Main Menu

Alfa 155 Q4

Autor wladex, 03 Studeni 2007, 08:36:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

huzek

Svaka čast majstore. Da li si klipove prvo prao s nečim ili ih odmah brusiš? S kojom tekućinom si prao blok? Koji je postupak? Alfica je predobra. Kak bu to išlo. Prekrasno

wladex

Citat: huzek  u 16 Studeni 2007, 16:09:24
Svaka čast majstore. Da li si klipove prvo prao s nečim ili ih odmah brusiš? S kojom tekućinom si prao blok? Koji je postupak? Alfica je predobra. Kak bu to išlo. Prekrasno
klipovi su prvo dobro oprani sa DF-om (supermafrasol) nekoliko puta ali garez se zapekla. na njima je bilo skoro 2mm garezi a isto tako i na ventilima. nakon sta je sve ocisceno df-om sljedila je mehanicka obrada (celicne cetke za na busilicu i brusni papir za busilicu P120. Jos cu ih vjerojatno sve ispolirati da budu ko staklo a tako cu vjerojatno i ispusne kanale u glavi ako mi bude dosadno :D

znaci svi dijelovi su prani sa




blok sam samo naspricao i pustio skoro 10 min da se razgradi masnoca, sve istrljao sa tvrdim pinelom, isprao mini wash-em i tako ponovio postupak 6 puta da se sva prljavstina skine s njega. najveca muka je bilo prati mjenjac s reduktorom za koji sam izgubio 4 sata.

wladex

nastavljam dalje s radovima
ocisceni dijelovi



rastavljena uljna pumpa i spremna za sutrasnje pranje i prepravljanje

Ĺ IMA

e da sam blize doso bi ti pomoc cak bi i godisnji uzo ,a kolko vidim i naucio bi puno toga svaka cast na tolkom trudu i vremenu ulozenom
BRAVO 1,4 12V

Turbotipo

to je FIAT motor, samo je razlika u poklopcu

wladex

i na bloku ima oznaku od alfe

wladex

kupljena danas boja da ofarbam blok i poklopac ventila, ociscen karter da bljesti i pumpa od serva, sredjena pumpa ulja, i nazalost samo rastavljen alnaser jer je vrijeme za spavanje a sutra je ubitacan dan na poslu (sve hitno za popodne i za cetvrtak jutro).
ostalo jos za ocistit kompresor od klime, provjerit ulje u njemu, ocistit i sastavit alnaser te alternator i onda ide farbanje bloka i poklopca ventila tako da vec oko nedjelje bi se mogao pocet slagat motor. moram jos i nabavit usisnu bregastu a ako ne uspijem za prvu ruku ce posluzit i ova. planovi su da do bozica alfa vozi

wladex

rastavljena pumpa od servo volana i priprema za ciscenje


ociscen karter


spravica za honanje cilindara

sidekick

stvarno imaš volju za rad,svaka čast :resp
zadnji put kad sam bio u Rijeci auta je bio cijeli, a sad već gledam kako si ga cijelog rastavio

morat ćeš mi dat djir kad bude sve gotovo

wladex

Citat: turbopero  u 21 Studeni 2007, 18:21:30
stvarno imaš volju za rad,svaka čast :resp
zadnji put kad sam bio u Rijeci auta je bio cijeli, a sad već gledam kako si ga cijelog rastavio

morat ćeš mi dat djir kad bude sve gotovo
naravno. ;)
do Bozica mora biti u voznom stanju

wladex

evo kako izgleda kompresor od klime iznutra. drugi dio nije mi se dalo veceras otvarat

Mladjo

vladex trebas vidit jednu u zagrebu 2.0 turbo 200+ konja neznam ni ja kolko ima prošireni blatobrani 18'' ultraleggere ,,, brutala bolesna
UTENTE CROMISTA

wladex

Citat: Mladjo  u 23 Studeni 2007, 12:50:46
vladex trebas vidit jednu u zagrebu 2.0 turbo 200+ konja neznam ni ja kolko ima prošireni blatobrani 18'' ultraleggere ,,, brutala bolesna
ova ce takodjer biti 200+ na kotacima pod obavezno a limarija ce se radit ili na proljece ili ljeto. ako netko ima slikicu te q4 iz zagreba please neka mi posalje na mail.

wladex

danas se jako malo radilo ali se radilo  :)

ishonani cilindri jos neki dan


izvadjene balans osovine i izbijeni kuglicni lezajevi te glavni lezaj za podmazivanje balans osovine na cije mjesto dolazi cep


ovdje su nekad bile balans osovine

huan

Citat: Mladjo  u 23 Studeni 2007, 12:50:46
vladex trebas vidit jednu u zagrebu 2.0 turbo 200+ konja neznam ni ja kolko ima prošireni blatobrani 18'' ultraleggere ,,, brutala bolesna

Mislis na alfu od Sase iz a3m-a??
Ĺ˝ene imaju problem na svako rjeĹÄ,,enje!!!