Stilo - ÄŒipanje dizela ?

Autor Dr_Ante, 19 Prosinac 2009, 09:48:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dr_Ante

Vidio sam da mogu povoljno nabaviti stila od 80 konja. Posto je to presporo, zanima me da li se taj auto moze chipati pa da se dobije stagod vise snage ili je to nepreporucljivo zbog mogucih kvarova motora?

Bravo

Za početak koji motor, ako je dizlo naravno da može, može i benzinac al neces baš nešto osjetit

Dr_Ante

Motor je 1.9 dizel od 80 konja. To ima ubrzanje 12.9 sekundi do 100 sto je meni premalo. Htio bi da ima barem 11 do 11.5. Da li je moguce toliko ga nabrijati i da li ce to uzrokovati kvarove ili manju trajnost motora?

kresozg

mislim da se može izvuć nekih 100tinjak konja čipom iz tog motora bez problema. za nuspojave nisam siguran, al većina kaže da dizelašu ne škodi ako se ne pretjeruje. mislim da najviše ovisi o tome u kakvom je stanju motor...

a što je sa dizanjem tlaka turbine bez čipa?

Dr_Ante

Ne znam nista o dizanju tlaka turbine. Napravio bi bilo sto, samo da ne bude presporo, tj. da ima ubrzanje barem 11-11,5 kao moje sadasnje vozilo (nije lako ici s konja na magarca).

kresozg

ako gledaš samo sa stajališta brzine tj. ubrzanja, onda je s konja na magarca... ali ako promatraš prostranost, udobnost, opremljenost... onda nije

Max Abarth

dizanje snage na slabijem dizelu se ne isplati

dobije se nešto ali sa time ekvivalentno poraste potrošnja

znam podosta ljudi koji su čipom dizali dizelaÅ¡e, da bi zatim nakon nekog vremena ih iÅ¡li skidati zbog potroÅ¡nje  ;)

kresozg

ma sigurno postoji način da se digne snaga za 10-20 ks... ako se može na fiat tipu td (koji je samo 10ks jači) onda se valjda može i na ovome... a dali je najbolje čipati ili nekako drukčije, treba pitat nekoga tko se baš razumije...

Bravo

Najbolje je čipat, ne košta puno a osjeti se, meni je po kompu potrošnja pala a auto ide puno bolje ( 1.9 JTD 115 )

kresozg

jel znaš koliko si otprilike ks i nm dobio?

Tony


Bravo

tak negdje, možda malo manje, nisam htio pretjerivat

Alain Delon

jtd 80 ks se fino načipa na 105 i radi bez greške. jedino kaj onda brže ždere kupplung.

kresozg

Citat: Tony  u 22 Prosinac 2009, 14:01:35
Oko 30ks i 60nm

to je stvarno puno. mjereno ili procjena?