Stilo - ÄŒipanje dizela ?

Autor Dr_Ante, 19 Prosinac 2009, 09:48:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Dr_Ante

Citat: Alain Delon  u 22 Prosinac 2009, 14:31:37
jtd 80 ks se fino načipa na 105 i radi bez greške. jedino kaj onda brže ždere kupplung.

A koliko bi onda otprilike bilo ubrzanje 0-100? Tvornicki je za 80 KS stila oko 12.9 sekundi sto je jako sporo. Onaj od 115 KS ubrzava za 10,5 sekundi sto je vrlo dobro. Ima li sanse da bi chipana 80tka mogla postici ubrzanje od oko 11 sec ili je to iluzija?

BTW, da li bi u tom slucaju stvarna snaga bila veca ili se samo radi o tome da se turbina ranije ukljucuje i kasnije iskljucuje (veci raspon okretaja koje pokriva)?

Alain Delon

a bolje ubrzava, to je sigurno. start iz nule ne znam kakav bi trebao biti u sekundama, ali po osjećaju i usporedbi s drugim autima, ubrzanja su drastično bolja.

tomiri8

A zna li netko kad bi chipao dizela 1.9 JTD 74 kw (rijetki motori), koliko bi dobio konja, cijena i Å¡ta taj chip radi da je auto brzi?

alen

Citat: tomiri8  u 15 Travanj 2010, 10:22:25
A zna li netko kad bi chipao dizela 1.9 JTD 74 kw (rijetki motori), koliko bi dobio konja, cijena i Å¡ta taj chip radi da je auto brzi?

pošalji PP sebu, imaš kontakt ovdje

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=87.0

sporting13

a cuj, chipanje, zavisi koliko chipas i koliko koristis to chipanje u voznji...racunaj da ces morat mijenjat kuplung set sa jacim, jer ce ti sa vremenom proklizavat zbog vise Nm....pa ako to ne budes mijenjao odmah, onda ce te pitat i zamajac promijenit...a i turbini koja je vrlo mala nece bit pretjerano sretna xD tuning ko tuning...jedno vuce drugo!
e pa sad ti vidi....ja mislim da na nekih 100ks tj porast od 20ks ne bude nis bilo....al opet ne ocekuj nesto pre vise....

Å¡karac

Citat: jasmin  u 06 Svibanj 2010, 11:12:19
ja namjeravam chipat svog stilistu ali nikako da se sastanem sa lovom. Volio bi cut necije iskustvo na dizelasu da je imao chip i proso preko 50tkm. sad za vikend sam isao u srednju bosnu i natrag i 115ks mi je nekako malo pogotovo za pretjecanje pri kriticnoj brzini 80 ili 90 na sat. treca mi uopce nije uvjerljiva ko da mi u cetvrtoj bolje povuce nekako. zato bi ga malo pojacao al se bojim kvarova pa me zanima necije iskustvo duze vremena imanja chipa

tebi onda vjerojatno nekaj s autom ne valja, ili maf ili egr ventil, kod mene je treca ubojica

Bravo

Ovako, meni je čip na autu već 40 000 km, kuplung još uvijek drži, ne klizi al je zato zamašnjak dobio po pi...., počeo je tresti, al s obzirom da auto ima 130 000 km i da je stilačima zamajac boljka, to me i ne brine previše, više me brine njegova cijena, zamjenski od valea košta 3000 kn + kuplung komletan set i potisni ležaj pa se skupi dosta tu love, al to promjeniš i trebao bi biti miran dok imaš auto
Kuplung i zamajac najviÅ¡e stradavaju kod vožnje " na moment" pogotovo kod čipanih auta, tako da ako se odlučiÅ¡ na čipanje nemoj ga gazit ispod 2000 okretaja, raÄ'e stavi u nižu pa puni gas :)
Eto toliko od mene, ako te još šta zanima sam pitaj

Citat: Å¡karac  u 06 Svibanj 2010, 16:58:52

tebi onda vjerojatno nekaj s autom ne valja, ili maf ili egr ventil, kod mene je treca ubojica

Potpis!!!!

sporting13

Citat: Bravo  u 07 Svibanj 2010, 08:25:50

Kuplung i zamajac najviÅ¡e stradavaju kod vožnje " na moment" pogotovo kod čipanih auta, tako da ako se odlučiÅ¡ na čipanje nemoj ga gazit ispod 2000 okretaja, raÄ'e stavi u nižu pa puni gas :)


POTPIS! ;) puno lakse motoru...


fangio

Dal je netko od vas mjerio snagu na stilo 1.9JTD 115 prije i poslije remapiranja i ako je nek navede kod koga je auto remapiran i kolki je porast snage i momenta.
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

Tony

Mjerio je "Bravo" serijala je bilo 120+ks ako se ne varam. A nakon cipa nije mjerio. Al ima po mom osobnom misljenju minimalno 140ks, a najvjerovatnije blizu 150ks.

badblue

115 serijala (nije mjereno) chipan kod Tibora u ZG-u, izmjereno 154 ks i 325 na 2 285 nm dok na 1800 ima 318 ...graf je u mojoj temi......chipan je vec cca 70 000...turbina suha ko barut...kvacilo drzi bez problema....

Bravo

kao što Tony kaže, 122 ks i 264Nm http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=6126.30 , odlično za serijalu, nakon čipa auto puno bolje ide , koliko bolje ne znam, treba na valjke otiči pa da vidimo

fangio

Citat: Bravo  u 29 Listopad 2010, 12:06:26
kao što Tony kaže, 122 ks i 264Nm http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=6126.30 , odlično za serijalu, nakon čipa auto puno bolje ide , koliko bolje ne znam, treba na valjke otiči pa da vidimo

a kod kod koga je auto mapiran? i di si bio na valjcima?
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

badblue

odgovor na prvo pitanje je seb a drugo micevac ;)

fangio

hvala... ak je netko remapiro auto (1.9 JTD-a 115) kod seb-a i mjerio snagu nakon toga nek javi rezultate.
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....