Promjena kočionog ulja - koliko često i kako?

Autor kerber, 15 Studeni 2007, 00:19:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kerber

Eto nešt sam si dans grunto malo, pa sam shvatio da nisam odavno promjenio ulje za kočnice, tj. kada ga je zadnji put falilo, mjenjan je kočioni cilindar i ulje je samo nadoliveneo ali ne i promjenjeno.

I koliko je ulja porebno kada ga se mjenja, naravno radi se o mom Tipu :d

mikeg20

Svake 2 godine, max 3. To ulje ti je hiogroskopno-uvlači vlagu u sebe pa polako postaje kiselina radi koje znaju neki dijelovi oksidirati.
Da ispumpaš svo staro ulje iz sustava, trebat će ti pola litre

gandalf


MaliBuda

kako, pa lijepo zdravo seljački odÅ¡arafiÅ¡ ventile na sva 4 i stisčeÅ¡ kočnicu dok sve ne izaÄ'e onda nalijeÅ¡ novo odzračiÅ¡ i bok..... ima i boljih al mise neda pisat

gandalf

radili tako i kad smo nalili novo ulje i išli ozračivati sistem nikako izbacit zrak van.
kroz sistem je prošlo sigurno 6 - 7 litara ulja u krug. i uvijek nakon malo drukanja izbaci mjehur zraka van.

MaliBuda

jeste radili kotač po kotač ili....
onda uzmeÅ¡ Å¡pricu izbaciÅ¡ ovo ulje koje si imao u kantici od k. cilindra nalijeÅ¡ novo i opet stišćeÅ¡ dok staro ne izaÅ¡Ä'e van i nadolijeÅ¡ koliko ti fali vrlo jednostavno,jer nikad ti sistem neće bit savrÅ¡eno ćist

gandalf

svi kotači otvoreni da ulje izcuri.
onda točenje i drukanje.

znači po ovoj drugoj metodi u kantici i dalje u cijelom sistemu uvijek ima ulja.
odnosno nema Å¡anse da uÄ'e zrak.

mikeg20

Treba raditi kotač po kotač, uzmeš gumeno crijevo duljine 20-30 cm koje svojim promjerom otvora jedva natakneš na onaj šrafić za odzračivanje, drugi slobodni kraj cijevi uroniš u posudu u koju staviš malo UKA ulja, malo odšrafiš šraf za odzračivanje i pumpaš-ak imaš prozirno crijevo-vidi se kad počinje izlaziti čišće ulje. Staviš manju krpu ispod spoja odzračnika i crijeva da ulje koje iscuri ne ide po metalu-disku, čeljusti itd jer se zavlači u metal.
Ovim principom radim ja već dugo, ne treba ti pomagač jer možeš sam-spojiš cijev i pumpaš.
Drugi princip je da staviš ključ na odzračnik-odšrafiš ga u trenutku kad pritisneš kočnicu do kraja i onda da zašrafiš prije nego pustiš papuču kočnice-i tako dok ne izbaci staro ulje. Jedino tako neće ostati zraka

MaliBuda

baš jako dobro se vidi kad novo ulje dolazi a ovo sa stisnutom kočnicom se podrazumjeva za odzračivanje....ništa lakše

suzy1989

e ovako jedno pitanjce.
jel ima veze ulje s tim sto mi je papucica ili kocnica ili kako se vec kaze nemam pojma tvrda KO kamen??????

dearbeer

ja san to radija u meštra; ima neki kao mali kompresor za to!!
Citat: suzy1989  u 05 Lipanj 2008, 00:30:31
e ovako jedno pitanjce.
jel ima veze ulje s tim sto mi je papucica ili kocnica ili kako se vec kaze nemam pojma tvrda KO kamen??????
mislim da trebas promjeniti ulje

suzy1989


mikeg20

Citat: suzy1989  u 05 Lipanj 2008, 00:30:31
e ovako jedno pitanjce.
jel ima veze ulje s tim sto mi je papucica ili kocnica ili kako se vec kaze nemam pojma tvrda KO kamen??????
Osim toga, mogi ti lajtungi biti zaštopani, cilindri malo oksidirani-ave to može biti uzrok tvrde papuče brenze.
Pvo promjeni ulje kak ti vele, pa onda dalje

suzy1989


MaliBuda

hahahaha nije istina u ulju nije problem,jer starije ulje samo kočnica može propadat nemre bit zbog toga tvrda,kao drugo lajtung zaštopan-nebih rekao......taj problem koji imaš je najvjerovatnije problem u servobubnju....ili glavni kočioni


ili su ti kočnice saasvim u redu---što je najvjerovatnije......nisi rekla kako ti koči auto