Alfa 159 1.9 JTDM dizanje snage

Autor StefSutila, 26 Svibanj 2019, 17:29:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

StefSutila

Pozdrav svima,imam nekoliko pitanja pa bi rado da mi odgovaraju ljudi koji ZNAJU i koji imaju iskustva
Netrebaju mi pametovanja i odgovora tipa:
Uzmi jaci motor
To ti se ne isplati
Tu imas puno posla ovo ono

Ovako u pitanju alfa 159 1.9 16v
Trenutno na autu je napravljen remap(prijasnji vlasnik)
DPF OFF,EGR OFF,blindirana rezonatna kutija na usisu,ostavljen je katalizator ispod turba,protocni lonacu mjesto DPF-a i na zadnjem dijelu 2 izlaza
Klapne na usisu izvadjenje,turbo je repariran,motor ne trosi ulja i nema nikakvih problema
Po mjerenju sa race logicom auto do stotke ide 7.6 sec,imam problem za proklizavanjem u 2 i 3 brzini (u planu su 245-40-18)

Trenutno me zanimaju ove stvari:
Ojacavanje CIJELE getribe,dali je tko radio,neke informacije koje lezajeve stavljat
Netko iskustva sa ojacavanim lamelama
Dali ima potrebe sa stavljanjem map senzora(trenutno nemam nikad overboosta,fila od 2200 okretaja 1.6 bara sve do 4400 okretaja)
Stavljao bi drugi usis,dali staviti KN ulozak samo,ili napraviti komplet INOX(moze slobodno i info tko to radi)
Koje dizne ubaciti
Htjeo bi neke te stvari napraviti pa da odem na remap na valjke da se to onda sve kasnije poslozi

Hvala unaprijed na savjetima!

Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

topolino

Nediraj nista. Ako sa gumama 225 na 18 cola proklizava u 2. i 3. na suhom onda imas i vise nego dovoljno snage. Mozes usis od inox da se rjesis pucanja cjevi usisa. M32 je nezahvalan mjenjac, nabavi update verziju i mjenjaj ulje svakih 30 000km. Postoji i LSD za taj mjenjac (samo koliko ces dobiti jer LSD trazi drugo ulje za mjenjac od onog kojeg propisuje tvornica). Pozabavi se ovjesom radije da proklizavanje svedes na minimum.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gandi

#2
Viktor sa alfista radi inox cijevi.
M32 mjenjac - ako su originalni lezajevi unutra koje god da stavis biti ce bolji. Najproblematicniji je vanjski lezaj od vratila za 5. i 6. brzinu. Dobar dio problema lezi u kucistu mjenjaca gdje je taj lezaj upresan. Na netu se daju naci ti dijelovi kucista sa drugacijim dizajnom koji omogucava bolje hladjenje lezaja.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
--->>>    click here      <<<---

Mike20

Tak je, prvo getriba, s novim kućištem u koji idu veći lageri i ima kanale za bolje podmazivanje.
Možeš pojačati postojeći set ili kupiti pojačani set.
Jedino, koliko serijski zamašnjak drži.

Znači za ovo što si naveo, pojačano kvačilo, rebuild getribe, inox cijevi, kvalitetan remapi provjera na valjcima, mislim da bi 2000 eura bilo dosta.

Mike20

Pošto si spominjao probleme s getribi dobro sve provjeri da ti se to ne razleti na cesti, jer si već pisao da voliš startati s (prošlim) autom, pa da si nakon toga imao problema




StefSutila

Getriba mi je svakako prioritet, zanima me samo koje kuciste stavljati dal ima neko iskustva sa time, to trebam prvo rjesiti, ,trazim neke felge 18c i gume 245 40 cu stavljati,a kad to rjesim vidit cemo sta i kako dalje, na valjke cu kod muhe vec sam sa stilom bio i auto je odlicno isao, smanjenja potrosnja a dima ni trunke, sa 115 na 150 konja
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Mike20

Nitko koga znam nije slagao getribu da je stavljao drugo kučište, svi su getribe samo reparirali sa novim boljim ležajevima.
Kučište sa novim lagerima moraš naručiti izvana

gandi

Nije cijelo kuciste, nego samo poklopac. Tzv. end case cover u kojem su vanjski lezajevi.
U kompletu sa lezajevima to izgleda ovako nekako

https://www.ebay.co.uk/itm/M32-Gearbox-Complete-Bearing-End-Case-Upgrade-Kit-Top-3-Uprated-62mm-Bearings-/183283097809

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

E bravo, to je to.
Veći lageri i to kučište s kanalima za bolje podmazivanje

StefSutila

 E to me je zanimalo, hvala puno :) ttenutno nema zujanja i kvrcanja tak da ce jos izdrzat al svakako stedit pare za to
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

Boxer

Tko ne plati kurvu platit će doktora.... jednostavno je, to smo davno utvrdili :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

Nije ni moja zujala. Sve do jednog jutra [emoji1787]

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

niko33

Kad se već zuji o getribama da uletim s pitanjem: na koji način provjeriti ispravnost rabljene getribe(skinute s auta)??



Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20


niko33

Znaci 50/50
Imaš sreće/nemaš sreće... :)

Bitno da se srafa,bilo bi nam dosadno bez toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk