Reparacija vilica - da ili ne?

Autor gandi, 31 Ožujak 2016, 18:15:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Bero

Osim kugle ima i (najčešće) dva selena koja se isto daju zamijeniti. I komad željeza ili aluminija, na kojem nema šta otići.
Na svim svojim autima (alfa 145, punto mk1 i sada alfa 159) sam reparirao vilice i to mi je uvijek bila uvjerljivo najjeftinija, ali i najkvalitetnija opcija. Na 145ici kada sam stavio nove vilice, izdržale su 30 000 km max (i to čak i skuplje marke tipa TRW), a jeftinije makre nisu niti godinu dana izdržale - otiÄ'u kugle.
Vilice na kojima sam reparirao kugle su izdržale 4 godine odnosno preko 60 000 km.
Na puntiću pak su reparirane vilice već 2 godine, a auto je peri-deri po lošim cestama, blatnim putevima, itd... Dok kad god sam uzeo novu vilicu (najčešće jeftinjaci, koji su opet skuplji nego reparacija), kugla bi jedva godinu dana izdržala.
Po meni tu nema dvojbe.
Samo boxer bajo moj :)

Tom

Reparirane pa znam na čemu sam. Za Alfu 147/156 to doÄ'e oko 400-600 kuna po strani, drže oko 3-4 godne.
TRW ili SWAG  doÄ'u oko 1200 kuna jedna, a nisu niÅ¡ bolje od repariranih, čak se gume na kuglama prije raspadnu
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

gandi

Ja sam jednom stavio reparirane na auto jer su mi svi govorili kako je to super i kako je to bolje od novih brand name vilica, a jeftinije. Nakon tog divnog i nadasve poučnog  iskustva odlučio sam da nikad viÅ¡e tako neÅ¡to ne ide na moj auto, pa koliko god nova da koÅ¡ta.

No free lunch.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Miha.

Na puntu 55 sam bio stavio nove i kad sam auto prodavao još je sve bilo super, do prodaje su prošle 50tkm..

Boxer

S vilicama su stvari vrlo jednostavne, koliko para toliko kilometara, reparacije nemaju smisla dok se god daju kupiti kvalitetni zamjenski ili originalni dijelovi. Na alfama je to pogotovo izraženo
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...