Fiat 600 - engine upgrade

Autor paolo, 17 Travanj 2017, 21:31:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

paolo

Pozdrav svima.
Eto da ne gnjavim previše pokušat ću bit kratak.
Vozim Fiat 600 (1.1, 54ks) iz 2003. i volio bih stavit unutra motor od Fiat Punto Sportinga (serija 2003-2005.) 1.4 16 V od 95 ks. Na jednom talijanskom forumu sam pročitao (onako na brzak) da je to moguće napravit tj. da se mogu ugradit u 600-u bilo 1.2 16 V (80ks) bilo 1.4 16 V (95ks) od Sportinga pa kad je već tako onda bolje ovaj malo jači, snage ionako nikad dosta. E sad, volio bi malo da mi netko kaže dali ima kod nas (u HR) netko tko se time bavi (po mogućnosti da je iz PGŽ ili Istre) i da je dobar u tome, a ako ne onda dali postoji netko u Trstu i okolici.
I još par stvari. Dali treba, u slučaju kada bi se to napravilo, ugradit drugi mjenjač pošto se ipak radi o povećanju snage od 40 ks? I kako onda kod sljedeće registracije auta odnosno kod tehničkog pregleda, tj. treba napravit novu knjižicu vozila ili prolazi to samo tako?
:help:

- I live for myself and answer to nobody -

Mike20

A ubaciti i malo doraditi 1.2/8v 75ks motor iz Punta 1?
I imaš nekih 80tak ks

paolo

Citat: paolo  u 17 Travanj 2017, 21:31:00
Eto da ne gnjavim previše pokušat ću bit kratak.
Vozim Fiat 600 (1.1, 54ks) iz 2003. i volio bih stavit unutra motor od Fiat Punto Sportinga (serija 2003-2005.) 1.4 16 V od 95 ks. Na jednom talijanskom forumu sam pročitao (onako na brzak) da je to moguće napravit tj. da se mogu ugradit u 600-u bilo 1.2 16 V (80ks) bilo 1.4 16 V (95ks) od Sportinga pa kad je već tako onda bolje ovaj malo jači, snage ionako nikad dosta. E sad, volio bi malo da mi netko kaže dali ima kod nas (u HR) netko tko se time bavi (po mogućnosti da je iz PGŽ ili Istre) i da je dobar u tome, a ako ne onda dali postoji netko u Trstu i okolici.
I još par stvari. Dali treba, u slučaju kada bi se to napravilo, ugradit drugi mjenjač pošto se ipak radi o povećanju snage od 40 ks? I kako onda kod sljedeće registracije auta odnosno kod tehničkog pregleda, tj. treba napravit novu knjižicu vozila ili prolazi to samo tako?
:help:
- I live for myself and answer to nobody -

Mike20

Jel to slažeš za utrke ili za sebe?
Jel to misliš sam slagati ili plaćati nekome?

Ne, po PS-u ne možeÅ¡ legalno tehnički proći sa ugraÄ'enim motorom koji se tvornički nije ugraÄ'ivao u taj auto, niti ga atestirati.
S tom preradom si ilegalan jer izgledom je motor drastično različit od originalnov 1.1
Za ovu tvoju ideju treba na autu sve živo izmjenjati, kompletnu struju, pumpu goriva itd itd.

Zato kombinacija sa 1.2 motor je bolja jer su bar izgledom slični. Mislim da imaš tu na forumu temu prerade 1.1 motora na Puntu 1

Ako ćeš nekome plaćati slaganje,sve zajedno s mehanikom, strujom, ugradnjom i servisom bi bilo sigurno barem 1000-1500 eura

paolo

Za mene bi to bilo.
Dakle, želiš reć da ako bi ugradio motor od Punta (2) Sporting 1.2 16 V od 80ks da bi onda bilo puno manje cirkusa odnosno ugradio bi se samo motor a mjenjač, pumpa od goriva, struja itd. bi ostalo sve originalno? I onda kod registracije dali bi bilo problema ili hočeš reć da ovi nebi primjetili da je drugi motor pošto, kako si rekao, motori 1.1 i 1.2 su slični?
- I live for myself and answer to nobody -

topolino

1.2 8v spi osim airboxa se i ne razlikuje od 1.1. Sa bregastom, ispusnom od 75 si na oko 75ks. Remapiras ga i jos koju sitnicu i na 80ks si. Dokle na tehnickom te nece nitko drkat jer razlika se tesko skuzi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

lukaa

Citat: Mike20  u 18 Travanj 2017, 07:55:04


Ne, po PS-u ne možeÅ¡ legalno tehnički proći sa ugraÄ'enim motorom koji se tvornički nije ugraÄ'ivao u taj auto, niti ga atestirati.

ZaÅ¡to ne bi mogao atestirati motor koji se nije tvornički ugraÄ'ivao u taj auto?

Mike20

Ne znam dal imaju kakve iznimke, al za cestovnu upotrebu ne.
ÄŒak i kod ugradnje jačeg motora koji se ugraÄ'ivao u taj auto zna biti komplikacija.

AKo sam u krivu, napisati će ispravak oni koji su to radili

Mike20

1.2 16V je izgledom isti ko 1.2 16v sa nekim detaljima koje laik neće skužiti.
Al ta oba su jako različita od 1.1/1.2 koji su meÄ'usobno konstrukcijski slični uz male razlike
1.1 u tvom autu je MPI Euro 3, dok je u Puntu 1 1.1 55ks SPI Euro 2 mislim. 1.2 8V 75ks u Puntu 1 je MPI i ima, EUro 2 norma

Boxer

1.2 75 stavi, za njega ima materijala za tuning, naturpijaš ga a nitko nezna. Sve ostalo je prekomplicirano
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

cvike19

1.2 8v iz punta 2 nije SPI nego MPI

po meni, ako neces sam to raditi i ako mislis nekome platiti da ti to radi, onda se ne isplati
jer tu ima posla
ako ces sam raditi i zejebavati se i gustati dok to radis, to je nesto drugo

mozes atestirati bilo koji moror, samo sve slikaj i napravi uredno i nema problema

ja bi napravio sljedece
ubacio od mk1 75icu
ili od mk2 1.2 8v i onda se poigrao sa njime da se jos izvuce snage

mjenjac to sigurno nije isti na tvom autu i na 1.4 95 ks
svakako ces ga morat mjenjat

lukaa

Citat: Mike20  u 18 Travanj 2017, 10:58:50
Ne znam dal imaju kakve iznimke, al za cestovnu upotrebu ne.
ÄŒak i kod ugradnje jačeg motora koji se ugraÄ'ivao u taj auto zna biti komplikacija.

AKo sam u krivu, napisati će ispravak oni koji su to radili

pa u krivu si, da, možeÅ¡ atestirat motor koji nije ugraÄ'ivan u odreÄ'eni auto, uz potrebnu dokumentaciju.

Mike20

Koliko znam, neki to nisu mogli napraviti. Tj. Prije je to bilo puno jednostavnije, sada je kompliciranije.
Eto, ako ima primjera iz prve ruke, pomognite čovjeku s detaljima. Ak nabavi cijeli auto-donora, onda je to-to

topolino

Atestira se bez beda accenta sa 1.3 atmosferac na turbo, sa 1.3 na 2.0 N/A ili F/I. Zasto se nebi noglo onda i sei. Samo koliko se isplati s obzirom na drkanja oko struje. Kada vec ides atestirati onda t-jet 120ks u papirima, a 180ks na kotacu :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

I ja sam čuo da se može, al eto niti jedan primjer friško iz prakse.
Zašto čovjek u Bravu hgt nije mogao atestirati 20vT motor onda?