Chiptuning program, da li vrijedi kupiti?

Autor djuzahgt, 21 Prosinac 2014, 20:36:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

djuzahgt


topolino

#1
Iskreno ako nisi skolovani mehanicar i imas fiziku u malom prstu odustani. Uvjek je jeftinije platiti nekom da ti to kvalitetno odradi nego spaliti nekoliko motora da shvatis da je prva opcija bila pametnija :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

chakija

Citat: topolino  u 21 Prosinac 2014, 20:54:07
Iskreno ako nisi skolovani mehanicar i imas fiziku u malom prstu odustani. Uvjek je jeftinije platiti nekom da ti to kvalitetno odradi nego spaliti nekoliko motora da shvatis da je prva opcija bila pametnija :D
ovo je obični ecu reprogrammer i na cdu dobiješ hrpu generiranih mapa i to je čas posla i bez zajebancije i mala djeca mogu mijenjat mape...

izrada mapa je već nešto sasvim drugo, i za to moraš imat puno godina iskustva i dobru čuku da bi ih mogao plasirat na tržište ...


znači ovo Å¡ta kolega pita ide bez brige... Å¡tekne, downloada iz ecu-a svoju mapu, odabere drugu i učita ju na ecu.(nekim automa traje 20sec, nekima 40 minuta, ovisi o kompleksnosti mape i količine podmapa) pali, vozi  ... naravno ne može bilo koji reprogrammer, mora bit kompatibilan s tim autom, npr obdII, Å¡to i je slučaj sa linka

franjo-fritz

Sve ovo stoji al ima jedan mali problem za koje je to vozilo dizel tj.  Jtd i atmo benzin ili pak turbo benzin... Istina da se jtd da najlakse nacipati jer njihovi motori imaju tu rezervu snage koja nije iskoristena. Pa dobijes cca oko 25-30%od ukupne snage auta a na atmo motoru svega10% i to ako.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

chakija

Citat: franjo-fritz  u 21 Prosinac 2014, 21:52:45
Sve ovo stoji al ima jedan mali problem za koje je to vozilo dizel tj.  Jtd i atmo benzin ili pak turbo benzin... Istina da se jtd da najlakse nacipati jer njihovi motori imaju tu rezervu snage koja nije iskoristena. Pa dobijes cca oko 25-30%od ukupne snage auta a na atmo motoru svega10% i to ako.
ma na atmo bengi je tesko i tih 10 dobit... turbo benzin jos nekak

iz prve ruke znam da ovaj Å¡ljaka
http://www.ebay.com/itm/Galletto-1260-ECU-Auto-Chip-Tuning-Interface-OBD2-EOBD2-Remap-Flasher-Tool-/321367970607?hash=item4ad306132f&item=321367970607&pt=Motors_Automotive_Tools&vxp=mtr

onaj mpps nisam nikad probao

franjo-fritz

Znam sve sam to prosao par puta ko zna možda. I mojeg uspijemo spojiti ako nadjemo steker za struju.  :lola.   :lol
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

chakija

Citat: franjo-fritz  u 21 Prosinac 2014, 21:58:41
Znam sve sam to prosao par puta ko zna možda. I mojeg uspijemo spojiti ako nadjemo steker za struju.  :lola.   :lol
hahah da...ima svega samo munjare nema

topolino

Objasni mi Chakija kako ce netko tko nije barem u osnovi mehanike potkovan razlikovati dobre genericke mape od losih dokle ne bude kasno?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

chakija

Citat: topolino  u 22 Prosinac 2014, 11:36:09
Objasni mi Chakija kako ce netko tko nije barem u osnovi mehanike potkovan razlikovati dobre genericke mape od losih dokle ne bude kasno?
neću uopće ulazit u takve nebulozne rasprave... ti si sad već počeo i u mehaniku zadirat... kaj bi trebao netko bit doktor nauka da bi mogao imati remapiran auto... znam ljude koji se godinama voze s tim istim generiram mapama i autu nije niÅ¡ta... generirana mapa je npr u svim rasponima povećana 20% ... a custom remap ti npr  do 70% gasa nema niÅ¡ta, a onda dalje dignuto do ibera, 35% npr... oboje je jednako "Å¡tetno" autu... ako nisi nikad probao i nemaÅ¡ iskustva s time bolje  Å¡uti... bitnije je kod turbo motora turbo (varijabilne) naÅ¡telat u skladu sa mapom jer zbog toga može doći do loÅ¡e smjese, a ne zbog mape

a za bit remaper ne moraš toliko bit potkovan od strane fizike nego programiranja, moraš dobro hex edit razumjet, jer mape se svode na hex edit

sale kmx

tako je drug u potpunosti se slazem s tobom  :ok:

chakija

Citat: sale kmx  u 22 Prosinac 2014, 23:06:53
tako je drug u potpunosti se slazem s tobom  :ok:
nemoj da te ko čuje  :lol

franjo-fritz

Citat: topolino  u 22 Prosinac 2014, 11:36:09
Objasni mi Chakija kako ce netko tko nije barem u osnovi mehanike potkovan razlikovati dobre genericke mape od losih dokle ne bude kasno?
sve to stoji Å¡to si htio reci.. Al kod dizel turbo motor mjenja se mapa. rada motora. I to je kao nekakav chip tunin. Iako po meni se mapiranje, chipanje radi iskljucivo na valjcima... Bez diranja motora turbine itd i to je kao stag1 e sad ako se ide na jace e onda se mjenja i turbina, ic, pumpa, dizne, u nekim slucajevima lamele, zamasnjak pa se onda opet radi remap. Pa je to stag2 ako zelis ekstrem e onda olaksavanje rotirajucih dijelova motora, olaksavanje ventila, portanje glave kaljeni klipovi, klipnjace obrada radilice druge bregaste itd, itd, pa opet remap ecu pa je to stage3. Za stage3i2vec je potrebno znanje mehanike. Al za 1i ne.. Eto ja sam samo dao remap plinske mape i pomaknuo blokadu sa 7,200okretaja na 7,800..pa sad moram uskladiti i mapu ecu da bi to necemu licilo.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Pošto. Nisam bas za dizele neki ekspert ja sam vise klasicar prvo usis ispuh ventili bregaste, pa malo pojacati pritisak goriva uskladiti mapu ecu i to je za svaki dan dovoljno narvno govorim o atmo motorima nisam cak ni za turbake... A sto se tice kopanja po mozgu ecu to prepustam nekom ko to zna i ima u tome vise informatickog znanja od mene.. Ja isto cekam, tracim da mi malo procacka po mapi ecu pa makar dobio i 5%od ukupne snage sto u mojem slucaju znaci nekih5do7ks meni dosta............. Za sad.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tempradrifter

kad sjebete s tim ecu, možete kod mene popravit povoljno.


goran20vT

Za 20v i 20vTurbo postoje Gtec engleski čipovi...

Imaš na ebayu...

Provjereni i kvalitetni čipovi,koji su napravljeni na temelju mapiranja na valjcima točno tih autiju...

Cijena je smijeh,nekih 250-300kn, ide u centralu umjesto origigi čipa...

Ali na atmo motoru treba složiti usis i idpuh da bi nešto ozbiljnije dobio,ovako češ samo pomaknut blokadu i auto če se više vrtit