High performance kočnice za svakodnevnu upotrebu

Autor gandi, 01 Ožujak 2018, 21:58:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

Ideja zašto sam pokrenuo ovu temu došla je nakon diskusije sa Sebom oko EBC Green Stuff pločica i nekih čitanja po raznoraznim forumima / web stranicama o korištenju kočnica visokih performansi (aka. Sporckih) za svakodnevnu vožnju.
Konkretno bih volio da se u ovoj temi jave ljudi koji iz svog vlastitog iskustva mogu napisati neÅ¡to o ponaÅ¡anju auta sa tako unaprijeÄ'enim kočionim sustavom, pogotovo iskustva vezana uz kočenje na hladno i Å¡kripanje, Å¡to su dva najočitija problema koja se svugdje spominju.
TakoÄ'er, ovdje imamo Seba i AnÄ'elka iz Lagerosa koji definitivno imaju vrlo Å¡iroku bazu znanja i iskustva opčenito o automobilskoj problematici, pa tako i o ovome i siguran sam da mogu dati značajan doprinos temi.

Naravno, "ne laje kuja radi sela, nego radi sebe", mene osobno prvenstveno zanimaju iskustva sa ECB Green Stuff / Ferodo DS-2500 / Ferodo DS Performance pločicama + adekvatnim diskovima + adekvatnom kočionom tekučinom.

Pa, neka igre započnu.
--->>>    click here      <<<---

danci1993


Puntigamer

Ok, amo ovako.
Što ove high performance kočnice čini to što jesu? U kojim uvjetima vožnje i kočenja one vrše vrhunski svoj zadatak u odnosu na serijske kočnice? Jesi li na hladno i vruće jednako učinkovite? Ili su samo high performance dok su vruće? Ako je potrebno da su vruće kako to ostvariti u normalnoj gradskoj vožnji?
U uvjetima učestalog ubrzavanja i naglog kočenja bi serijske kočnice vjerojatno vrlo brzo bile neupotrebljive za razliku od ovih H.P. koje bi svoju zadaću i dalje uspješno vršile.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


gandi

U usporedbi sa Ferodo Premier, "high performance" mogu biti DS-Performance, DS-2500, DS-3000...
Za 2500 i 3000 Ferodo daje i neke grafove



I tu se jasno vidi da DS-3000 ima veci koeficijent trenja (bolje kocenje), ali tek kad se zagriju. Znaci da tu otpada onaj dio oko svakodnevnog koristenja.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Puntigamer

Znači platili bi više a dobili bi manje.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


sink.as

Obicni korisnik nema nikakve koristi osim tanjeg novcanika, napravljene su da daju avoje najbolje u extremnim uvjetima a za voznju u prometu to nije moguce

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


the-rider

ja imam tarox diskove i plocice, ne koce nista dok su hladne, i to su kao "najhladnije" plocice, kako bi tek ne kocio sa jacim plocicama  :D:
kad se ugriju koci solidno
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

the-rider

i da, nije bas zabavno se voziti u sporom prometu, moram skroz bezveze kociti da ih drzim toplima, inace sam bez kocnica
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

gandi

Koje tarox?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

zaboravi sve te ebc, tarox i slične gluposti, kupi si kvalitetan set diskova tipa ate, zimmerman, jurid i kvalitetne pločice i budi sretan
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

ate power diskovi idu drugi put, i ceramic plocice vjerovatno, power diskove sam bio stavio frendu na passata, dobri su
ja volim dosta grijati kocnice, pa mi obicne ne valjaju  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.