Skidanje katalizatora s mk1 Punta 1.2 16v

Autor AnteLo, 27 Rujan 2020, 13:11:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AnteLo

Pozdrav,

Želio bi skinuti katalizator s mk1 Punta 1.2 16v, prepostavljam da ne mogu proći tehnički bez kata?
Imam ideju da uzmem kat od 55ice pa da ga ispraznim, jel itko zna jel paše kat od 55ice na 1.2 16v?
Negdje sam pročitao da 55,60,75 i 86 imaju isti auspuh a GT, 90 i TD drugačiji.

TakoÄ'er, kad ću to već radit onda ću provjerit ostatak auspuha. ÄŒini mi se po zvuku da lonac nema baÅ¡ zdravi zvuk.
Kakav bi zvuk bio da izvadim centralni prigušivać i stavim novi lonac?
TakoÄ'er koji lonac je najkvalitetniji?

hvala unaprijed na odgovorima

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Zašto bi skidao katalizazor ? Znaš li da 55 ima manji lonac, manji promjer cijevi i taak dalje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

AnteLo

Skinuo bi katalizator zbog snage i zvuka, ali samo informativno pitam.
Saznao sam da spi mk1 (55,60) imaju auspuh 38mm, MPI (75,86-16v) 42mm a na GT/90/TD 46mm.
Da probam nabavit cijeli auspuh od Punta GT?
Ovaj 16v će bit još malo nadrkan pa smatram da bi mu dobro došlo.
Sad se mislim složit cijeli auspuh 46mm od grane pa do kat-a od GT-a i na kraju lonac od GT-a.

Boxer

Punto Gt je auto s turbo motorom, auspuh je totalno drukčiji. Skidanjem katalizatora snaga pada ako ne radiš dodatne modifikacije
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Citat: AnteLo  u 27 Rujan 2020, 16:57:07
Skinuo bi katalizator zbog snage i zvuka, ali samo informativno pitam.
Saznao sam da spi mk1 (55,60) imaju auspuh 38mm, MPI (75,86-16v) 42mm a na GT/90/TD 46mm.
Da probam nabavit cijeli auspuh od Punta GT?
Ovaj 16v će bit još malo nadrkan pa smatram da bi mu dobro došlo.
Sad se mislim složit cijeli auspuh 46mm od grane pa do kat-a od GT-a i na kraju lonac od GT-a.
Promjer cjevi ti je isti (55,60-75,85), razlika je u duljini srednjeg lonca i izalza zadnjeg.



AnteLo

Ok, znači da ništa ne diram osim da skinem srednji lonac?

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...