Main Menu

Novi Fiat Punto?

Autor crev1986, 03 Prosinac 2015, 02:42:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Michael

Možda je zadnji kraj sjećanje na Uno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

2600

Punto nije ime u Južnoj Americi, nije nikada bio, ni približno kao kod nas u Europi.

U njih je Uno, kasnije Mille bio ime.

Ovdje idu sa novim imenom, a Una već imaju. Sa novim imenom jer im mijenja puno toga.

Kod nas mislim da ne može biti Punto čisto jer nema vertikalna svjetla. U Talijana je ime Uno još legendarno.

I ovo sve ako taj model uopće doÄ'e do Europe. Uglavnom sada će Europa dobrim dijelom biti za ljude dubljeg džepa. Tko voli Jeep ili Alfu i ima kesu imat će izbora.

2600

Dogodio se sudar budućeg Arga i Toyore Corolle.

FCA zaposlenik je prošao sa ozljedama nogu i glave no ništa ozbiljno dok je vozač Toyote slomio gležanj i morao je biti izvučen iz vozila.

Naravno kriv je vozač Arga no čini se kako je naletio na ulje i tako završio u suprotnom smjeru.




2600

Teaser:


Meni ovo baca na predstavljanje Tipa.

ElRa

Za Evropu pored C3, 208, Clia, Ibize, Mazde 2, Pola, Fieste, Ria... ovo vec izgleda zastarjelo (govorim o dizajnu).
Ali kada kupce mogu naci Yaris, Fabia valjda ce i ovaj Argo (ako dodje na trzista Evrope).
Citrien je vec prodao 100k noveg C3 i to kazu u cca 50% se radi o top modelu. Fiat, koji je imao izgradjem imidz i stil u klasi, smjesta se u prostor izmjedju Sandera i aktuelnog Punta.

2600

Meni recimo od tih nabrojanih zasigurno Polo i Rio ne izgledaju svježe. Nisam rekao da ovaj mode neće tako izgledati u startu. Neki dizajnerski elementi bi sigurno bili izmijenjeni kada bi se išlo na europsku proizvodnju.

Čini se kako ima nešto što nema nijedan Fiat u ponudi, ne znam tko uopće to nudi od FCA vozila. HUD (head up display):


Meni se čini ka da ga novinari već Ä'iravaju po stazi:




Meni se nekako čini da bi ovo mogla biti velika šansa za Srbe, da rade neki novi model u Kragujevcu.

DiscoVolante

Citat: ElRa  u 03 Svibanj 2017, 13:35:29
Za Evropu pored C3, 208, Clia, Ibize, Mazde 2, Pola, Fieste, Ria... ovo vec izgleda zastarjelo (govorim o dizajnu).
Ali kada kupce mogu naci Yaris, Fabia valjda ce i ovaj Argo (ako dodje na trzista Evrope).
Citrien je vec prodao 100k noveg C3 i to kazu u cca 50% se radi o top modelu. Fiat, koji je imao izgradjem imidz i stil u klasi, smjesta se u prostor izmjedju Sandera i aktuelnog Punta.

:ok1:

2600

Saznao sam i cijenu za Argo sa FireFly 1.0 72 KS. Ona iznosi 48 tisuća reala u Brazilu.

Za usporedbu. Renault Sandero 1.0 sCe starta od 42400 reala, a Peugeot 208 1.2 Pure Tech od 52290 reala.

punto mk1

14 000 eura čak je skuplji od osnovne verzije tipa 1.4 benzin kod nas

2600

Citat: punto mk1  u 03 Svibanj 2017, 20:34:25
14 000 eura čak je skuplji od osnovne verzije tipa 1.4 benzin kod nas

A vidiš koliko je 208? Njima je porez preko 40% na automobile u tom cjenovnom rangu. To ti je 8100 eura bez poreza.

2600


ElRa

Enterijer je uredu, cak mi je bolji nego li kod Tipa. Ostalo :dzizs:

Steta bi bilo da se nasljednik Punta pozicionira tik do Sandera i da umjesto automobila kakvi su bili Uno i Punto (svaki u svoje vrijeme) dobijemo nizu klasu.
Evidentno je da u Evropi mladi zele fancy automobile u ovom segmentu (primjeri C3, 208, Clio, nova Ibiza) i spremni su to da plate.

Mike20

Malo je prekonzervativan, ovi tableti su već previÅ¡e viÄ'eni, od iza je malo previÅ¡e opelovskohyundaievski.
U toj klasi se ipak prodaje oblik/dizajn auta, tu je Fiat pomalo podbacio

2600

Kod nas, a koliko znam tako je i u Italiji, jedno preko 70% automobila iz ove klase ide sa osnovnim motorom ili prvim sljedećim. Znači Punto sa 1.1 55, zatim Punto II sa 1.2 60. Kod Grande Punta većinom nije bio osnovni nego 1.4 77. Ovaj će radi manje mase garant davati slične performanse iz 1.0 72, a 1.3 101 će biti avion za većinu Grande Punta kod nas.

Što hoću reći? U ovom segmentu uglavnom igra cijena i ako ih neko "undercuta" za 500 eura kao što bi to mogap Argo onda je on na pole poziciji.

Inače ovaj interijer jasno nije jeftilen ala Dacia.

AntonioK

Tribali su se dizajneri držali približno konceptu ,a ovako...