Main Menu

GTV

Autor mentor, 21 Rujan 2007, 12:58:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mentor

GTV
Znam da ovdje vjerojatno nitko nema ni približno love za ovakve igračke, ali vjerujem da većina ekipe i nezna da taj auto postoji ili da se prodaje...pa pasite oči skupa samnom...

C/P sa jednog drugog foruma

Dakle, radi se o Alfi GTV.
Auto je 1999 godina, a cijeli je obnovljen, restauriran i naravno tuniran. U osnovi radi se o 3.0V6 24V Lusso modelu u koji je ugradjeno slijedece.

Muzika:
- Alpine F1 CD tuner
- Alpine PXA-H700 procesor
- Soundstream DaVinci pojacalo
- Focal Utopia Audiom TLR visokotonci
- Focal Utopia Audiom 6W srednji
- Focal Utopia 5WS subwoofer (13cm u vratima) 4 kom
- Focal Utopia 27VX subwoofer
- Hifonics BLT konverteri
- Ožičenje: VanDenHul+WBT rca kablovi, opticki kablovi, IXOS TripleX bi-wiring u snake skin buziru, BRAX power kablovi
- Oprima Red top
- Brax NoiseEx, Dynamite Xtreme, Original i carpet liner damping

Unutrašnjost:
- Sparco Pro2000 školjkasta sjedala tapecirana u kožu i alcantaru
- Zadnja sjedala tapecirana u kožu i alcantaru
- Crni Alfa logotipovi uvezeni u kožu na svim sjedalima
- U kožu tapecirana instrumentna ploca, centralna konzola, obloge vrata, zadnje bocne obloge, zadnja polica
- Prtljažnik (original + fiber konstrukcija hifi sistema) obložen alcantarom
- Obloge krova i Å¡tokova od GTV Cup verzije (kao u 147/156 GTA) crne boje
- Custom ručica mjenjača aluminij
- Sabelt pojasevi u 4 tocke s profi kruznom kopcom
- Linea accesori alu pedale i odmoriste

Ovjes:
- Novitec (KW) ovjes s regulacijom tvrdoće i visine
- Prednji silent blokovi Powerflex, teflonski ovjes prednjeg mosta
- Zadnji ovjes: Powerflex, uniball i teflon kombinacija, ovisno o poziciji (straznji multilink ovjes)
- Prednje poprecno pojacanje za mulde, alu-carbon, custom
- OMP donje prednje poprecno pojacanje

Kocnice:
- Prednje: diskovi 360mm sa alu tacama i kočiona kliješta Brembo 6 klipova (Porsche 911 GT3 Cup)
- Stražnje: diskovi 340mm s alu tacama i kočiona kliješta Brembo 4 klipa (isti Porsche)
- Brembo kociona klijesta za rucnu kocnicu
- Opleteni kocioni vodovi naprijed i straga
- Ventil za regulaciju balans kocenja
- Alu posude za kociono ulje
- Ferodo Racing kociono ulje

Felge i gume:
- BBS CH 8,5x19 ET30
- Advan Sport 245/30x19

Izvana:
- Novitec donji dio prednjeg branika
- Prozirni bocni pokazivaci
- Cup zadnji spoiler
- Hella Xenon kit na glavnim i dugim svjetlima
- Lakiran zbog estetskih razloga i manjih ogrebotina Auto design Meglaj

Ispuh:
- Supersprint ispušna grana 3u1+3u1
- HJS metalni katalizatori
- Shaqal srednji i po dva zadnja lonca sa izlazima 2x70mm, sve ručni rad ukljucujuci i nastavke, spajano federima

Mjenjač:
- Original 6 brzina
- Quaife (thorsen) zatvarac diferencijala
- OMP/Sachs korpa i lamela

Motor, opcija 1:
- originalan motor iz Alfe 147 GTA (22000km, sa servisnom knjižicom, legalan uvoz itd...)
- kompresor Z-engineering
- mapiran originalan komp

Motor opcija 2:
- 3.8 l sa kovanim klipovima za hi-comp
- Kovane celicne klipnjace -30% lakse +80% cvrsce od originala
- Inox ventili i konverzija na mehanicke podizace (radi velikog broja okretaja)
- Uredjene glave (preko 60 sati po glavi utroseno)
- Colombo & Bariani bregaste osovine (4 komada)
- Custom alu remenice bregastih osovina s podesavanjem
- Balansiran cijeli pokretni sklop motora
- Alu zamasnjak smanjene mase
- Usisna grana sa 6 leptira i „veci“ injektori, custom prirubnice
- Cijeli motor plastificiran u crno, glave u crveno
- Novi nosaci motora
- Pumpe goriva Bosch motorsport
- Regulator tlaka goriva s podesavanjem
- Autronic SM4 motor managment
- Svi novi dijelovi (pumpa ulje, pumpa vode, brtve, svorni vijci, svorni vijci glave i matice

To je uglavnom to iako auto ima jos stotine sitnih detalja koje bi se moglo spomenuti da su izmjenjeni, modificirani, obnovljeni i unaprijedjeni ali jednostavno nema smisla sve pisati. Cijenu NECU pisati niti odgovarati na upite o njoj osim osobno sa stvarno zainteresiranima nakon sto pogledaju auto. Cijena nije mala, od oko 30t Eura pa na dalje, a sve komponente koje sam naveo su NOVE, dakle, jesu na autu ali nisu bile koristene niti u jednoj voznji jer auto stoji u garazi. Moguce su kombinacije za dio casha, dio kredita, prebijanja za neki novi auto i casha, uglavnom,otvorene su kombinacije ali samo za konkretne ponude. Za hrpu stvari imam racune, uz auto dolazi kompletna dokumentacija (nacrti) za sve dijelove koji su modificirani ili naknadno ugraÄ'eni.NIÅ TA ne skidam s auta u smislu smanjenja cijene, a jedine dvije opcije su odabir motora s kojim bi ga potencijalni kupac zelio. Snaga u varijanti 1 je oko 310Ks dok je u varijanti 2 oko 400Ks uz 10000 o/min i memetnom od 480Nm na 4000o/min










bubinho

auto je strasan.. al to mu niko nebu kupio

alen

čitao sam o toj alfi davno, kad je izašao članak u caraudio tuningu...

getevejka je strava  :resp i svi novci koje čovijek traži za nju vrijede, ja osobno bih dao da imam... :ok:

počevÅ¡i od muzike   :mjuza: , preko motora, kočnica i ovijesa  :car1: , do samog izgleda izvana i iznutra  :ljubav:  , a da ne velim koliko je vremena i love potrebno da se tak neÅ¡to složi

osobno želim da taj auto završi u rukama nekog kolekcionara koji će ju maziti i paziti, a ne u rukama nekog poput mene koji bi ju razvalio za jako kratko vrijeme... :)

Robertino

auto je savrsen...stvarno se rijetko nadje autek na koji nemam niti jedne jedine primjedbe. Naravno da nece vratiti ni blizu od onog sto je ulozeno,ali prodat ce se autek..