Pulićeva legendarna Lancia

Autor zvrk, 27 Prosinac 2011, 18:24:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

ima još jedna zanimljiva stvar oko tog dana...
naime, padala je kiša (to se vidi i po snimci)...a i on je izjavio da je imao plan da ne ide 100%, pa je savjetovao i svom suparniku Čikoru da se isto pazi....da je mokro, i da ne idu na nož jer su imali još 2 utrke do kraja (ako se dobro sjećam)...jer se odlučivalo o prvaku...

i on sam je rekao da je izletio pri 207km/h....e sad dali je on to rekao jer tako piše na klipiću ili su oni to sami izračunali...neznam....ali da je nemoguće po ovom videu......mogu reći da je....

jer da je čak i fulao zavoj i da je mislio da je ravnica,morao je biti u 5 brzini ful gas....kak je rekao franjo...

šteta što nema više video osim tog jednog jedinog....

zeus

Dijelić teksta iz automagazina

'Odlično smo složili Lanciu. Na sredini natjecanja došlo je do prekida. Naš je auto morao na tehnički pregled, jer nikom nije bilo jasno kako relativno visok auto, sa specifikacijama za reli, juri tako na brdu. Konkurentima je bila čudna brzina s kojom Pulić dolazi u zavoj, kasnije kočenje i brz izlazak iz zavoja. Mislili su da je na autu nešto neregularno, ali ništa nisu mogli pronaći jer je auto odgovarao propisima.'

Uz Pulića ga veže i najveća nesreća koju je imao radeći s jednim vozačem. Trenutak strave s brdske utrke u Buzetu 1996. godine, kada je Dubrovčanin izletio s gotovo 200 km/h nemoguće je zaboraviti.
- 'Ne znam što je Niki bilo. Ne znam zašto je išao tako brzo na mokroj stazi. Prvi zavoj prošao je bez problema, ali onda je došao drugi i izgubio je kontrolu nad automobilom i sletio u šest metara dubok jarak. Potrčali smo do
njega i uvjerili se da ima samo nagnječenja. Od automobila nije ostalo gotovo ništa. Sjećam se da sam sjedio na krovu i pokušao udaljiti ljude koji su htjeli uzeti dijelove s Lancie.'

Pulić je krajem devedesetih odustao od Lancie jer više nije bilo novca za financiranje tog projekta, a i Lancia je tehnološki polako zastarijevala. S pogonom na sva četiri kotača i relativno skromnom snagom počela je popuštati pred ST-ovima.


Ne znam zašto se toliko kačite oko tih 200 na sat.

Da je bilo tko od sadašnjih i tadašnjih vozača znao i mogao vozit kao što je vozio Pulić, onda bi vjerojatno taj isti bio u vrhu hrvatskog relija. Ako već nije imao para i za europski, da se ne poteže pitanje novaca ;) Delta je bila složena kao niti jedan auto tada, a vjerojatno je i tada bila bolja od 90% ovih što danas voze.

Uglavnom, ja ne sumnjam da je vozio malo manje od 200 km/h. Odkud su izvukli 207 ne znam, ali svi znamo kako je pulić vozio sve svoje aute i ne znam Å¡to je tako čudno u tome. Borba za prvaka, auto zvijer, luda glava....naspram simulacije brzine na treningu. To je glupo usporeÄ'ivat.

Kolika je max granica po vama koji ste vozili taj dio? Tj koliko ste vi prolazili taj zavoj?

hf dewil

kvochich je legenda hrvatskog inzhijerstwa. ima znanja gro. ljudi iz lancie rally tima su dolazili kod njega i nisu mogli wjerowati da slazhe getribe za delte koje trpe 700 ks . svi znate kockicu zelenu na struju kaj vozi 402. i naravno kwochka mu je slagao prijenos,jer nitko drugi nije znao kako prenest toliki momenat u trenu na podlogu,a on je uspio
u tunelu usred mraka,sija grana od turbaka :)

zvrk

to za kvočku je istina i sad već urbana legenda...

čovjek ima znanje i veliko iskustvo, a pogotovo na prijenosima....

sjećam se priče kad su išli u trst u abarthov dućan i padali u nesvijest kad su čuli koliko koštaju neki trkaći dijelovi....a na kraju su ih sami proizvodili, i to duplo bolje i troduplo jeftinije....pa su ihh svi zvali....

zvrk

 LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO, pripremljen kod ing. Z. Kvočića, snaga 355 ks, max. brzina 215 km/h , 0-100 km/h 3,9 s, turbo punjač, pogon na 4 kotača, mjenjač 6 stupnjeva, grupa A

Ovo su službeni podaci te njegove Lancie....

zvrk


puntiac

e to sam tražio  :good: odlično i hvala beast :care1: :good:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

zvrk

I na videu gdje Adriano Zerla vozi prototip je 0:49 - 0:58 i po brzinomjeru u kutu videa...skoro dostiže 190-200 km/h....iako je to ovako odokativno....

Znači ta dionica traje oko 9-10 sekundi.....za tu Hondu i ovaj prototip....

Pa nek svatko sam prosudi....

Ok, to smo apsolvirali....ajmo dalje  ;D

Na žalost, nema baš puno slika te Lancie...a pogotovo sa te utrke:

     

I par sa Ina Delta Rallya...

   

Boxer

ja sam imao prilike razgovarati s nikom prije nekih 8 godina, bio je kod kolege u okolici ČK koji ima vulkanizaciju i dobar si je s pulićem i prepričao nam je taj scenarij...

uglavnom rekao nam je da je išao četvrtom oko 180 i pobjego mu je zadnji kraj jer je preko asfalta tekla lokva vode. nije ju uspio vratiti i dalje se sve zna...nikakvih 200+ nije bilo u pitanju.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

tutto

Citat: Boxer  u 01 Siječanj 2012, 23:07:20
pobjego mu je zadnji kraj jer je preko asfalta tekla lokva vode.

Ovo je inače fenomenalna dosjetka stanovnika na lokalnim cestama  :Ä'izs:..... Prokopaju kanaliće za odvod vode iz dvoriÅ¡ta do ceste. VoziÅ¡ po suhoj cesti, kad najedanput  :ohmy: Ako malo brže naletiÅ¡ (a obično je mokro baÅ¡ usred zavoja), imaÅ¡ dobrih izgleda za ovaj Pulićev primjer (jedino manjom brzinom). Ja sam osobno nekoliko puta naletio (srećom bez izlijetanja), a vjerujem da nisam jedini.....   

franjo-fritz

istinu za volju cjelu tu utrku mu je zadnji kraj bježao
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

uno.du

Stara tema i sve to...  :neznam: Al koliko se sjećam, Niko je i nakon ovoga vozio Lanciu, i to ovu crno obojanu iz ovog članka od ranije, a nakon nje preÅ¡ao na coswortha i m3. Zanimljivo, nisam znao da je Pallerova delta krenula od Kvočića,  :care1: