Upgrade kočnica, balans stangi i generalni refresh ovijesa Delte HPE

Autor AnteLo, 01 Kolovoz 2023, 02:37:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AnteLo

Pozdrav, nisam baš toliki znalac Tipo šasije ali koliko shvaćam ova delta dijeli širi prednji trap s balans stangom koja se hvata s sponom na vilicu.

Plan je uvalit 20vt za par godina pa imajte to na umu.
Cilj aute je da bude fast road weekend auto.

E sad, s kojih auta se mogu kombinirati balans stange naprijd?
Prednji kraj nije toliko loše upravljiv ali ima mjesta za napredak.

Što se tiče kočnica prednjih... Očajne su, nikakav bolt on upgrade ne postoji koliko znam, diskovi su jednostavno previše mali naprijed, kočnice su presložene naprijed prije 2 godine.
Koliko razumijem rukavci su drugačiji nego na 20vt tako da nije to bolt on afera.
Za sad oke ali kad kolika je frka uvalit 330mm brembo od 156 q4 na glavčine od 20vt?
Ako je ista stvar kao i na gta za upgrade s 305 na 330 onda samo ostaje pitanje diskova.



E sad, fast road amortizeri/opruge/gewinde.
Ne želim se igrat s nedostupnim amortizerima ili nedaj Bože tvrdo punjene amortizere.
Koje gewinde su dostupne za Coupe 20vt/16vt a da valjaju, znači govorimo o mono tube mortizerima da se auta može normalno vozit po cesti.
Jedino znam za kw1 ali to mi se čini da me neće zadovoljit.


Sad, ojačanje šasije, auto trenutno nema ništa od ojačanja i to se bome osjeti.
Zadnji kraj je jako mekan, *** sve je doli na mostu i miljon selena izmedu (do kojih cemo doc)
Ima neka šema za strut bar nazad ili jednostavno je previše mekano sve?
Neda mi se raskopavat autu sada pa zato sve 3 puta pitam, bonus points ako se ima uzet s neke stranice za tipa/bravo/145.
Nemojte mi govorit da mi to netriba, da ovo da ono... Nije da planiram vozit deltu po nogostupu al parkiras autu na nogostup, pogledas zazor gepeka i onda poludis. Kao da je punto/yugo
Prednji strut bar joj je isto jako potreban, to za tipo šasiju ima ali koji da uzmem?
coupe 20vt? HGT? 145 qv?

Letva volana, ne znam jel netko mjenjao moju ili nešto ali ovdje je ona od 3 kruga.
Možda najveći problem u mojoj glavi, gdje šta i kako nabaviti dobru letvu od 145 qv.
Jel paše kojim slučajem od 156?

Seleni, možda jedina stvar šta je baš nedostupna koliko se sjećam.
Sve ide u stronglfex/powerflex ali gdje nabaviti dobre selene zadnjeg trapa?

To je to za sad dok ne nađem lancia 20vt euro 2 šasiju

topolino

Za pocetak. Delta 2 HPE ako se sjecam ima plasticne pokrove kolona. Ta karoserija se nebi smjela uopce uvijati preko rubnjaka stoga prije svega trazi hrdu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Seleni na stražnjem mostu?
Osim onoh na balans štangi, i onih između mosta i šasije-ja se drugih ne sjećam.
Vilica je na ležajevima.

AnteLo

@mike na to i mislim
@topolino, pragovi su krpani ali ostatak je zdrav, ne znan na šta misliš

topolino

Ta karoserija se nebi smjela uopce uvijati kada se popnes jednu stranu preko rubnjaka. Cim ti se mjenjaju zazori, vrata se nece ljepo zatvoriti karoserija je oslabila puno i negdje imas puno trulezi. Mozda nije vidljivo iz vana, ali rubnjaci, kolone ispod prtljaznika to truli iz nutra
Ili je za kolone stavljen lim za oluke.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: