Tipo 1.6 i.e. - ugradnja turbine -Izvodivo?

Autor armin84, 03 Svibanj 2010, 16:49:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

armin84

Raja, vidio sam na youtube da ima par likova koji su naknadno ugradili turbinu u 1.6 i.e. motor, da li je to izvodljivo i Å¡ta mi sve treba onako okvirno?

:bravo

gandalf


pajdo

To:Gandi-A zašt nije isplativo?A kak je izvedivo?
The italian lifestyle

aske777

Moguće ali se ne ispalati.... Isplativije je uzeti turbo motor i ubaciti. te konverzije su skupe...


Mene sad boli Å¡ta ću ovo napisati ali nema veze... iman priliku za male nove uzeti cilog tipa sa 2.0 16V turbo (papiri Hr, 2.0 16V), karoserija je ajme meni, ali je motor i ovjes ko curica. NepuÅ¡i, minjana turbina, raÄ'ena glava, čovik daje garanciju na njega pali vozi godinu dana... Cijena sitnica 4500kn... MeÄ'utim poÅ¡to san ja trenutno u K... sa novcima odnosno iman za uzet tog tipa, ali neman novaca nakon toga ni za prominit svićice, odlučio san od toga odustati.

LP




alfista147

#4
Citat: aske777  u 03 Svibanj 2010, 17:50:26
Moguće ali se ne ispalati.... Isplativije je uzeti turbo motor i ubaciti. te konverzije su skupe...


Mene sad boli Å¡ta ću ovo napisati ali nema veze... iman priliku za male nove uzeti cilog tipa sa 2.0 16V turbo (papiri Hr, 2.0 16V), karoserija je ajme meni, ali je motor i ovjes ko curica. NepuÅ¡i, minjana turbina, raÄ'ena glava, čovik daje garanciju na njega pali vozi godinu dana... Cijena sitnica 4500kn... MeÄ'utim poÅ¡to san ja trenutno u K... sa novcima odnosno iman za uzet tog tipa, ali neman novaca nakon toga ni za prominit svićice, odlučio san od toga odustati.

LP






takve prilike se nesmiju propustit,...kupis i stavis sa strane,kad skupis lovu radis dalje


Citat: armin84  u 03 Svibanj 2010, 16:49:57
Raja, vidio sam na youtube da ima par likova koji su naknadno ugradili turbinu u 1.6 i.e. motor, da li je to izvodljivo i Å¡ta mi sve treba onako okvirno?

:bravo

treba usporedit glavu od 1.6 i 2.0 dali pase ispusna i usisna grana,ako ne stavit glavu od 2.0,trebas nekako spustit kompresiju,dali kracenjem klipnjaca ili nekakvom bakrenom brtvom,...struju bis trebo ili od 1.6 HF-ice ili 2.0 HF-ice,......glupo je rec da se neisplati jer auto slazes za sebe i svjesno ides u trosak ali za odprilike isto novaca i manje muke stavis original 2.0 16v turbo motor,mjenjac,struju od coupea,sve ti pase na vidu!!

tipo 1.7d

1.6 i 2.0 su konstrukcijski potpuno različiti motori i ništa ne paše s jednog na drugi

gandalf

Citat: pajdo  u 03 Svibanj 2010, 17:41:28
To:Gandi-A zašt nije isplativo?A kak je izvedivo?

treba ti turbina, preinaka ispušne grane i djela auspuha (downpipe) da bi ju mogao našarafati, (SA) elektronika koja će ti sve to pogoniti i još jako puno stvari.
tu si već potrošio jako puno, a još praktički nisi zakresao motor, neznaš kako radi, a i pitanje je koliko će dugo jednom kad ga tako upališ.

s druge strane, kompletni prednji dio coupea 2,0 16vt (sve ispred Å¡oferÅ¡ajbe) se u italiji može naći za 600 - 1000 â,¬.
je da bi te na kraju takva kombinacija vjerovatno više koštala, ali bar bi imao serijski turbo motor, a ne neki delanac s kojim neznaš kad će krepati.

evo ti još nekoliko konkretnih primjera...
jedan kolega forumaš je na brava HGT išao našarafati turbinu. odustao je i po zadnjim informacijama stavlja 20vt iz coupea
ja sam u tempri imao 1,6 16v iz maree s našarafanom turbinom. nema više tog motora
seb je u punto stavio 1,6 16v iz maree s našarafanom turbinom. svako toliko neki problemi.

itd itd...

armin84

Dobro ljudi, i ja sam primjetio da je bolje i jeftinije uzeti nekog turbaka i ugurati u prostor tipa. Najvjerovatnije da će to tako i biti!

Hvala, odličan info!