Fiat Punto III 1.3 mjet CHIP

Autor stefanasuv1714, 19 Prosinac 2017, 23:29:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

stefanasuv1714

Da li je neko radio chip tuning na puntu i da li neko ima mapu. Hvala

fakinzg

Ja planiram uskoro, al  zanima me isto ak neko je..

Poslano sa mog VKY-L29 koristeći Tapatalk


topolino

Cemu? Taj motor je dolazio u tri verzije. 75ks, 90ks, 105ks. Od 90ks se jos i da naci preko injektore, turbinu, ecu i sve je plug and play. 105 je skoro egzotika, a i motor nebi izdrzao vise od toga.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Jedan naš kolega, boombee mu je nick, je to radio na linei 1,3 Multijet od 90 konja. Dobio je 104 konja i koliko znam da je bio zadovoljan. 75 ide na 85-90 konja, guglajte malo, Autoevolution, Bertol
1.3 je dolazio u verziji od 70,75,84,90,95,105 konja. Probao sam i čipnutoga na 115, ide fino ali svi imaju turbo rupu, mala je zapremina.
0989739290

DinoG

Trpi 1.3 jako puno...ima jedan Grande 1.3 u Italiji sa 180-190 konja na tockovima, ali je vjerojatno ulozeno u auto vise nego sto on vrijedi.
Samo mapom do 100-110 konja moze na serijskom motoru...najveci problem je lanac za nagli start

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Multijet

Eh,to je već egzotični primjer,tu je jedino zapremina ostala original.
Kako misliš da trpi lanac?
0989739290

DinoG

Pri naglom startu na mapiranom 1.3 lanac bude pod velikim opterecenjem i moze doci do istezanja ili cak pucanja ako se pretjera...rijetki su slucajevi, ali nije nemoguce

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Multijet

#7
Kužim o čemu pričaš ali : kada na mjestu poklopiš gas i u dijelu sekunde ode u blokadu- kakvo li je tek onda opterećenje za lanac?!
Ili motor radi,ubaciš u prvu i sklizne ti noga s papučice kvačila i sve stane u milisekundi.
Mislim da je opterećenje za lanac isto jer on pokreće bregaste, bez obzira na snagu motora. Njemu je razlika u opterećenju samo u vremenu u kojem će postignut max okretaje.
Ili moja pretpostavka ne drži vodu?
0989739290

DinoG

To kad sklizne noga i ugasi se i npr paljenje na guranje nisu bas optimalni scenariji za lanac.
Meni su to rekli ljudi koji se bave mapiranjem i trkama, sad ako lazu oni, lazem i ja.
Po mojoj nekoj logici to je kao kad na biciklu zavrtis tocak dok je tocak u zraku i onda ga spsustis na pod i lanac uvijek napravi trzaj...isto tako i kad nabijes obrtaje i naglo pusts kvacilo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


DiscoVolante

Taj lanac je smeće kakvog nema. Deblje lančiće nosi ekipa kad izaÄ'e vani nego Å¡to je Fiat ugradio u motor.

Inače, ja sam sa svojim bio prezadovoljan izuzev tog smeća od lanca, kapi ulja nije trošio od zamjene do zamjene, i s obzirom da smo poslije prema tlaku turbine vidjeli da je dirana mapa, stvarno je lijepo išao.