Main Menu

Alfa 155 Q4

Autor wladex, 03 Studeni 2007, 08:36:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

wladex

Da otvorim novu temu i napisem da je nisam dugo imao u std izdanju. motor je vani i polako je pocela obrada  :)
za sada nemam slike jer mi je fotoapart kod frenda ali sutra idem po njega pa ce biti slika u trenutnom stanju.
glava je obradjena (malo sredjeni kanali, ispolirani ispuh sa P400 a usis sa P80 brusnim papirom) ostalo mi jos slajfanje ventila i da odem po gumice ventila. zamasnjak sljedeci tjedan nosim tokaru na olaksavanje :D i da ga prepravi za maksimalni potisak....

jucer skinuta lamela, korpa i potisni (sve pojedeno do bola)

jucer naruceni dijelovi:
- manzete svih kotaca
- semerinzi radilice
- karike
- temeljni i leteci lezajevi
- kit kvacila
- svo remenje osim za balansere (moram vidjeti hocu li ih izvaditi ili zablokirati)
- natezac (klizac nisam zbog dok ne vidim ovo s balanserima)
- kabeli od svjecica
- tepisi za unutrasnjost
- gljiva  :)
- midland synqron 10w50 full sinteticko ulje za motor

dijelovi koji su stigli:
- valvoline mineralno ulje za razradu (vjek trajanja 500 km)
- tutela zc75 ulje za mjenjac
- semerinzi bregastih


uglavnom motor je bio otvaran, glava je reparirana (vodilice nemaju lufta (na satu auto ima 232000), sicevi ventila ko novi, semerinzi su bili mjenjani)
auspuh je supalj (puknute 2 flexi cijevi i zadnji lonac) i neke cijevi bile istrunule vremenom ali nista strasno, turbina ima normalan luft i nije dimila ali kad je raskopana puno garezi se izvuceno i nadam se da zbog toga nece prodimit.

jos jedna vazna stavka da vise ne radim pod vedrim nebom nego u garazi 2m dalje  :haha6:

Sunny 1.6 i.e.

to je ovo? specifikacije su malo nize na linku....prilicno impresivno moram priznat....

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=40755

hf dewil

di si nabawio q4? moj frend je prodao jednu iz zagreba..blok je bio u banani..ali strawa autich
u tunelu usred mraka,sija grana od turbaka :)

wladex

Citat: Sunny 1.6 i.e.  u 03 Studeni 2007, 10:21:47
to je ovo? specifikacije su malo nize na linku....prilicno impresivno moram priznat....

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=40755
tocno te ali ne zadugo :D

Citat: hf dewil  u 03 Studeni 2007, 11:47:32
di si nabawio q4? moj frend je prodao jednu iz zagreba..blok je bio u banani..ali strawa autich

nije iz zg vec iz slo


danas spremljen zamasnjak da ga odnesem tokaru na olaksavanje i ispolirani ventili i oslajfani sicevi ventila. sutra bi trebale doci gumice ventila pa da slozim glavu i krenem na blok.

GT Boca

Citat: hf dewil  u 03 Studeni 2007, 11:47:32
di si nabawio q4? moj frend je prodao jednu iz zagreba..blok je bio u banani..ali strawa autich

to je onaj dečko šta radi kod mrkše u servisu???


@wladex: daj više slikaj alficu.........

Sunny 1.6 i.e.

A cija je ona bolsecina od 155-ice koja je u subotu bila iza ine? Vidio sam ju danas ispred A3M-a, crna 155-ica prebolesna, 18" felge ultraleggere

wladex

neke slike su prebacene na laptop a treba napraviti resize i uploadat a sad nemam vremena za to. bjezim u garazu prati dijelove. motor je u dijelovima osim balansera za koje jos nisam nasao rijesenje kako ih izvadit.

wladex

alfa 155 q4



nesto fali ? :)


dio je tu


dio u garazi (mjenjac i reduktor oprani a blok ceka rastavljanje)


strava spravica


ovo se desi kad se ne pazi kad se stavlja silikon umjesto brtve kartera


zapocelo pranje bloka


dijelovi koji jos cekaju pranje


blok opran i ceka pripremu za farbanje


postavljene gumice ventila


ventili montirani


trebalo se nekako snaci i napravit spravicu za slajfanje ventila


nesto dijelova




zahvala robi_ck na ispusnoj grani (kao sta se vidi moja puknuta po ko zna koji put)


moja mala radiona


ja u jedrlicarskim cizmama perem dijelove  :haha6:


wladex

stigao komplet kit kvacila, natezac i svo remenje osim onog od balansera koji nece biti montiran.
fale mi jos neki dijelovi zbog neozbiljnosti prodavaca u ...
- brtva usisa
- brtva ispuha
- karike
- lezajevi
- novi termoprekidac (glava kriva od pregrijavanja)
- cijev povrata ulja iz turbine (raspala se)
- cijev od termostata prema kileru (napuknuta povrsinski)
- kabeli od svjecica (jedan se raspao)
- manzete svih kotaca (2 puknute)
- semering sa strane uljne pumpe
- tepisi za unutrasnjost
- i naravno gljiva LOL

Cepex

Stvarno stari imaš volje i živaca za to ehheheh.

Svaka čast...

wladex

nasao par slika auta kad sam ga preuzeo






a sad da nastavimo dalje s radovima
ciscenje klipova nakon par dcl DF-a jos uvijek cadja neide dolje i usporedba sa ociscenim (jos je trebalo samo ocistit kanale od karika)



ocisceno i spremno za ugradnju



mikeg20

U čovječe, svaka čast na autu, trudu i uloženom vremenu i nofcima. Da si mi malo bliže, ponudio bi se dobrovoljno za bilo kakvu pomoć oko Å¡rafanja-jer ta makina se ne viÄ'a svaki dan

wladex

Citat: mikeg20  u 16 Studeni 2007, 13:13:06
U čovječe, svaka čast na autu, trudu i uloženom vremenu i nofcima. Da si mi malo bliže, ponudio bi se dobrovoljno za bilo kakvu pomoć oko Å¡rafanja-jer ta makina se ne viÄ'a svaki dan
u svemu je najvise ulozeno truda i vremena, manje novaca

ti si prvi koji bi htio nesto vidjeti, nauciti ...  :resp

Mladjo

Citat: Sunny 1.6 i.e.  u 05 Studeni 2007, 18:14:15
A cija je ona bolsecina od 155-ice koja je u subotu bila iza ine? Vidio sam ju danas ispred A3M-a, crna 155-ica prebolesna, 18" felge ultraleggere

ona boleščina je neki frend od maria doci ce ovaj vikend opet na inu
UTENTE CROMISTA

alen

jao kakva aljfa...  :mjuza:

me like  :ljubav: