Fiat 600 - engine upgrade

Autor paolo, 17 Travanj 2017, 21:31:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Nebih znao :neznam: Koliko sam upucen, trebas imati papire od auta s kojeg je skinut motor, podeblji dobar elaborat, slike svakog koraka i preinake. Do sada znam 2 accenta sa 2.0, jedan je N/A, drugi je turbo +  plin. Vjerojatno ako radis custom preinake (ispusna grana, nosaci motora, ojacanja, i sl.) moras imati atestiranog zavarivaca.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SEB

moraÅ¡ imat račune od svih dijelova, svi dijelovi moraju biti legalni, račun o dmajstora, elaborat moraÅ¡ napravit  i može se atestirat.
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Michael

Citat: SEB  u 19 Travanj 2017, 15:23:07račun o dmajstora, elaborat moraÅ¡ napravit  i može se atestirat.
Što ako netko sa znanjem to napravi sam, kod kuće? Da li i tada treba račun od autoservisa? Pričam konkretno o swapu motora, ništa drugo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

SEB

za legalizaciju moraš imat. moš ti sam odradit i nekom platit da ti da fake račun koji morač priložit u CVH za atest a sad dali neko hoče to napravit...neznam
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Michael

Onda se swap nikako ne isplati raditi, pogotovo ako sve sam odradiš i onda se još moraš zezati s tim računima, kako ste i rekli, rijetko ili nitko nebi dao račun, a da nema nekakve koristi od toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

SEB

a možeš se i ti švercat i ne legalizirat auto
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Boxer

Jedan naš lokalni je sve radio sam i atestirao, 2.0 iz type R u Civica iz 93-e i atest je napravio bez problema ali je dao dobru popratnu dokumentaciju
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Michael

Citat: Boxer  u 19 Travanj 2017, 15:45:42
Jedan naš lokalni je sve radio sam i atestirao, 2.0 iz type R u Civica iz 93-e i atest je napravio bez problema ali je dao dobru popratnu dokumentaciju
Čuo sam i ja za slučaj, dečko sam sredio kockicu i atestirao sa svojim radom i elaboratom. Neznam da li tko prati i VAG scenu, ima dečko iz Istre koji redovno obavlja takve swapove i šalje ih na atest. On doslovno ima VAG u malome prstu pa sve radi sa originalnim dijelovima iz različitih modela, tako da nema nekakvih costum prerada.
Citat: SEB  u 19 Travanj 2017, 15:38:58
a možeš se i ti švercat i ne legalizirat auto
Vozio se tako i nije mi bilo zabavno. Samo sam čekao kad će me zaustaviti i poslati na vanredni tehnički pregled [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Boxer

Petar Biočić iz Istre je radio ne samo VAG grupu, on je u Peugeot 206 GTi ugradio motor iz Octavie 1.8 T, nasvirao ga i atestirao :)
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Multijet

Citat: Boxer  u 19 Travanj 2017, 15:45:42
Jedan naš lokalni je sve radio sam i atestirao, 2.0 iz type R u Civica iz 93-e i atest je napravio bez problema ali je dao dobru popratnu dokumentaciju
hmmmmn, krznenu?
0989739290

SEB

ja kada sam svoju Deltu atestiro sa 1.3 na Integrale, moro sam priložit račun od svog servisa. neznam dali se šta promjenilo. po meni je nebitan. ako imaš elaborat, račun od dijelova i složen auto, tak je malo važo ko ga je slagao
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Michael

Citat: Boxer  u 19 Travanj 2017, 15:59:41
Petar Biočić iz Istre je radio ne samo VAG grupu, on je u Peugeot 206 GTi ugradio motor iz Octavie 1.8 T, nasvirao ga i atestirao :)
Opet je VAG, barem motor ;)
Citat: SEB  u 19 Travanj 2017, 16:00:33
ja kada sam svoju Deltu atestiro sa 1.3 na Integrale, moro sam priložit račun od svog servisa. neznam dali se šta promjenilo. po meni je nebitan. ako imaš elaborat, račun od dijelova i složen auto, tak je malo važo ko ga je slagao
Slažem se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Multijet

A,da, traži se sve više papira. Kada sam sa lokalnom ekipom rezao federe,ravnao feder plate, stavljao duple fergazere, umjesto 1,1 motora stavljao 1,3;1,5 ili1,6 nitko ništa nije pitao. Stariji "meštri" znaju o čemu pričam.
Nije problem nazvati CVH i pitati. Na prvu će te probati otkantati, ali budi uporan i potkrijepi sa primjerima. Moraju odgovoriti, ako treba traži i napismeno.
0989739290

topolino

To su bila vremena :D:
Citat: Multijet  u 19 Travanj 2017, 16:11:29
Kada sam sa lokalnom ekipom rezao federe,ravnao feder plate, stavljao duple fergazere, umjesto 1,1 motora stavljao 1,3;1,5 ili1,6 nitko ništa nije pitao. Stariji "meštri" znaju o čemu pričam.
Dekl sa 1.1, a pod njime  lancija 1.5. Ako je tko sta pitao  :action-smiley-028: ma to samo karburator i grana sa 128 sport :D: nis posebno  :yesyes:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DiscoVolante

I uÄ'eÅ¡ u krivinu sa devesetak km/h, imaÅ¡ osjećaj da si najbrži na svijetu, i krajičkom oka gledaÅ¡ kako rub haube dira blatobran! :haha7: Yugo time! :drive: