Stilo - Gewinde

Autor danci1993, 24 Srpanj 2015, 13:06:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danci1993

zanima me udobnost i performanse takvog pothvata, a i zelio bi bas gewinde, da si stimam kak ja hocu

the-rider

onda racunaj bar milju eura da ce te to kostati  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ludaman

Citat: Stilo M  u 03 Kolovoz 2015, 10:13:06
Napravis kombinaciju kracih opruga od slabijeg benzinca i dobijes fino spusten auto
I dobijes premekan auto. Tezina/tvrdoca federa se bira po tezini auta/osovine/kotaca.
Teoretski, tvrdoca auta se odabire sa tvrdocom federa. Amortizeri sa stelanjem "tvrdoce" to uopce nisu, i na amortizeru se ne moze stelat tvrdoca, mozes samo stelat brzinu amortizera koju mi na kraju dozivljavamo kao tvrdocu, sta to ustvari nije. :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

danci1993

a ja samo trazim jeftine gewinde :D

the-rider

onda zaboravi da ces se voziti kako treba  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

danci1993

Citat: the-rider  u 04 Kolovoz 2015, 20:56:14
onda zaboravi da ces se voziti kako treba  :D
ma samo lagano...

nenobudha

Hah,svasta..

Osobno vozim stila multijeta,prosao sam 170000 km na h&r gewindama,prije dva tri mjeseca sam stavio supersport gewinde,u njemackoj kostaju oko 500â,¬..   Uzeo sam ih iz razloga sto ih frend vozi vec tri godine na svom stilu..   Da bude stvar najbolja,kad gledas tüv od gewindi gotovo sve radi isti proizvodjac samo stavljaju druge naljepnice..  Auto se na h&r gewindama ponasao isto kao i na supersportu a naravno kad sam ga piknul skroz na pod da je skakutao kao ping pong loptica..    Trenuntno je nastelan tak da mi taman prolazi grabu na tehnickom i odlicno se ponasa,fino upije neravnine i ne skace..

Svidja mi se kod supersporta sto ima grubi navoj i jako tesko ces ostetit navoje ili slicno dok su h&r imale fini navoj i dogodilo se to da je ostalo pijeska u navoju i sj bao se navoj u matici,pa sve raskapaj,trazi tokara koji ce ti napravit novu maticu i sve se komplicira a u sustini ne rade nista bolje ili losije od supersporta barem ne nama koji ne vozimo trke nego laganini cruizamo po cesti..   

Inace,radim u stanici za tp i obozavam likove sa rezanim federima i slicno,bas ih volim,kaj je najbolje od svega takve face se vole svadjati i dokazivati kak je to super i kaj tome fali..   

dinko1981

Baš me zanima dali su tvoje izmjene na autu (gewinde) atestirane ili sam sebi kontroliraš auto pa si progledaš kroz prste, jer ok rezanje federa i sl. je debilizam ali onda treba biti dosljedan

nenobudha

Sve izmjene na autu su atestirane i sam sebi gledam auto ;)

Niknejm

Danci,

Nema jeb#nja bez da ti udje :)

Ili kupis jeftino i vozis se lagano bez bubreznog kamenca. Ili das soma eura pa imas i udobnost i dobre vozne osobine.



Citat: nenobudha  u 21 Rujan 2015, 11:19:01
Sve izmjene na autu su atestirane i sam sebi gledam auto ;)

Da li moze info iz prve ruke o malom atestu.

Konkretno me zanima za veću dimenziju guma/felgi. Je li i dalje ista procedura kao i ranije.
STP pregleda preinake, poslika, napravi dokumentaciju i pošalje u CVH na potvrdu.
Kakva je procedura kad oni odobre? Da li se dokumentacija dobiva od STP ili od CVH?

I kako izgleda atest za veću dimenziju guma/felgi? Da li se auto mora navesti s jednim kotačem na onu malu rampu i onda se gleda da ne struže? Te da li ima neko ograničenje u razlici ukupnog promjera (npr OEM je 205/50/16, a nova dimenzija 215/40/17. To je razlika 1,2%).
FirstInAllTrouble

nenobudha

Sve je kako si naveo,papire dobijes od cvh,ne od same stanice..

Osim,oem je 205/55R16 i 215/45R17

Niknejm

I daj mi reci, je li se zna dogadjat da cvh trazi da vozilo dodje kod njih na dodatnu kontrolu?

Btw, kod mene je oem 205/50/16 , a moram atestirat 215/40/17 :)
FirstInAllTrouble

nenobudha

A sumnjam nekak da je na stilu 205/50R16

A zna se dogodit da te pozovu,nebi bilo lose da na netu potrazis tüv od tih felgi(ako postoji naravno) iz kojeg se vidi da te felge idu na taj auto i to prilozis na atestu..

nenobudha


Stilo M

Lajko sam vam sliku na fejsu :D
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001