sportski filter zraka (gljiva) na punto 1.3 multijet

Autor Jezy, 14 Veljača 2016, 21:34:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jezy

Imam pitanje, znači, kako stoji u naslovu, zanima me sve o gljivi na dizel motorima... nisam baš puno pronašao na internetu o tome, pa me zanima što vi mislite i znate o tome... sigurno netko od vas ima iskustva i znanja o tome... :neznam: :bounce:

ako postoji slična ili ista tema molim moderatore da ne obrišu temu nego da ju prebace gdje joj je mjesto...
:abarth:

Boxer

zaboravi to odmah u startu i život će ti biti ljepši :ok: apsolutno nikakvog smisla nema
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Jezy

Zašto?
Neznam ništa o tome, osim da na benzincima daje bolji zvuk

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

:abarth:

tomozuki

Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Boxer

prlja maf senzor bez veze, motor usisava vrući zrak iz motornog prostora, pada snaga raste potrošnja, jedna od najb eskorinijih stvari ikada napravljena, ili air intake kako treba ili ništa
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Jezy

Citat: Boxer  u 14 Veljača 2016, 21:45:57
prlja maf senzor bez veze, motor usisava vrući zrak iz motornog prostora, pada snaga raste potrošnja, jedna od najb eskorinijih stvari ikada napravljena, ili air intake kako treba ili ništa
Air intake? Kaj je to?
Sry, oko takvih stvari sam totalna neznalica

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

:abarth:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Puntigamer

Air intake uzimanje zraka. Uglavnom ti filteri uzimaju zrak iz prostora motora koji je vruc a samim time je i zrak dosta topliji i rijeÄ'i a to opet znaci manje kisika. Trebao bi napraviti da taj filter uzima svjezi zrak van prostora motora. Al te jeftine izvedbe samo ometaju optimalni rad motora.

natipkano na jednom


Jezy

Al to je opet skoro ko obicna gljiva

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

:abarth:

gandi

Staviš BMC CDA, Forge cold air intake i na miru si.
I nema baš previše veze sa običnom gljivom. Gljiva usisava zrak iz svoje okoline, ovo usisava zrak sa mjesta od kojeg povučeš cijev. iz branika, blatobrana, sa krova...
Samo nije pametno da staviš cijev umjesto maglenke npr, pa ti motor umjesto zraka usisa vodu, kao što je bilo mom pametnom prijatelju.
Rezultat: kupnja novog 1750 TBi motora :)
--->>>    click here      <<<---

DinoG

Gdje u Hr nabaviti panel filtere za 1.3? Poput tih BMC :)

Mahoney

Ja imam gljivu na JTD,isto ide kao i prije,samo se turbo cuje pri potapanju gasa,pogotovo sa 1500 rpm,ali na leru ima nekakav ruzan zvuk,zato ce da leti vani :D .Inace maf  senzor strada zbog slabijeg filtiranja gljive naspram obicnih filtera.

Antonijo

Citat: Mahoney  u 14 Veljača 2016, 23:41:00
Ja imam gljivu na JTD,isto ide kao i prije,samo se turbo cuje pri potapanju gasa,pogotovo sa 1500 rpm,ali na leru ima nekakav ruzan zvuk,zato ce da leti vani :D .Inace maf  senzor strada zbog slabijeg filtiranja gljive naspram obicnih filtera.

Potpis...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

TOMMYmk1

Citat: gandi  u 14 Veljača 2016, 22:11:10
Staviš BMC CDA, Forge cold air intake i na miru si.
I nema baš previše veze sa običnom gljivom. Gljiva usisava zrak iz svoje okoline, ovo usisava zrak sa mjesta od kojeg povučeš cijev. iz branika, blatobrana, sa krova...
Samo nije pametno da staviš cijev umjesto maglenke npr, pa ti motor umjesto zraka usisa vodu, kao što je bilo mom pametnom prijatelju.
Rezultat: kupnja novog 1750 TBi motora :)




  :confused2: :confused2: :confused2: :confused2:

gandi

Koji dio te zbunjuje?

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---