Tempra 1.9D Prednje kočnice

Autor DJTempra, 11 Siječanj 2015, 12:52:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DJTempra

Nedavno sam mjenjao zadnje kočnice, pa mi je mehaničar rekao da kada će se mjenjat prednje da će se kompletno sve mjenjat. U zadnje vrijeme mi se čuje čudan zvuk sprijeda, kao neko struganje/zujanje, ali ne uvijek. Jako se čulo sad dok je bio debeli minus. Kada bi lagano stisnuo kočnicu prestalo bi to zujanje, pa bi se opet čulo i stalo. Sad kada je toplije rijetko se čuje. Čuje se recimo kada ful lagano stisnem kočnicu.

Ja bi rekao da su onda prednje kočnice, ili se varam? Zna netko okvirnu cijenu kompletne izmjene prednjih kočnica?

dinko1981

U nekakvoj najjeftinijoj varijanti bi mogao proć za 300kn za dijelove (diskovi i pločice)

Miki

Ako je turska tempra(puni disk) onda su ti pločice 137kn od icera a diskovi delphi 148kn.  ;)
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

DJTempra

To je cijena za par ili komad?

Hvala! :)

Miki

Citat: DJTempra  u 13 Siječanj 2015, 20:28:02
To je cijena za par ili komad?

Hvala! :)
Za par u auto kreÅ¡i u zagrebu  ;)
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

DJTempra

Zamjenjeni diskovi i pločice prije 2 mjeseca. Ali, opet imam problem. Sad mi lijeva cvili, ponekad slabije nekad jače, nekad uopće ne. Kad stisnem kočnicu prestane, al čim maknem nogu s kočnice opet se čuje. Stanem, izaÄ'em van taknem desnu felgu, hladno, taknem lijevu vruče!

Da idem "reklamirat" kod mehaničara? Ili će mi reć da to nije on zaje...

Neki su mi govorili kao, treba stisnut par puta jako kočnicu da to "sjedne" al brate mili očelavit ću si gume od stiskanja...

Ima tko kakvu ideju šta bi to moglo bit? Bi se dalo to sredit bez mehaničara, jer brijem da će mi uzet pare bez obzira kaj je kod njega bio popravak kočnica..

Hvala

ivica683

mogući uzrok je da  cilindar u kočionoj čeljusti lagano cvika odnosno ne vraća se dovoljno nakon Å¡to otpustiÅ¡ kočnicu.
Moraš skinuti čeljust, izvaditi cilindar ,očistiti ga i onda probati kako radi.
Svakako se tako nemoj vozit,

markohemarko

Moraju obje felge biti podjednako tople, teoretski bi rekao da ti lijeva strana gdje cvili zadržava kočnica, možda se i pregrijala i zato cvili... teško ti je to ovako filozofirati preko ekrana, treba otvoriti I vidjeti kaj se dešava. Moje mišljenje- idi natrag kod mehaničara.

Citat: DJTempra  u 29 Ožujak 2015, 17:58:39
Neki su mi govorili kao, treba stisnut par puta jako kočnicu da to "sjedne" al brate mili očelavit ću si gume od stiskanja...

Upravo suprotno, nema tu niÅ¡ta gas- kočnica da se brže prilagode... Ako si to radio, vjerojatno si pregrijao kočnicu.... Kod novih kočnica normalno kočiÅ¡ ali imaÅ¡ na umu da je sila kočenja slabija jer joÅ¡ nije prilagoÄ'ena. Nakon vise manje 200km sve će sjesti na svoje mjesto.

vlatko11

Pokušaj sve rastavit ponovo,očistit,dobro pregledaj kako se kreču same čeljusti po nosaču da li ide lagano ili zapinje a nebi bilo loše ni ono gibljivo crijevo kočnice zamjenit ili pregledat ima li ono puni protok ili je lagano zaštopano.I vidi dali su pločice na ljevoj i desnoj strani jednake boje da ti slučajno nisu pregorile pločice na strani koja cvili.

zetsthebunny

Citat: DJTempra  u 29 Ožujak 2015, 17:58:39
Zamjenjeni diskovi i pločice prije 2 mjeseca. Ali, opet imam problem. Sad mi lijeva cvili, ponekad slabije nekad jače, nekad uopće ne. Kad stisnem kočnicu prestane, al čim maknem nogu s kočnice opet se čuje. Stanem, izaÄ'em van taknem desnu felgu, hladno, taknem lijevu vruče!

Da idem "reklamirat" kod mehaničara? Ili će mi reć da to nije on zaje...

Neki su mi govorili kao, treba stisnut par puta jako kočnicu da to "sjedne" al brate mili očelavit ću si gume od stiskanja...

Ima tko kakvu ideju šta bi to moglo bit? Bi se dalo to sredit bez mehaničara, jer brijem da će mi uzet pare bez obzira kaj je kod njega bio popravak kočnica..

Hvala

koje si uzeo plocice i diskove...
ak si uzeo ICER onda to takav zvuk mora biti, jer su to zadnje smece od plocica, skoro poginuo zbog njih prije 2 god.

a mozda ti je samo upao kamencic pod plocicu pa zato cvilji...

+385977970759 Zlatko

franjo-fritz

Blokira ti ta strana promjeni kocioni gumeni lajtung
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zetsthebunny

Citat: franjo-fritz  u 30 Ožujak 2015, 22:27:19
Blokira ti ta strana promjeni kocioni gumeni lajtung
da Franjo vjerovatno si u pravu...
posto je mjenano i skidadno mogucnost je da je prolikom izmjene malo jace bio prefrknut lajtung i da je lajtung vec pojelo vrijeme i god proizvodnje pa da on ne vraca ulje natrag...
ali u svakom slucaju treba skinuti i pogledati zato jer sad, posto je taj kotac pregrijan, postoji mogucnost da je spaljena i prasinarka na kocionom klipu...
+385977970759 Zlatko

franjo-fritz

Za to malo nece mu nista biti. Prednje celjusti rjetko kad zablokiraju tj. Klipici. Zadnji da jer prek njih ide i rucna pa skvadra nekuzi kad vraca zadnji ljevi da je kontra navoj..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DJTempra

Evo promjenjeno, koliko sam skužio mehaničara kaj priča (ne razumijem se nažalost u neke stvari), otišla je ta cijev koja dovodi ulje i cilindar. Rekao mi je da je disk već počeo plavit (šta god to značilo :P).

Nažalost jesu ICERove pločice. Te su imali za Tempru u Auto Kreši i tu mi ih na forumu netko i predložio kada sam pitao.

Mene samo živcira to što mi mehaničar koji mi je mjenjao diskove i pločice nije to primjetio, jer rekao mi je ovaj drugi koji je popravljao ovaj problem, da je trebao to vidjeti...jbg, još sam balav što se tiče mehaničara a nemam "provjerenih", prijatelja ili slično.

Uglavnom hvala, vidi se da kužite neke stvari! :D

vlatko11

 :off:
Sad budem malo skrenuo van teme,nadam se da me neće nitko krivo shvatit.
Ova priča za majstore,nemoj baš svakom vjerovat.Svi oni više-manje pljuckaju jedan po drugom samo da misliš da je on bolji,kvalitetniji,brži majstor.To je tak.
A ovo za kočnicu,možda je mogao vidjet,možda nije,možda je vidio a nije htijeo napravit da mu opet dodješ i tak xy razloga. :kmeee