Kako stock turbak nadograditi turbinom jačeg modela?

Autor Echo, 09 Lipanj 2018, 12:04:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Zanima me čisto okvirno, ako npr imam auto koji ima turbo, neka primjer bude 1.6 Multijet 88 kW i želim ga nadograditi, a remapiranje na 30 konja više mi nije dovoljno, koji je postupak ako želim staviti veću turbinu od recimo 1.9 Multijet 110 kW ili 2.0 Multijet 121 kW? Logikom pretpostavljam da trebam novi set kvačila, ojačani da može vrtiti taj veći okretni moment... više me zanima da li se trebaju mjenjati injektori, intercooler, cijevi, itd.

Mike20

Sve se mijenja, naknadna ugradnja turba koji se nije tvornički stavljan na taj motor, zahtijeva drugi kolektoraki se neda pripasati postojeći, cijevi poslije turba, intercooler, injektori, remap, gašenje ekologije itd itd Za to što ti hoćeš, mislim da ti treba 3000+ eura.
Točnije, zaboravi

punto mk1

uvik je logičnije ako se radi o istom autu a samo razlika u motorima , uzeti onaj sa jačim motorom i koji je tvornički sklopljen , a ne neke bespotrebne kemije , bar ja tako razmišljam .

Mike20

Nije problem bilo što složiti kak se spada, ak imaš novce. Al one opcije kako dobiti 50ks više čim jeftinije, zaboravi

gandi

Sa drugom turbinom sigurno ćeš morati raditi preinake ispušne grane. Ili cijelu novu granu.
Usis će vrlo vjerojatno trebati nekako prilagoditi.
Injektori - vjerojatno bi trebali novi koji mogu dati više goriva za više zraka.

U konačnici, nema što se ne može napraviti, samo je sve pitanje novca. Nekad je bilo lako na Tipov blok našarafati turbinu jer pod broj jedan nije bilo previše ekologije, elektronike i blokovi su bili predimenzionirani.
U danaÅ¡nje vrijeme kad je na autu milion stvari koje su meÄ'usobno povezane situacija je malo složenija (čitaj skuplja)
--->>>    click here      <<<---

Mike20

Custom ispuÅ¡na za pripasati turbo je mislim 1000 ojra ak se ne varam, reparirana turbina, ak  nisi svoju dao nakakvu njima, isto skoro joÅ¡ toliko

gandi

--->>>    click here      <<<---

Boxer

S 1000-1500e napraviš taj posao bez problema samo treba znati kome se javiti iako ja bih prije prodao auto i kupio jači
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

fiatuno

Citat: Echo  u 09 Lipanj 2018, 12:04:48
Zanima me čisto okvirno, ako npr imam auto koji ima turbo, neka primjer bude 1.6 Multijet 88 kW i želim ga nadograditi, a remapiranje na 30 konja više mi nije dovoljno, koji je postupak ako želim staviti veću turbinu od recimo 1.9 Multijet 110 kW ili 2.0 Multijet 121 kW? Logikom pretpostavljam da trebam novi set kvačila, ojačani da može vrtiti taj veći okretni moment... više me zanima da li se trebaju mjenjati injektori, intercooler, cijevi, itd.
serijski turbo drzi dosta, downpipe drugi auspuh bez restrikcija, i ic tu si dobio vise nego sa vecim turbom ako gledas financijski ulozeno dobiveno
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport