Reparacija vilica - da ili ne?

Autor gandi, 31 Ožujak 2016, 18:15:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

Iz naslova je sve jasno.

Ako da, zašto da?
Ako ne, zašto ne?
Dali tko vozi na repariranim vilicama? Koji auto i kakva su iskustva?
--->>>    click here      <<<---

Nikic

Kod mene dolazi jedan poznanik na lozu tankat sa alfom 159sw i kaze da je izbio selene i upresao nove (ako na to mislis) i da mu je sasvim ok s obzirom da je usparao soma kuna..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

kiky776

Ovisi za koji auto, npr. za stilo ne bi nikad reparirao vilice, uzeo bi trw i znam na čemu sam
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

goran20vT

Kiky trw je isto to šta i ljudi uprešavaju...
Kd vilice ne ode željezo nego 2 seleni i ležište kugle.

Ja imam na 147 sve vilice napravljene kod Frančeca,eto drže 3 godine,auto na 18 cola i na gewindama jako upodiran...

Po meni je glupost davat recimo za alfu donju vilicu Trw 1200kn komad kad ju za 280kn imam repariranu koja dokazano drži bolje i dulje od Trwa i ostalih marki...

Dakle, ja i moje iskustvo,i iskustvo 1000 alfista i fiatista,vw,audi,itd je Frančec iz Zaboka...

Baš je meni repariao za Bravo 20vTurbo,Jopi za coupe 20vTurbo i Niknejmu za 20vTurbo...

ludaman

Gledajuci cijene i trajnost originalnih (ne zamjenskih) vilica, apsolutno se ne isplati kupovati vilice.
Kugle sloziti u Zaboku kod tog Frančeca a selene kupiti od Strongflexa crvene.
Racunajte sami:
68e seleni za Coupea sa dostavom na kucnu adresu
160kn reparacija kugli u Zaboku
= 670kn za OBJE vilice

Jedna originalna ili trw je 750kn

S time da ce Strongflex seleni sigurno duplo duze izdrzati, i poboljsati ce vozna svojstva.

Ostalo je na vama ;)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

gandi

@ goran
koliko je to u km na 147ici?

Za 159 je gornja blizu cifri od 1200 kn, donja je osjetno skuplja. Pa joÅ¡ to sve puta dva  :wall:
--->>>    click here      <<<---

goran20vT

Oko 30 000km sam napravio...
Kažem ti iskustva ljudi su jako pozitivna šta se tiče njih i posla koji rade...

Mislim da ti je Dino156 sa alfista slao čak iz Vrgorca poštom njima na reparaciju vilice,tako su mi i poslali natrag i sve 5.

Mom tastu su isto reparirali vilice za 156,a on stvarno ne pazi kako se vozi po rupama itd pa isto još sve na svome mjestu.

Znači ti bi trebao sad iskeširat oko 5000kn za vilice?
Kod njega sa novim selenima u kuglama je oko 1000kn malo više

gandi

5000 s nekim popustom.
Pun k. su skupe. Donja lemforder je 3300 kn u Tokiću. Jedna. Za trw sam zaboravio cifru, ali isto je za past na dupe.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Citat: kiky776  u 31 Ožujak 2016, 18:54:58
Ovisi za koji auto, npr. za stilo ne bi nikad reparirao vilice, uzeo bi trw i znam na čemu sam
dobre su reparirane slusaj goran20vT. Ti dobro prica....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

AnteLo

#9
Kod koga mogu dati da mi reparira prednje donje vilice za mk1 punta i koliko ce me ispast.
Triba samo one dvi kugle prominit, po mogućnosti da je negdi u dalmaciji.

Memphis

Ne znam koliko ti je to isplativo. Ja sam stavio nove Moogove evo imaju preko 50k i za sada sve ok. Komad me ispao oko 300 kn.

the-rider

ma kakvo repariranje na puntu, nove i gas
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Zoki Uno

Ako je nova vilica preko 500kn komad, da, reparirati
Ako je ispod 500kn po komadu nema smisla.

Bero

Ima smisla reparirati jer kad ju dobro reparira onda je kugla puno trajnija nego na novim vilicama.
A ako su seleni dobri, onda je cijela priča i znatno jeftinija (reparacija kugle je red veličine 100-150 kn komad)
Samo boxer bajo moj :)

Miha.

Vilica nema samo kuglu. Nova je 200-300kn