Stilo čipanje : Gdje,koji motor,kad,iskustva poslije

Autor niko33, 08 Studeni 2014, 22:07:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

niko33

Preporuka za temu za sve one koji misle čipat.Radi lakšeg snalaženja opičit sve na jednu temu pa da se u par stranica vidi rezultate čipanja(pozitivne i negativne)

Motor : 1.9 jtd 80

Godište : 2003

Čipano kod :člana tempradrifter

Utisci:ÄŒipano prije dva mjeseca(prijeÄ'eno cca3000km)auto je za ne prepoznat,daleko bolje vuče,krajnja brzina se povecala sa 180 na 205 po cajgeru.

Na autu je osim cipa skinut i katalizator.Ostalih modifiacija nema.

Bilo bi ok kad bi ova tema ostala bez suvisnih off-topic komentara(ima mjesta za njih na temi ispos Stilo-čipanje dizela)i sadrzavala ukratko samo ove tri-cetiri točke-koji motor,dobitak-gubitak,gdje i utiske u kratko

Kreator

Tko čipira fiat Stilo 1,8 16v.
koji je benifit čipiranjem ?
Je li tko to radio, kakvi su utisci, koja je cijena...???

Mike20

Prvo treba razlikovati osnovu dal je auto:

a) čipiran=zamjena čipa u ECU motora novim, modificiranim tj. doštekavane neke "čarobne" kutijice
b) remapiran ili mapiran= promjena "programa" u ecu motora, modificiranje parametara

Ovo je bitno da bi se znalo Å¡to je TOÄŒNO raÄ'eno na autu, uz neke fizičke zahvate (blokiranja egr-a, protočniji ispuh, skidanje katalizatora itd itd)

Citat: Kreator  u 04 Studeni 2016, 00:35:18
Tko čipira fiat Stilo 1,8 16v.
koji je benifit čipiranjem ?
Je li tko to radio, kakvi su utisci, koja je cijena...???

Odmah, ali odmah u startu zaboravi na tu misao
Opet razlikovati značenje pojma čipiranje

Kreator

Citat: Mike20  u 04 Studeni 2016, 07:37:39
Prvo treba razlikovati osnovu dal je auto:

a) čipiran=zamjena čipa u ECU motora novim, modificiranim tj. doštekavane neke "čarobne" kutijice
b) remapiran ili mapiran= promjena "programa" u ecu motora, modificiranje parametara

Ovo je bitno da bi se znalo Å¡to je TOÄŒNO raÄ'eno na autu, uz neke fizičke zahvate (blokiranja egr-a, protočniji ispuh, skidanje katalizatora itd itd)

Odmah, ali odmah u startu zaboravi na tu misao
Opet razlikovati značenje pojma čipiranje


Dobro, vjerojatno se kontaš u posao ali ništa nisi pomogao.

Å to bih dobio s tim, po tebi "preinakama" i koje bi preinake mogle biti dobre za moj motor ?!

Tvoj post je kao da sam obiÅ¡ao google, naÅ¡ao podatke i copy/pastao ih, niÅ¡ta osim hrpe meni nebitnih informacija.  :zbunj:

franjo-fritz

5 do 7 % od ukupne snage motra sa slozenim usisom i ispuhom......
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Kreator

Citat: franjo-fritz  u 04 Studeni 2016, 12:17:35
5 do 7 % od ukupne snage motra sa slozenim usisom i ispuhom......

Evo, moj spamer  :rofl: mi je lijepo, jednostavno odgovorio.
Da je 20% isplatilo bi se, a ovako mislim da je to bačen novac.
Zahvalio sam ti se.  :85565:  :ernaehrung004:

Mike20

Da si upotrijebio Google, to bi ti i izbacio, Å¡to ti je Franjo rekao  :handclap:, a Å¡to sam ti i ja rekao-zaboravi

virag

ima lik u novom sadu radi samo dizelase i jako je jeftin za stilo remap je 60e uz to i zatvaranje erg i sve sto je potrebno
to Ĺžene vole.......;)