(remap) chip tuning i zatamnjivanje stakala za fiat stilo 1.9 jtd

Autor mivancev, 03 Srpanj 2014, 18:51:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tempradrifter

Moze i uvjek trose manje. Pogotovo ovi modeli s dpfom kad se to povadi i ugasi.  A o pravom eko remapu se moram raspisat nemogu sad.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Niknejm

Ima tu dosta faktora, ali glavni je 'ekologija'. Sto se dalje translatira na ekonomske racunice.

Najjednostavniji primjer ti je pogledat posebni porez prema CO2 kolicini i sve je jasno.

Isprobana mapa, nekog renomiranog tunera i nema problema.

A ako ti se pojavi cadza, a mapa je provjerena, onda imas neki problem. Npr curi ti tlak na spojevima IC-a, i imas viska goriva jer ecu dodaje prema kolicini koju je MAF senzor ocitao..

Sve u svemu, ak je auto ispravan, nema straha.
FirstInAllTrouble

draĹžen

Citat: tempradrifter  u 05 Rujan 2015, 10:29:08
Moze i uvjek trose manje. Pogotovo ovi modeli s dpfom kad se to povadi i ugasi.  A o pravom eko remapu se moram raspisat nemogu sad.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
izvadis dpf i jel mozes na eko testu proci?

tempradrifter


topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

draĹžen

Na renault forumubtvrde da ne kad se iščupa dpf.

tempradrifter

Preko 100 Fiat alfa lancia napravljenih i svi su prosli.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


casual

Citat: tempradrifter  u 08 Rujan 2015, 15:55:38
Preko 100 Fiat alfa lancia napravljenih i svi su prosli.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

tempra, zaboravio si da je sve ono kaj piÅ¡e na netu i forumima istina  :rofl
nebitno kaj govoriÅ¡ iz iskustva, znaÅ¡ da su forumi uvijek u pravu  :tres: :tres: :tres:

ne kužim kako ljudi puÅ¡e i vjeruju svemu kaj piÅ¡e na netu  :tres:

kemba

3 fiata bez kat
i jedan bez dpf i svi prolaze na tehnickom bez ikakvih problema

eto.... istina je ja isprobao
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

alenzg

Citat: casual  u 08 Rujan 2015, 21:02:00
tempra, zaboravio si da je sve ono kaj piÅ¡e na netu i forumima istina  :rofl
nebitno kaj govoriÅ¡ iz iskustva, znaÅ¡ da su forumi uvijek u pravu  :tres: :tres: :tres:

ne kužim kako ljudi puÅ¡e i vjeruju svemu kaj piÅ¡e na netu  :tres:

Heh, pa u tome i je stvar što je i Tempra i bilo tko drugi samo jedan od onih što pišu na netu i forumima:)
Po kojem bi kriteriju nekom s foruma trebalo vjerovati na riječ, a nekom drugom ne?
Konkretno, što se remapa tiče, bez da imalo potcjenjujem bilo koga pa tako i kolegu Tempradriftera, pročitao sam brdo mišljenja na brdo foruma, vrlo argumentiranih i oprečnih iskustava kako pro tako i contra remapiranja, i moj je zaključak da je podjela cca 50/50 za i protiv i zato i velim da nisam na čistu, presudit će trenutak inspiracije za odluku...otprilike ko kad skačeš u vodu s neke visoke stijene, i bi i ne bi istovremeno, i želja s jedne strane i prpa s druge :)

casual

Citat: kemba  u 08 Rujan 2015, 23:02:36
3 fiata bez kat
i jedan bez dpf i svi prolaze na tehnickom bez ikakvih problema

eto.... istina je ja isprobao

sve znam ;)

Citat: alenzg  u 09 Rujan 2015, 10:02:11
Heh, pa u tome i je stvar što je i Tempra i bilo tko drugi samo jedan od onih što pišu na netu i forumima:)
Po kojem bi kriteriju nekom s foruma trebalo vjerovati na riječ, a nekom drugom ne?
Konkretno, što se remapa tiče, bez da imalo potcjenjujem bilo koga pa tako i kolegu Tempradriftera, pročitao sam brdo mišljenja na brdo foruma, vrlo argumentiranih i oprečnih iskustava kako pro tako i contra remapiranja, i moj je zaključak da je podjela cca 50/50 za i protiv i zato i velim da nisam na čistu, presudit će trenutak inspiracije za odluku...otprilike ko kad skačeš u vodu s neke visoke stijene, i bi i ne bi istovremeno, i želja s jedne strane i prpa s druge :)

jedina je razlika što ih tempra radi, pa zna o čemu i kako priča
a 90% tih piskaranja po forumu su naklapanja
isto kak i u rh svi mrze fiate jer su kao na lošem glasu
zato jer su ih ufuravali sa 200.000-300.000 hiljada i spuštali na 50.000 i tako prodavali ljudima pod nove
i onda se kao fiati kvare
isto je i sa chipanjem motora koji nije 100 %
naravno da mu se nešto mora desiti
prvo pregledati cijeli motor i uvjeriti se da je sve ok pa se upustiti u čipanje ;)

AntonioK

Citat: casual  u 09 Rujan 2015, 21:18:38
sve znam ;)

jedina je razlika što ih tempra radi, pa zna o čemu i kako priča
a 90% tih piskaranja po forumu su naklapanja
isto kak i u rh svi mrze fiate jer su kao na lošem glasu
zato jer su ih ufuravali sa 200.000-300.000 hiljada i spuštali na 50.000 i tako prodavali ljudima pod nove
i onda se kao fiati kvare
isto je i sa chipanjem motora koji nije 100 %
naravno da mu se nešto mora desiti
prvo pregledati cijeli motor i uvjeriti se da je sve ok pa se upustiti u čipanje ;)

   moj potpis

niko33

Za Tempradrifter-a imam samo pohvale  - sad vec 20tkm vozim chipan stilo(2 put radena mapa -prvi put za stock turbinu i drugi put za vecu - u oba slucajeva super odradeno).Nemam katalizator i posle remapa bez problema prolazim eko test.
Normalno da postoje i minusi remapa,i vece opterecenje na druge djelove i kraci radni vijek istih,ali to je stvar koje trebas biti svjestan kad ulazis u to - nema i ovce i novce :jezik

irv

Ja vozim 1,9 16v multijet remapiran već preko 40tkm!

Mapa je custom, raÄ'ena od kolege koji zna znanje i problema nema!!
140 -> 168 ks, moment -> 360nm, zatvoren EGR

Iznijet ću svoje iskustvo ako nekom neÅ¡to znači, tko će vjerovat ili ne uopće se ne zamaram...  :eusa_whistle:

Prvo, ovaj auto konkretno nema puno veze sa JTD-om, ima jače kvačilo, kočnice, mislim i dio ovjesa...
Za remap motor i sve oko njega mora biti ispravno, pogotovo KVAČILO jer mora izdržati veći moment.
Board komp treba malo porihtati nakon remapa i svatko tko se time bavi to zna odraditi.
MANJA potrošnja normalne vožne, to je logično! cca 0,5lit/100km
VEĆA potrošnja ganjaže, realno preko 1lit/100km
Ali ZNATNO bolje ide, ali stvarno!! DiÅ¡e punim plućima!!  :D

Ako se vodi briga o autu i načinu vožnje (što bi po meni trebalo neovisno od remapiranja) ne vidim zašto bi trebalo biti ikakvih problema!


Vidim da se spominju "provjerene" mape!! Ne znam, ja se ne bi s tim igrao! Ako netko želi remap treba dati čovjeku koji se s time bavi! Pun je internet svakakvih mapa ovakvih i onakvih, upucat ju u auto je "pis of kejk" a ako se desi ***??? Bilo koji kvar koji može nastati zbog loše mape košta višestruko više od remapa! ali tko voli nek izvoli...


casual