Bravo - kočnice s 1.8 GT na 1.6 16V

Autor Bravissimo, 23 Kolovoz 2016, 20:27:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bravissimo

Diskovi i pakne na mom 1.6 16V su već pri kraju života pa bi se probao malo pojačati.
Znači zanima me da li je to samo plug and play ako se nabave kliješta i diskovi od 1.8 ili treba malo mudrovati?
I ako netko zna, na koje su se modele joÅ¡ ugraÄ'ivali ti 257mm ventilirani?

Ono što sam pročitao je da će trebati staviti neke male distance ako je gore 14-colna alu kako bi kliješta stala.
Svako iskustvo, savjet je dobro doÅ¡ao.  :25:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

brava 312

Ja sam sebi stavio samo ventilurajuce dislove, moraš samo nabaviti i čeljusti od 1.8 gt i to je to.
I felga 14 coli normalno sjeda ništa ne struže.

Bravissimo


Boxer

Onda sve paše, s HGT-a treba rukavac mjenjat ali ovo je plug and play da staviš 257 vent diskove
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

dinko1981

Koliko se sjecam promjer diskova je isti, jedino sto su na 1.8 ventilirani i ja nisam primjetio neku razliku a imao sam oba. Mozda samo kod nekog forsiranja ce sporije gubit efikasnost jer se bolje hlade ali to je za prosjecnog vozaca nebitno. Radije onda stavi od hgt-a ali su onda obavezne felge 15"

Bravissimo

Citat: dinko1981  u 23 Kolovoz 2016, 22:13:27
Koliko se sjecam promjer diskova je isti, jedino sto su na 1.8 ventilirani i ja nisam primjetio neku razliku a imao sam oba. Mozda samo kod nekog forsiranja ce sporije gubit efikasnost jer se bolje hlade ali to je za prosjecnog vozaca nebitno. Radije onda stavi od hgt-a ali su onda obavezne felge 15"
Imam ljeti nekoliko prolazaka po Jadranskoj magistrali kad diskovi dosta pate, i osjetim da im tu i tamo zna biti previše, pogotovo jer je auto pun, pa kad već mijenjam, zašto ne probati.

A za hgt kočnice to mi je malo preveliki izdatak.

the-rider

sve pase, ne treba nis kemijati, koce isto samo se malo teze pregriju
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

Sve paše na šaraf, pločice od 1.8 ili 1.9 (J)TD su 7 mm duže.
MožeÅ¡ takoÄ'er staviti od Multiple ili Lybre 284 mm diskove jer isto sve paÅ¡e na Å¡eraf samo za njih mora biti felga 15 cola.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

gandi

Za 284mm treba kemijati sa nosacima klijesta. Za pocetak vijci koji drze klijesta za 284 mm disk su deblji.
257 mm samoventilirajuci pase sa tipa i nekih tempri i alfi s time da je povrsina plocice manja nego kod brava/e/maree.
257 mm samoventilirajuci sa brave ili maree je plug&play. Eventualno trebaju 5 mm distance od stojadina

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

kiky776

257mm pašu sa bilo kojeg bravo 1.8/alfa 145/146 / tipo ... i ne trebaju ni distance ni nis

284mm sa hgt-a nisu plug&play ali sa multiple jesu ...
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

gandi

Citat: gandi  u 24 Kolovoz 2016, 18:11:45
Za 284mm treba kemijati sa nosacima klijesta. Za pocetak vijci koji drze klijesta za 284 mm disk su deblji.
257 mm samoventilirajuci pase sa tipa i nekih tempri i alfi s time da je povrsina plocice manja nego kod brava/e/maree.
257 mm samoventilirajuci sa brave ili maree je plug&play. Eventualno trebaju 5 mm distance od stojadina

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

Meni su za čeličnu felgu trebale, za alu ne trebaju. Za čelične sa zimskim gumama će opet trebati.
Što nije na HGT-u 305 mm sa četveroklipnim Brembo kliještima?
--->>>    click here      <<<---

thomekh

Na hgt su obicna klijesta i diskovi 28X A coupe 20vt ima 305 i brembo

kiky776

Citat: gandi  u 25 Kolovoz 2016, 13:01:49
Meni su za čeličnu felgu trebale, za alu ne trebaju. Za čelične sa zimskim gumama će opet trebati.
Što nije na HGT-u 305 mm sa četveroklipnim Brembo kliještima?

U pravilu ne bi trebala dištanca, imao sam 14 čelične original sa tim klještima i taman sjede, možda si imao neke sa drugačijim et-om ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

gandi

--->>>    click here      <<<---