Stilo - ÄŒipanje dizela ?

Autor Dr_Ante, 19 Prosinac 2009, 09:48:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tempradrifter

Citat: Mrsoo  u 10 Prosinac 2012, 21:52:20
ahaa....tak i ja mislim svoga cipirat na nekih 140ks nemislim pretjerivat...i sta jel se vidi razlike prije i poslije

ogromna razlika, ovak serijski je nevozljiv

a.m

gle SEB ne ulazim sad u neke teme samo sam reko da ja ne osjetim bas neku tur.rupu a i znas jako dobro lika koji mi je chipao auto tako da vjerujem da ces priznat da to odradjuje jako kvalitetno

tempradrifter

spool možeš ubrzat dodavanjem goriva u nižim okretajima, ili igranjem sa vnt mapom al ona u početku i je tak postavljena da što brže spoola

SEB

Citat: a.m  u 11 Prosinac 2012, 12:32:55
gle SEB ne ulazim sad u neke teme samo sam reko da ja ne osjetim bas neku tur.rupu a i znas jako dobro lika koji mi je chipao auto tako da vjerujem da ces priznat da to odradjuje jako kvalitetno
nijedan JTD neće pravo zaspoolat prije 2t okr tak da neznam kak ju ti ne osjetiÅ¡...remapom se smanji turbo rupa za 200-400 okr ovisno o autu i to je sve....veličinu turbo rupe odreÄ'uje prvenstveno veličina turbinskog kučiÅ¡ta koje je stalno isto na tvom autu tako da svaka čast tomu ko je radio, niÅ¡ta ja ne govorim protiv njega samo iznosim činjenice Å¡ta je moguće,kolko je moguće i Å¡ta nije moguće ;)
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

mjet

Ima li neke velike razlike kad se chipira nov auto ili sa recimo 90000 km koliko imam ja trenutno,koliko je rizicnije ili stogod?primamljiva mi je ta ideja ali sam nekako skeptik,i ne znam koliko bi se  osjetila razlika?seb?

a.m

ma gle nisam ni mislio da nesto govoris protiv njega,a gle ja je ne osjetim bas mada se slazem s tobom ipak si potkovan znanjem sto se toga tice i skidam kapu,frende,a daj mi reci sta to znaci "veličinu turbo rupe odreÄ'uje prvenstveno veličina turbinskog kučiÅ¡ta koje je stalno isto na tvom autu" mislim daj malo to laicki objasni

SEB

Citat: mjet  u 12 Prosinac 2012, 14:31:48
Ima li neke velike razlike kad se chipira nov auto ili sa recimo 90000 km koliko imam ja trenutno,koliko je rizicnije ili stogod?primamljiva mi je ta ideja ali sam nekako skeptik,i ne znam koliko bi se  osjetila razlika?seb?
stari auto obično bude potrošen pa u principu porast snage bi trebo bit manji mada na nekim autima bude prikriven kvar pa snaga bude i veća
kad se auto složi treba probat i vidjet količinu dima, kak drži kvačilo i na kraju razumno vozit auto
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

a.m

sve ima svoje mane i prednosti sto se tice chipanja,mislim da zamasnjak stradava najvise i onda sve ostalo vezano uz korpu lamelu itd.

SEB

#53
Citat: a.m  u 12 Prosinac 2012, 14:32:29
ma gle nisam ni mislio da nesto govoris protiv njega,a gle ja je ne osjetim bas mada se slazem s tobom ipak si potkovan znanjem sto se toga tice i skidam kapu,frende,a daj mi reci sta to znaci "veličinu turbo rupe odreÄ'uje prvenstveno veličina turbinskog kučiÅ¡ta koje je stalno isto na tvom autu" mislim daj malo to laicki objasni
vjerojatno osjetiÅ¡ da kad stisneÅ¡ gas da auto JAKO potegne na 2000-2500 okr...to je trenutak kad je turbo razvio max tlak i razvio najjači okretni moment...trenutak dok turbo nije razvio max tlak se zove spool (ili spoolanje kak mi kažemo) i to je turbo rupa...da bi turbo razvio max tlak treba mu odreÄ'ena količina ispuÅ¡nih plinova u turbinskom (ispuÅ¡nom) kučiÅ¡tu...e sad Å¡to je kučiÅ¡te manje znači treba manje plinova i turbo če ranije i brže zaspoolat ali s obzirom na taku malu veličinu nemožemo izvuč neke velike ks jer je kučiÅ¡te prerestrektivno (premalog protoka)...ako hočemo viÅ¡e ks onda mečemo veći turbo tj turbo sa večim ispuÅ¡nim kučiÅ¡tem ali povečavamo turbo rupu...zato su se razvile turbine sa promjenjivom geometrijom jer sa tom tehnologijom turbine bolje spoolaju a danas se rade twin ili tri turbo motori pa se turbine ovisno okr i veličini puÅ¡taju u pogon ovisno o zahtjevu vozača

evo recimo razlika izmeÄ'u turbine 1.9 8v JTD 115 ks i 1.9 8v JTD 85 ks (Stilo i Punto)


Uploaded with ImageShack.us
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

a.m

jako iscrpan odgovor svaka cast eto sad sam i nesto naucio, bravo to mi nikad nije bil jasno.HVALA Seb

SEB

Citat: a.m  u 12 Prosinac 2012, 14:48:24
jako iscrpan odgovor svaka cast eto sad sam i nesto naucio, bravo to mi nikad nije bil jasno.HVALA Seb
to je na brzaka :D
mogu ja sr.t još puno više :D
evo slika sad naknadno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

a.m

a daj mi reci dali bi bilo bolje stavit u mom slucaju turbinu od stila seriskih 136 konja ili koliko vec ima i ako je uoopce veeca

SEB

Citat: a.m  u 12 Prosinac 2012, 14:53:19
a daj mi reci dali bi bilo bolje stavit u mom slucaju turbinu od stila seriskih 136 konja ili koliko vec ima i ako je uoopce veeca
sljedeća veća poslje ove 115 ks je 150 ks sa 16v motora i to samo ispušno kučište (ak se ne varam)...kompresor (usisni dio koji nabija tlak) je isti 115 i 150 ks (ak se ne varam)
nema potrebe za većom turbinom jer već sa ovom napraviÅ¡ da ne drži kuplung tak da nema smisla metat veću turbinu dok nisi rijeÅ¡io problem prenosa 
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

a.m

au to mi je onda preveliki zalogaj dobro da si ovo objasnio jer sam vec razmisljao o vecoj turbini,ostace meni ova i dobro je,hvala jos jednom

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol