Main Menu

F1 2016

Autor gandi, 09 Siječanj 2016, 14:55:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Neven


gandi

Citat: AntonioK  u 22 Veljača 2016, 13:23:29
ako kimi bude budan početkom sezone,ali nepiše više FIAT na bolidu
Nije ni lani pisalo

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

AntonioK

preskočija godinu :tres:

Barcelona, prvi dan testiranja, rezultati ujutro:

1. Sebastian Vettel, Ferrari, 1:24.939
2. Lewis Hamilton, Mercedes, 1:25.409
3. Valtteri Bottas, Williams, 1:26.091
4. Daniel Ricciardo, Red Bull, 1:26.704
5. Carlos Sainz, Toro Rosso, 1:27.180
6. Jenson Button, McLaren, 1:27.691
7. Marcus Ericson, Sauber, 1:28.165
8. Romain Grosjean, Haas, 1:28.399
9. Alfonso Celis, Force India, 1:29.668
10. Jolyon Palmer, Renault, 1:31.351
11. Pascal Wehrlein, Manor, bez vremena

gandi

Naletio sam na jedan zanimljiv članak na max f1, pa evo c/p:

Alfa Romeo 155 V6 TI bio je izuzetno uspješan trkaći automobil koji se natjecao u njemačkom prvenstvu touring automobila (DTM) kao i brojnim drugim natjecanjima poput talijanskih, španjolskih, britanskih prvenstava sportskih automobila.

Talijan Nicola Larini donio je ovom automobilu naslov DTM prvaka 1993., a Alfa Romeu konstruktorski naslov prvaka iste godine.

Ipak, ono zbog čega spominjemo ovaj fantastičan automobil je 2,5-litreni V6 motor s kutem meÄ'u cilindrima od 60 stupnjeva i koji je razvijao oko 500 KS na gotovo 12 000 o/min. Pogon na sva četiri kotača ovoj je Alfi omogućavao fantastična ubrzanja, a kako zvuči posluÅ¡ajte sami.

Da su današnji F1 V6 motori ovako bučni, sigurno ne bi imali ni približno toliko kritičara kao što imaju danas.



--->>>    click here      <<<---

Boxer

Današnji V6 F1 motori mogu samo sanjat zvuk zbog turba, alfa 155 V6 Ti ga nije imala, to je bio čisti brutalni atmo motor...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

AntonioK

Nove promjene u kvalifikacijama;
Kvalifikacije će i dalje biti podijeljene u tri segmenta, no bit će puno kompliciranije probiti se do samog vrha. Naime, nakon prvih sedam minuta u Q1 rundi u sljedećih devet minuta svakih 90 sekundi ispadat će po jedan, u tom trenutku najsporiji vozač dok ih ne ostane samo 15.

U drugoj Q2 rundi pravila su ista, a u završnu rundu ulazit će samo osam najboljih, a ne deset kao prethodnih sezona. Tamo će eliminacija početi nakon pet minuta, sve dok na stazi ne ostanu samo dvojica i padne odluka o onome tko će startati s pole pozicije.

Ovakav sustav kvalifikacija onemogućit će vozačima sjedenje u boksu i čekanje do posljednjih minuta izlazak na stazu te grubo kazniti svaku pogrešku, ispadanjem puno ranije od očekivanog.

Neven

SviÄ'a mi se ovaj novi format kvalifikacija, ali vidjeti ćemo kako će funkcionirat u praksi. Ako niÅ¡ta, drugo barem neće biti dosadno prvih 15 minuta kako je sada bilo...
A vjerujem da su i češća iznenaÄ'enja moguća. JoÅ¡ ako prvih 7 minuta bude kiÅ¡e, a svi bolidi na stazi...  :box1:

Boxer

Nek vrate aute na gas sajlu i kuplung i da vidiš antidosadansa
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

3 stvari trebaju napraviti za smanjiti dosadu:
- ukinuti debilne odredbe o max protoku i potrošnji goriva
- ukinuti debilni sustav kažnjavanja vozača za svaku glupost. Još malo pa će se djeliti kazne ako se nekog pogrešno pogleda
- Pirelliju zabraniti bilo kakvo pojavljivanje u krugu 10 km od staze za vrijeme GP vikenda i dovesti nekog normalnog dobavljača čije gume se neće raspadati, koji neće odreÄ'ivati kad i koliko često bi se iÅ¡lo u boks i koji će imati 3 komponente guma (suho, inter i wet).
--->>>    click here      <<<---

AntonioK

Citat: gandi  u 25 Veljača 2016, 00:11:27
3 stvari trebaju napraviti za smanjiti dosadu:
- ukinuti debilne odredbe o max protoku i potrošnji goriva
- ukinuti debilni sustav kažnjavanja vozača za svaku glupost. Još malo pa će se djeliti kazne ako se nekog pogrešno pogleda
- Pirelliju zabraniti bilo kakvo pojavljivanje u krugu 10 km od staze za vrijeme GP vikenda i dovesti nekog normalnog dobavljača čije gume se neće raspadati, koji neće odreÄ'ivati kad i koliko često bi se iÅ¡lo u boks i koji će imati 3 komponente guma (suho, inter i wet).
moj potpis
evo mene sa uvik istom pilanjem o prijenosu f1
hoće li biti prijenos na tv-u (osim max-a)?

gandi

To i mene zanima.
Lani je bilo na Arenasport 5, a vidim da je AS 5 i za ovu godinu naveden za prijenos u HR.
To je meni bilo okej, osim što su pred kraj sezone počeli ubacivati reklame u prijenos. Koliko sam shvatio, prijenos je paralelno bio i na nekom drugom kanalu, isto na maxTV-u, samo bez reklama.
--->>>    click here      <<<---

Neven

Citat: gandi  u 25 Veljača 2016, 00:11:27
- Pirelliju zabraniti bilo kakvo pojavljivanje u krugu 10 km od staze za vrijeme GP vikenda i dovesti nekog normalnog dobavljača čije gume se neće raspadati, koji neće odreÄ'ivati kad i koliko često bi se iÅ¡lo u boks i koji će imati 3 komponente guma (suho, inter i wet).

Nije uopće problem u Pirelliju. Mogu oni napraviti gume da traju cijelu sezonu bez problema...
MeÄ'utim takve gume je tražio Bernie, da bude zanimljivije... Po meni, potpuno promaÅ¡eno isto kao i većina tih ideja da se na neki "umjetni" način stvori napetost i nepredvidljivost...
Čudim se da Pirelli to i dalje prihvaća jer takav marketing im kod neupućenih donosi više štete nego koristi...

Cijeli taj pravilnik s gumama je bezveze, i ono obavezno koriÅ¡tenje obje komponente gume i to da Pirelli odreