1.9 JTD 8v kvar na 2 turbine nakon remapa

Autor Kenan_Mike, 03 Svibanj 2020, 01:38:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kenan_Mike

Pozdrav svima, imam jedan problem nadam se da je neko imao slicno iskustvo :D.

Naime, nedavno sam kupio GP 1.9 8v 96kw, auto me sluzio preko pola godine savrseno, nista ne lupka, servisna knjiga odlicna. Sve je bilo ok dok se nisam odlucio za optimum remap na nekih 160hp. Napomenut cu da je turbina malo zvizdala i prije remapa, znalo se da nije 100% ispravna. Na dijagnostici na remapu turbo je overboostao neka 0.2 bara na stock mapi, ali sam se ipak odlucio za remap. MAF senzor je pri punom gasu izbacivao cak i do 2800mbar, nakon remapa, iako je trazeni pritisak bio maximum 2500mbar.  Turbina zvidala duplo vise nakon remapa, u leru se auto cuo kao usisivac. Moram reci da auto nikada nije dimio, ni prije ni poslije remapa.

Auto je vozen 3 dana, i turbo je pukao ulje otislo u usis, klipnjaca se savila. Ocekivao sam turbo kvar, ali nazalost nisam znao da moze povuci toliko drugih komponenti. Auto je napravljen i stavljena je druga polovna turbina, koju kada sam radio ponovo remap i dijagnostiku je pokazivala skoro savrsen pritisak. Bez imalo overboosta, i maximalnih 2500mbar, sto govori da je nova turbina u puno boljem stanju nego stara. Auto vozen opet 2 3 dana, i u drugoj brzini pri malo vecem gasu auto izgubio snagu, bjel dim iz auspuha, opet turbo zveknuo. Ugasim auto sto prije da bude sto manji kvar, odslepam kod majstora kaze opet turbo.

Moje pitanje je, da li sam ja toliko lose srece, jer citajuci po forumima ljudi voze po 50k kilometara sa cak i agresivnijim remapima od moga, i kako je moguce da sasvim ok turbinu (naravno polovna), koja je puno bolja od pocetne, auto razvali za bukvalno isti vremenski period kao i prvu turbinu. Cca 2 - 3 dana voznje. Sljedeci korak mi je reparacija stare turbine i receno mi je da bi trebao dobiti garanciju 1 godinu, jer to se racuna kao nova turbina.

Ocigledno je da auto prije mapiranja nije imao ove probleme, mapa je radjena kod iskusnog covjeka kod kojeg je dosta prijatelja uradilo i nikada nisu imali problema. Auto je linearno vukao do 4000 i vise, nije bilo naglog boosta na 2500 pa onda mrtav kao sto sam cuo na losim mapama. Naravno svaciji savjet je sada "vrati stock mapu i vozi", sto nije nikakva solucija jer je poenta bila da se uradi optimum remap. A mogao sam ne dirati stock mapu i sa prvom turbinom i ustediti ogromne pare.

Pitanje je takodjer koliko sada vjerovati repariranoj turbini. Da li smije imalo da zvizdi ili mora biti totalno necujna? Da li ce remap opet sasuti totalno nov turbo za 3 dana.

Mike20

Sve si sam sebi odgovorio.
Auto je dobro radio dok nisi prčkao po njemu.

Očito da si ga nakon remapa više opterećivati ego prije, pa je ono što je bilo načeto, raspalo.

Naravno da reparirana turbina ne valja, ako ju je fušer slagao.

Boxer

#2
Bratić je imao isti problem na Passatu nakon remapiranja, loš tuner mu je uništio prvo 2 turbine a zaim i motor, njemu je ulje povuklo tek na kraju odnosno kad je gore bio treći turbo. Ali bilo kako bilo čim se turbo čuje turbo je gotov i tu nema pomoći.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mairon

#3
Pronaći nemapiran multijet gp 1.9 je nemoguća misija :D

Imam jednog s 5 vrata, ali iovako sam mišljenja da je motor overkill za gp. Vrlo je grub, ne voli zamjenske nosače motora. Oem su 3500 kn 3 komada. I sada još remap na sve to. Moj je navodno na 160, ali dimi zbog loše cijevi kod turba. To se sada rješava. Meni pak underboosta za 0.2 bara prosječno, pa ni nema 160 ks. A što se zvuka turbine tiče, kod mene kao i mnogih žviždi dok je hladan motor, kasnije turbina je tiha znači ne čuje se. Navodno je to ok kod tih multijeta.

