Nedovoljan pritisak ulja u motoru

Autor moce, 25 Listopad 2023, 18:03:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

moce

Imam Lineu 2007 godina, 1,3 MTJ 66 KW, priliko paljenja mi se pojavi poruka na displayu "nedovoljan pritisak ulja u motoru ugasite motor", ugasim i ponovo kad startam nema te poruke. Ne svijetli ona lampica od ulja.
Mijenjao sam uljnu pumpu komplet sa deklom, senzor pritiska ulja, komplet kućište filtera sa filterom i dalje isto se javlja.  Ulje je na maximumu.
Izmjeren pritisak ulja na hladno 3,5 bar, a na topao motor 1,2 bara na leru je mjeren pritisak.
Ima li neko savjet šta dalje?
Hvala.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

moce

Citat: Boxer  u 25 Listopad 2023, 18:21:01Akumulator ?

Anlaser ?
Eh to nisam kontrolisao ,nisam mislio da bi to moglo imati kakve veze sa ovom greškom.

Boxer

Itekakve, slab akumulator motor se sporije okreće kod paljenja, ecu detektira rad a on se još nije zavrtio. Isto tako sa slabim ili umornim alternatorom. Ja sam imao sličan problem na 1.6 jtd, riješio ga zamjenom filtera za ulje. Kad se to počelo događati ? Samo od sebe ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

moce

Citat: Boxer  u 25 Listopad 2023, 21:04:49Itekakve, slab akumulator motor se sporije okreće kod paljenja, ecu detektira rad a on se još nije zavrtio. Isto tako sa slabim ili umornim alternatorom. Ja sam imao sličan problem na 1.6 jtd, riješio ga zamjenom filtera za ulje. Kad se to počelo događati ? Samo od sebe ?
Aha, pokušat ću provjeriti i to kako si rekao.
Ma počelo se tako događati ima par mjeseci i pojavljivalo se samo ponekad bez nekog pravila.
Međutim sad kako sam gore naveo kako god koju komponentu sam mijenjao tako se sve češće javlja.
Sve gore navedeno sam mijenjao po preporuci majstora.
Nažalost još uvijek isti problem.

Boxer

Izmjerite akumulator i promjeni filter za ulje, ventil u njemu nepovratni zna raditi takve probleme
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

moce

Citat: Boxer  u 26 Listopad 2023, 07:19:30Izmjerite akumulator i promjeni filter za ulje, ventil u njemu nepovratni zna raditi takve probleme
Hvala na savjetu, pokušat ču i to.
Nadam se da će to biti rješenje.