Sportski katalizatori

Autor 156 sp1 rosso, 11 Lipanj 2018, 19:59:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

156 sp1 rosso

Evo tema...s obzirom da mene zanima sportski kat 200 celija i gdje ga kupiti....otvaram temu. Pomaze mi kolega sa foruma fiatuno sa savjetima jer zelim jos zvuka. Ideja je sportski cat 200 cell fi 74 i tako do zadnjeg lonca fi64. Valjda sam ga dobro shvatio. Znaci prvo kupiti cat za bravo....gdje????? Ako pase onaj sa fiat 500 ili grande punta super jer to pronalazim na netu....ne bi htio puno kemije...htio bi da sve pase bez puno rezanja....kak se kaze na saraf. Oni abarth 500 se znaju cuti brutalno....ali u granicama normale.
....i tata bi sine...

topolino

Uvjek ima rezanja i modifikacije, samo je pitanje u kolikom opsegu. 500 abarth ima T-jet i kod svih T-jeta bi "trebao" biti isti. Naravno razlike su downpipe i velicina samog auta. Usporedi slike ispusnog sistema abartha (od grane na dalje) sa svojim, pa ces dobiti otprilike opseg razlika i posla.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ozimin

Evo vam slika od 500 abarth od ispod


S tim da ti je na 500 cat na grani

156 sp1 rosso

Citat: ozimin  u 12 Lipanj 2018, 19:54:13
Evo vam slika od 500 abarth od ispod


S tim da ti je na 500 cat na grani
....i meni je na grani cat mislim :rolleyes:....tu je sve otvoreno do zadnjeg lonca.
....i tata bi sine...

ozimin

Citat: 156 sp1 rosso  u 12 Lipanj 2018, 21:30:47
....i meni je na grani cat mislim :rolleyes:....tu je sve otvoreno do zadnjeg lonca.

I meni je bilo čudno, pošto ja na običnom 500 (1.4 100 hp) imam srednji lonac još, ali zato se oni tako i čuju kad ima samo cat i zadnji lonac

topolino


Ovdje pise koji T-jet je navodno kopaktibilan sa 500 abarth turbinom

Uglavnom koliko sam skuzio svi T-jet imaju IHI turbinu i svi imaju isti cat. Ono sto ces vjerojatno morati modificirati jest cjev poslije cat-a, prema ostatku auspuha. Ti 200 cel katalizatori su velicine da ti skoro pa cjeli stane u saku i nemaju toplinsku izolaciju. Tako da racunaj turazu na tehnickom da pozelene vrijednosti od muke. Kod nas na STP jos mjere euro2 vrijednosti ispusnih plinova sa sve benzince sa katalizatorom tako da ako nebudu kenjali prolazis na eco testu. Drugdje mjere po euro normi za koju je vozilo deklarirano.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

156 sp1 rosso

Di god gledam nigdje se ne navodi za bravo.
....i tata bi sine...

topolino

Valja bravo sa benzinom je cest kao i proljetni snjeg :D:
Vidio da ima za MiTo, punto, evo, 500. Uglavnom uz manje modifikacije trebalo bi ici.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

skrooz

Ostavi original katalizator, makni srednji lonac ako je na autu i stavi zadnji protocni. Da je moj turbak isla bi samo cijev od katalizatora do kraja

156 sp1 rosso

Citat: skrooz  u 13 Lipanj 2018, 14:38:17
Ostavi original katalizator, makni srednji lonac ako je na autu i stavi zadnji protocni. Da je moj turbak isla bi samo cijev od katalizatora do kraja
.....tako je sad...i ok je....ali cuo sam jednog 500 abartha i nemam mira......ko zna mozda se smirim :D:
....i tata bi sine...

156 sp1 rosso

....i tata bi sine...

skrooz

Onda skini zadnji lonac i stavi samo nastavke na cijev. Zvuk ce biti kao na abarthu

156 sp1 rosso

Citat: skrooz  u 13 Lipanj 2018, 19:16:28
Onda skini zadnji lonac i stavi samo nastavke na cijev. Zvuk ce biti kao na abarthu
....auto je kod Laste i danas skidaju zadnji lonac i ide samo cijev  :ok: Budemo vidjeli ako sam dobio dobar zvuk onda ne ide sportski cat.
....i tata bi sine...

156 sp1 rosso

Auto se čuje kao ovaj žuti sa filmića.....skrooz je bio u pravu i onaj ko želi da mu se auto tako čuje skine srednji i zadnji lonac. Baš sam prezadovoljan i to za 200kn.....dobro nastavak sam stavio sa svog starog lonca. Hvala svima pogotovo skrooz. :handclap: :formula: :abarth:
....i tata bi sine...