Autoru teme predlažem manit se kombiniranja sa polovnim turbinama, reparirati turbo kod renomiranog majstora i vratit mapu serijsku. I voziti auto u miru :) Bit će manje problema sa cijevima izmeÄ'u turba i IC-a, manje problema sa dragom M32 getribom od čokolade, manje problema sa zamaÅ¡njakom od 400 eur i nosačima od 500 eur oem itd. nastaviti niz.

topolino

oem turbina postigne svoj volumetrijski max oko 3000okr, sve preko toga turbina se mora puno brze vrtiti i ode u klinac. turbina sa 2.4 ce ti puniti preko 3000okr, ali racunaj i da ce kasnije poceti bosstati. VNT turbina sa mjet 16v bi ti mogla mozda bosstati preko 3000 okr bez da rikne. ali sve to ti je nis koristi kada ces i sa oem mapom satrati mjenjac, nosace i zamasnjak bez po muke.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Kenan_Mike

Citat: Mairon  u 04 Svibanj 2020, 16:41:13
Pronaći nemapiran multijet gp 1.9 je nemoguća misija :D

Imam jednog s 5 vrata, ali iovako sam mišljenja da je motor overkill za gp. Vrlo je grub, ne voli zamjenske nosače motora. Oem su 3500 kn 3 komada. I sada još remap na sve to. Moj je navodno na 160, ali dimi zbog loše cijevi kod turba. To se sada rješava. Meni pak underboosta za 0.2 bara prosječno, pa ni nema 160 ks. A što se zvuka turbine tiče, kod mene kao i mnogih žviždi dok je hladan motor, kasnije turbina je tiha znači ne čuje se. Navodno je to ok kod tih multijeta.

Autoru teme predlažem manit se kombiniranja sa polovnim turbinama, reparirati turbo kod renomiranog majstora i vratit mapu serijsku. I voziti auto u miru :) Bit će manje problema sa cijevima izmeÄ'u turba i IC-a, manje problema sa dragom M32 getribom od čokolade, manje problema sa zamaÅ¡njakom od 400 eur i nosačima od 500 eur oem itd. nastaviti niz.

Tesko da ce ici bez remapa. Poenta uzimanja turbodiesel auta je bila da se nekad remapira. Auto slusao godinu dana bez da je kahnuo :D

Kenan_Mike

Citat: topolino  u 05 Svibanj 2020, 14:58:52
oem turbina postigne svoj volumetrijski max oko 3000okr, sve preko toga turbina se mora puno brze vrtiti i ode u klinac. turbina sa 2.4 ce ti puniti preko 3000okr, ali racunaj i da ce kasnije poceti bosstati. VNT turbina sa mjet 16v bi ti mogla mozda bosstati preko 3000 okr bez da rikne. ali sve to ti je nis koristi kada ces i sa oem mapom satrati mjenjac, nosace i zamasnjak bez po muke.

Kako mislis preko 3000 se turbina mora brze vrtiti i ode? Znaci fabricki auto ne bi trebao voziti preko 3000 RPM? A maksimalna snaga mu je na 4000 kako god.

gandi

--->>>    click here      <<<---

Miha.

Logično bi bilo da turbina ima max rpm kad motor razvije max moment, a to je za taj motor 2000rpm, ako se ne varam.


topolino

Do npr. 3000okr turbina pridaje razvijanju veceg momenta, nakon sto turbina dostigne svoj max. onda se manifestira padom snage i auto vise ne ubrzava onako kako je vukao ispod 3000okr. Da motor vuce preko 3000 okr ti treba VGT (VNT) turbina dovoljnog kapaciteta ili veca turbina fiksne geometrije. S VGT turbinom bi motor trebao vuci kao i sa starom turbinom samo sa razlikom da bi punila preko 3000okr, sa fiksnom turbinom gubis na odazivu na malim okretajima dokle dobis na visokim. Ako si mislio u startu ici na remap onda si trebao gledati auto koji ima u startu dovoljno izdrzljive ostale komponente.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Kenan_Mike

Citat: topolino  u 08 Svibanj 2020, 14:23:19
Do npr. 3000okr turbina pridaje razvijanju veceg momenta, nakon sto turbina dostigne svoj max. onda se manifestira padom snage i auto vise ne ubrzava onako kako je vukao ispod 3000okr. Da motor vuce preko 3000 okr ti treba VGT (VNT) turbina dovoljnog kapaciteta ili veca turbina fiksne geometrije. S VGT turbinom bi motor trebao vuci kao i sa starom turbinom samo sa razlikom da bi punila preko 3000okr, sa fiksnom turbinom gubis na odazivu na malim okretajima dokle dobis na visokim. Ako si mislio u startu ici na remap onda si trebao gledati auto koji ima u startu dovoljno izdrzljive ostale komponente.

Na Grande puntu i jeste VGT turbina. Zar 1.9 nema dovoljno izdrzljive komponente. Gledao sam forume i prije i bukvalno ni na jednom mjestu nisam nasao da je neko imao probleme sa turbom. Ljudi na Stilu odvrtali do 2.8 bara i kazu da je ok.

topolino

mjenjac i nosaci motora su problem. ako imas vec VGT onda idi na turbinu sa 2.4
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: