Novi Bravo - Å kripi kod motanja u lijevo i kod kocenja

Autor Bravo tjet, 17 Studeni 2015, 21:29:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bravo tjet

Kad motam u livo cuje se pred kraj motanja kao napinjanje opruge,cuje se negdje u amortizeru cini mi se,kao da se nesto nateze,to se isto cuje kad vozim pa malo jace prikocim,onda kad auto naprijed opteretim kocenjem
Kaj je to?

bos

Možda kape amortizera ili vilice, tj mogu bit samo seleni na vilicama.

punto1976

#2
Danas baš mijenjao selene na vilicama. Sutra riješim još prednje kočnice i ulje pa ću vidjet jel će i meni škripa nestat. Kad sam izvadio vilicu probao sam rukom natezat selen i čulo se kako guma škripi, pa se nadam da je to.

bos

Da li Vam se kod recimo prelaska preko većih ulegnuća isto čulo kao škripanje ili koda nešto malo zagrebe?
Meni se dogodi da kad preÄ'em preko negog ulegnuća na cest s 40km/h od napred doÄ'e neki zvuk koda recimo kolo zagrebe u neÅ¡to, neki čudan zvuk, Å¡kripa gume pod opterećenjem.  Ali to samo kad je veće ulegnuće, u ostalim slučajevima niÅ¡ ne čujem.

Osim malo zadnji most, ali to su seleni malo popustili...

Koliko su te izašle vilice?

Stilo M

Hoce skripat i guma na balans stangi na mostu koja ide s jednog kraja na drugi
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Bravo tjet

Bio sam danas kod majstora,velim mu ja da sumnjam na gumu amortizera ili lager amortizera a on meni kao ono kaj ja znam..
Kad u mjestu motam lijevo pred kraj uzasno Å¡kripi,kad je auto dignuo na dizalicu i motao volan nije nista skripalo??? Jel onda je do toga?

Ustanovio je da je kugla otisla a amortizer nije ni pogledao? Ok,kugla mi se cuje po rupama,al to skripanje mi dolazi iz amortizera!

I plus kad je digao i motao nije se culo skripanje?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Bravo tjet

Ziher,i ja mislim!
Znaci gore ima i lezaj i guma?

Bravo tjet


Mike20

Trebalo bi ugraditi šprice ispod amortizera tako kad špricaš po staklu da špricne i po amortizerima da škriplju.

Ovako nebudeš popravio auto, skini dole amortizer, provjeri lagere, podmaži i vozi dalje pa ćeš vidjeti dal ima promjene

punto1976

#10
Riješio prije koji dan škripanje koje proizlazi kad izlazim na cestu sa nogostupa npr., seleni su bili gotovi. Stavio nove i super kaj se toga tiče, jedino kad motam volan još mi uvijek malo škripi. Šteta što nisam stigao izvaditi amortizer da provjerim ležaje. Iako su nove amortizere stavili prije 30.000 km kod prijašnjeg vlasnika.
To će pričekat izgleda proljeće kad ću mijenjat opet kotače .