Ram air filter

Autor ozimin, 23 Lipanj 2018, 20:37:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ozimin

Ima li tko iskustva sa Ram air filterom zraka?
Konkretno radi se o ovakvom
https://www.ebay.co.uk/itm/RAMAIR-INDUCTION-FOAM-CONE-AIR-FILTER-UNIVERSAL-60mm-OFFSET-NECK-MADE-IN-THE-UK/390628560820?epid=7017013502&hash=item5af346cfb4:g:EAAAAOSwA4dWHSvl


Vidim da su "povoljnji" od K&N pa me zanima dali vrijede toliko te isplati li ga se kupiti.


dinko1981

Ja stvarno neznam kom se isplati stavljat bilo kakav "sporcki" filter osim ako ides u neki full tuning, posebice na atmosferca. Ali ako te veseli izgled samo daj...

topolino

Realno gledano se neisplati. Osim zvuka neces nis dobiti, a cak i izgubiti zbog vruceg zraka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ozimin




iz ovog razloga gledam za napravit CAI , pa gledam za neki filter, jer trenutno po večim temperaturama auto osjetno gubi snagu, dok se ovaj airbox želi rastopiti koliko je vruć

Mike20


topolino

Cudi me da je to toliko primjetno na novim autima.  To je mene pilalo na karburatoru sa K&N, razlika je znala biti po nekoliko Kw. Vjerojatno zato ni nema citavog airboxa za 1.4 16v :D: netko je nedavno oblozio donji dio airboxa sa armaflex (k-flex). Ako ides na tu opciju uzmi onaj s alu folijom, bolji je puno. Airbox je vrel samo u gradskoj voznji ili stalno?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ozimin

Vecinom imam samo gradsku voznju jer od posla nisam nikam stizao otic dalje.
Zadnjih par dana se bas osjetila razlika dok je motor bio hladniji i kad se sve ugrijalo.

Miha.

Na turbo  motorima dobitak je izmeÄ'u 5-10ks. Na atmosfercu možda koji konj.

ozimin

ÄŒak mi i nije bitno da dobijem ks, samo da ne izgubim, ali to mi je bitnije da se motor ne grije toliko ko sada

topolino

Nije bitno koliko je kljuse veliko, ali se osjeti itekako. Tolika razlika zna biti da imas osjecaj da motor ima ubijenu kompresiju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Dobro oblozi airbox odispod da ti nedira motor. Plastika je sama po sebi dobar izolator za konvekciju (ako ima razumno lufta izmedu poklopca i airboxa), a jos bolje za radijaciju. Dokle kod kondukcije ti nema spasa nego sprijeciti direktni kontakt motora i airboxa.  Nabavi si neki obd scaner i prati na mobitelu koliko se i dali se vrijednost IAT promjenila.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Taj motor računa smjesu prema senzoru temperature usisnog zraka, tako da ima logike, ako dobije hladniji zrak, koji je gušći, pa zahtijeva i više goriva

topolino

I kod maf temperatura zraka u usisu odreduje kolicinu goriva za motor. Samo zbog konstrukcije senzora airbox nemozes lako smjestiti na motor pa se automatski i manje grije.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: