Stilo1,9 jtd - Povecanje snage

Autor StefSutila, 25 Ožujak 2017, 20:39:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

StefSutila

Pozdrav,imam par pitanja u vezi dizanja snage i tim stvarima.
Tvornicki 115 konja.
Naime ja sam na svom autu blokirao EGR softverski i fizicki,bio na valjcima i doguro na 150+ sa 325nm kasnije skino i katalizator.
Auto ide odlicno,potrosnja mogu rec da je i manja ali meni to nije dosta jos uvijek.
Zanimaju me ima li ko kakva iskustva sa stavljanjem druge turbine i koji su jos nacini da ide na jos vise.Znam da sa remapom mogu ici jos gore al nebi bas sa ovom turbinom.
U planu mi je i stavljanje veceg intercoolera.
Neko neka iskustva ili da zna nesto bio bi zahvalan.
I usput,ako je neko blizu karlovca a da ima zadnju lijevu lampu neka se javi,moja malo popucala :P
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

danci1993

Mislim da ce ti najveca investicija i prepreka bit kuplung, tu mu je negdje kraj oko 160-170ks ovisno u kakvom je stanju.

StefSutila

Koliko mi se cini hvata dosta visoko sto je ajmo rec prvi znak loseg kvacila :P ali jos uvijek nema proklizavanja,a i uplanu mi je mijenjati set kvacila i zamajac.
Neznam gdje sam citao da od Mjeta pase turbina bez ikakvih preinaka gore,naravno prate tu i druge stvari al bi ja to rjesio sve
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

topolino

Sa 2.4 jtd ili td je moguci upgrade turbine. Ubiti ti izbor turbine ovisi o tipu upravljanja wastegateom. Mehanicki sa tlakom (stari td), elektronski sa tlakom ili elektronski s vakuumom.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gandi

Postoje već 3 (tri) teme o čipanju stila i jedna o čipanju JTD-a (croma) i to u ovom podforumu  :ok1:
--->>>    click here      <<<---

StefSutila

Ispricavam se al nisam vidio nigdje komentare i temu u vezi mijenjanja turbine i intercoolera,sta se tice mapiranjabi chipiranja to je napravljeno zanimaju me informacije o ovom malo ekstremnijem dijelu
Znaci sa 2.4 pase bez ikakve frke bez radjenja novih prirubnica itd?
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

topolino

Nemcha je ugradivao na A/R 156 1.9
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

lik-bj

dobro vidim da se i tu spominje kvačilo.
dali se da na 59kw jtd staviti obični zamajac ?
dali je to netko napravio neželim teorije paše 100% pa kupim pa nepašše.

Tono92

Ovako , kod tebe je euro 3 motor a kod mene euro2 na marei , me i je dizana snaga na marei i naravno kako je sve odradjeno kvacilo je reklo zbogom .. sa tim da tvoj i moj motor su potpuno isti ali ne vizualno ti komotno mozes stavit fiksni zamajac od bravo brava marea 2.0 20v i njegov set kvacila naravno novi ali sachs jer on trpi malo vise od ostalih . Znaci ovaj kaj imas plivajuci baci ga u mp3 i stavi si fiksni zamajac od hgt-a i naravno od hgt-a set kvacila i vozi se bez brige ali oazi kad kupujes zamajac da dobis i sarafe jer plivajuci je naravno deblji od fiksnog .... Obavezno semering promijenit jer zna propisat pa da nebi bilo , semering je oko 100tinjak kn   

alstajdu

Da li kvačilo i zamajac od hgt-a pašu i na Stilo jtd 85 kw?
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

gandi

Čisto informativno me zanima zašto bi netko na auto koji tvornički ima 255 Nm okretnog momenta išao stavljati kvačilo i zamašnjak sa auta koji tvornički ima 186 Nm okretnog momenta?
Logičnije bi mi bilo da se gleda takva kemija s nekog jačeg auta, a ne slabijeg.
--->>>    click here      <<<---

Multijet

Mislim da je u igri dvomaseni od jtd-a koji je skuplji od jednomasenog sa hgt-a.
Staviš jaču lamelu i deri miško,nm nemaju veze sa zamašnjakom.
Neka me isprave ako griješim 😋
0989739290

Tom

Moje iskustvo.
Od 2011 do 2014 sam imao 147, JTD 115. Skinuo sam oba katalizatora, promijenio mjerač protoka zraka od 2,4 175 ks, senzor pritiska na grani (nemam pojma od kojeg motora), pločicom blokiran EGR. Matjaž mi je radio chip... (nemam pojma koliko ks), nisam je pazio (osim hladnu), kotači su bili 225 45 17, vrtili u prvoj, drugoj, nekad čak i u trećoj... u te 3 godine napravio preko 200000 km, nisam mijenjao lamelu ni zamašnjak, niti kaj s time. Sada skoro svaki dan vidim taj auto, ženska ju gazi ko blesava, koliko znam nije ništa mijenjano...

Ne znam kak imate probleme s zamašnjacima, kaj držite noge na kuplungu ili kaj

Poslano sa mog Huawei kineza koristeći Tapatalk
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

topolino

Ne, ljudi voze na 1500okr/min pa poklope gas u 4. brzini i dive se kako dizel ide. Naravno imas hrpu momenta na zamasnjaku i hrpu otpora na mjenjacu jer je u viskom stupnju prijenosa. Da nekazem kretanje iz druge, pa sta je to za dizel, to i sa ugasenim motorom u 6. brzini vrti kotace u prazno bez gasa (vjerojatno je vecina sa traktora sjela u auto) :facepalm: i masu tih zamasnjaka ima 800k+ km za sobom
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: