Stilo - stražnje kočne čeljusti

Autor vedri28, 08 Svibanj 2018, 10:55:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kiky776

Ja na bmw-u imam ručnu na doboÅ¡ a kočnice disk  :laughing-smiley-001:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

vedri28

Hvala svima na informacijama.

Jel ima tkogod kakvu povratnu informaciju vezanu uz ovo:
https://www.euavtodeli.si/deli/mapco/72048

Nisam nikad čuo za firmu Mapco, ali cijena je vrlo popularna.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

venom

Ako imaš mota nije problem izvaditi klipić i staviti novu gumicu.
Moraš imati alat za odvidati klip, jer se ne izbija kao na prednjim kočnicama, isto tako moraš prilikom vračanja zavidati klip.
http://www.allfordmustangs.com/forums/attachments/2005-2010-mustang-gt-tech/111435d1285513387-rear-caliper-frozen-2006-mustang-gt-2657557166_2cbda1b4aa_o.jpg

Ako je korodirao klipić imalo, možeš samo njega promjeniti, ali ako je cilindar, onda idu nova kliješta.

Antonijo

Citat: vedri28  u 15 Svibanj 2018, 16:23:10
Hvala svima na informacijama.

Jel ima tkogod kakvu povratnu informaciju vezanu uz ovo:
https://www.euavtodeli.si/deli/mapco/72048

Nisam nikad čuo za firmu Mapco, ali cijena je vrlo popularna.

Mislim da je to njemačka firma, ako se ne varam tokić drži njihove dijelove.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Memphis

Mapco je još jedan brand koji prepakirava kinesko smeće

Boxer

Mapco prepakirava ono Å¡to kinezi za njih proizvedu po uvjetima i kvaliteti koju im njemci zadaju.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Je da ... za te novce je stvarno kvalitetno, nema tu standarda kvalitete kad je to low-end roba ... to ti je sve ista roba samo u drugim kutijama ...

comline, mapco, vaico, starline, triscan, optimal itd.

Mike20

Pa da su baš smeće, sumnjam.
Al da ta nova nije ni blizu repariranoj originalnoj-to stoji 100%.
Osobno nikad nebi to kupio, reparirao bih postojeće, i to obje stražnje da budu u istom stanju i to je to.
Šparanje na kočnicama mi baš i nije jasno.

Miha.

Bolje nove, nego reparacija. Čisto sumnjam da su ***, sve to mora biti kao orginal, nema tu neke velike razlike u kvaliteti kod tih kliješta, sve je isti materijal.

Memphis

ma daj nemoj pričat bedastoće ... da je to sve isto onda bi svi dijelovi koštali identično i ne bi bilo razlike u kvalitetit i cijeni.

A ne staviš gore dio pa za par tisuća km ideš u dućan drugi ... kako to obično biva. Više košta vrijeme i posao nego kvalitetan dio ... kupiš brandirano pa ne valja a kamoli ovako nešto.

Bolje je kvalitetno reparirat originale to što mu cvikaju su posljedica soli i potrošenih gumica. Treba vidjeti i kakve su vodilice ...

Boxer

Originali cvijaku samo zbog jednog a to je nebriga oko auta i ništa drugo. Da se mene pita kupio bih te zamjenske nove i bok, živio bih dugo i sretno
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

vedri28

Originali cvikaju zbog soli. Nebriga je posljedica vrlo niskih temperatura u Čabru zimi kada nije baš moguće zavlačiti se pod auto uvečer i prati podvozje. A voziti se mora.
I Å¡to se toga tiče, po tome kako se nosi sa zimom i zimskom službom održavanja cesta ovaj Stilo se pokazao kao prilično žilav auto. Neki njemcima i česima skloni sugraÄ'ani bavili su se stražnjim čeljustima puno prije mene a podjednako smo na cesti.
S obzirom na oprečene komentare i ovo što sam se raspitao o cijenama na kraju ću uzeti reparirane i ostaviti ove svoje tamo gdje uzimam reparirane.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120