Stilo - stražnje kočne čeljusti

Autor vedri28, 08 Svibanj 2018, 10:55:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vedri28

Možda je o ovome već pisano ali ne mogu naći pa ako je - molim uputite me.

Stražnje kočne čeljusti zafrkavaju, ne otpuštaju do kraja. Traje to već neko vrijeme a sad se intenziviralo. Požderat će mi pakne.
Problem je izraženiji na desnoj strani, valjda radi soli i prašine koja je uglavnom s te strane ceste.

Zamjena je opcija ali em se teÅ¡ko naÄ'u em su poskupe.

Pa me interesira, ako koja dobra duša zna, da li se čeljusti mogu reparirati i da li to tkogod radi?
Eventualno u Rijeci... :-D

Naletio sam na neke "garniture gumica za obnovu kočionih čeljusti" pa pretpostavljam da se to radi ali ne znam od kud krenuti.

Hvala svima na informacijama.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

danci1993

tako je, to ti je reparatur set, dobijes par gumica, rastavis celjusti sve ljepo operes, ocistis vratis nove gumice i to je to, ako ne znas sam, odnesi majstoru da ti odradi.

Miha.

NeÅ¡to je zahrÄ'alo, neće tu nove gumice pomoći treba polirat sve možda i novi klip.. Inače same čeljusti niti nisu skupe oko 700kn kom.

the-rider

nove nisu sigurno 700kn, to su reparirane
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Imaš u autodijelovima exchange sistem, mislim u Intercarsu, daš im stare i doplatiš i dobiješ nove. Ja sam susjedu nabavio rabljene al ok, mislim da on još ima svoje ak ti treba za poslat na reparaciju mogu ga pitat koliko bi tražio, ima par firmi koje rade reparature kočionih kliješta
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Miha.

Jesu, aluminijske identicne su i za moj bravo.Bosch  Nekad je bilo skupo, danas se vise ne isplati reparacija koja je kratkog vijeka.

vedri28

Nove čeljusti su 1000 kn komad u Kreše.
Doduše, za ove aluminijske nisam znao. I ovo s Intercarsom je ideja, hvala.

Prčkati po tome niti znam niti se usudim, zato i pitam ima li kakav majstor koji bi se pozabavio s time. I slažem se da će tu biti puno viÅ¡e posla od zamjene gumica, vjerujem da bi i curilo van da su samo gumice u pitanju. Tu je stvarno neÅ¡to zahrÄ'alo.
Ujutro kad otpustim ručnu auto stoji ako je mali nagib parkinga. Onda otpusti malo po malo.
A i po gradu, u kreni-stani, osjeti se da blokira. Imam hill holder bez doplate :-D
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

Mike20

1100kn je komad Bosch ili ATE, zamjenske su pola te cijene

Miha.

Ja sam pita ovdje kod sebe Bosch original 750kn.

Mike20


Antonijo

Citat: vedri28  u 08 Svibanj 2018, 10:55:46
Možda je o ovome već pisano ali ne mogu naći pa ako je - molim uputite me.

Stražnje kočne čeljusti zafrkavaju, ne otpuštaju do kraja. Traje to već neko vrijeme a sad se intenziviralo. Požderat će mi pakne.
Problem je izraženiji na desnoj strani, valjda radi soli i prašine koja je uglavnom s te strane ceste.

Zamjena je opcija ali em se teÅ¡ko naÄ'u em su poskupe.

Pa me interesira, ako koja dobra duša zna, da li se čeljusti mogu reparirati i da li to tkogod radi?
Eventualno u Rijeci... :-D

Naletio sam na neke "garniture gumica za obnovu kočionih čeljusti" pa pretpostavljam da se to radi ali ne znam od kud krenuti.

Hvala svima na informacijama.



Reparirao sam zadnja kočiona klješta, možda ovo može pomoći :

https://www.docdroid.net/121jd/reparacija-zadnjih-kocionih-kljesta.pdf
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

danijel044

Prije dva tjedna sam imao slicnu dramu...zastekala mi rucna.

Otisao u tokic...kupio set za reparaciju ...klip i sve gumice nekih 200kn. Za original Bosch kompletnu celjust su trazili oko 900kn sa debelim rabatom. Nije nikakva nauka to zamjenit.

Boxer

Ako kliješta nisu dobila nije, ako jesu bez strojne obrade ništa :(
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: