2017 Chrysler Pacifica (ex Voyager i ex Town&Country), plug-in hibrid

Autor 2600, 11 Siječanj 2016, 14:05:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ElRa

Ova Pacifika bi trebala da bude vjesnik novih Chrysler modela. Trenutno im je gama mala i poprilicno zastarjela. Model 200 solidno gura u prodaji, ali 300 definitino treba da dobije novo ruho (dizajnerski i tehnoloski). Mislim da FCA ne koristi dovoljno Chrysler brend i da se trenutno u SADu oslanjaju na Jeep i RAM.

ElRa

Citat: 2600  u 13 Siječanj 2016, 22:38:22
Haha, naÅ¡ao sam ipak uzor i to joÅ¡ Chrysler.  :D





Sad ce neki reci kako opet iskoristavaju zaostavstinu Daimler Chyslera  :D

2600

Na sljedećem videu kaže da su hauba, klizna vrata i stražnja vrata, od aluminija.




Na sljedećem mi je najvolja unutraÅ¡njost.  :wanker:





2600

Jedan članak o hibridnom pogonu:
http://www.greencarreports.com/news/1101960_2017-chrysler-pacifica-hybrid-more-details-on-30-mile-plug-in

Malo je (pre)dugačak pa ću dati kratki prijevod onoga što mislim da je najbitnije.


Prvi hibridni minivan uopće(da, čak su brži od Toyote), a prodaja kreće od rujna ove godine. Može voziti 30 milji samo na električni pogon, a ima ekvivalent 80 mpg što je oznaka MPGe.

Glavna prednost ovoga pogone je da ako se ide na kraće ture da može ići na skroz električni pogon i to do 120 milja na sat. Drugim riječima, električni pogon je kada se skoro stisne gas do kraja. Po tome je poseban. Baterije su kapaciteta 16 kWh, a domet od 30 milja je odabran zato što su istraživanjem došli do brojke da je prosječno (kružno) putovanje sa ovim tipom vozila 29 milja.

Na 240 V i 6.6 kW priključku se puni za 2 sata, a na američkom standardnom od 110 V izmeÄ'u 12 i 14 sati.

Zatim idu sama objašnjenja rada ovog sistema.

No po meni najvažniji dio je taj da je hibridni sistem dizajniran na način da zauzima jednako prostora kao ZF 9HP mjenjač i da će se biti u mogućnosti koristiti i na SUV-ovima C-segmenta koji su bazirani na FWD platformi. Moja je pretpostavka da bi baterije ovdje mogle naći mjesto gdje je rezervni kotač. Kod ovoga modela su baterije ispod 2. reda sjedala tako da se ona ne uvlače u pod kao inače kod Chrysler minivana.a

devaST

a ono slicna ko stara pacifica na gorivo samo malo duza i dizanerski neznam tu li la