti ak si ostalo sve promijenio

Sent from my Calculator using Tapatalk


virag

a jel to nije u cijelom komadu???meni su tako rekli u tokicu...da je komplet sa poluosovinom...
to Ĺžene vole.......;)

Maverick

da li ti lupka samo kad skrećeš ili neovisno?

chakija

Citat: virag  u 24 Studeni 2014, 15:52:21
a jel to nije u cijelom komadu???meni su tako rekli u tokicu...da je komplet sa poluosovinom...
samo homo je kak sam rekao 500 i nes kuna...a kompletna poluosovina je 4 puta skuplja... normalno da je njima bolje prodat ono na čemu viÅ¡e zarade...iako ti je poluosovina sama po sebi bespotrebna jer ju imaÅ¡... stari homo se otvori, očisti,  unutra ima jedan zeger koji drži homo za poluosovinu, ščupa se dolje i voila... ne znam za ostale dućane al znam da intercars ima nutarnji homo 420kn+PDV ... nutarnji homo je isti za alfu 156,147,155,166, fiat stilo,bravo,brava,marea, punto, barchetta, doblo.... nebitno ti je el 3 il 5 kuglu ima, bitan je broj zuba unutra

virag

Onda se po cijeni nadam da je nutarnji homo otisao
to Ĺžene vole.......;)

chakija

Citat: virag  u 24 Studeni 2014, 18:29:03
Onda se po cijeni nadam da je nutarnji homo otisao
samo budi siguran da ti ima homokinetički a ne križ/šalicu... malo sam proučavo i mislim da samo 115ks ima križ/šalicu, al svejedno budi siguran

virag

to Ĺžene vole.......;)

franjo-fritz

To sto ti lupka je lezaj amortizera a ne homo on bi mljeo, pucao
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks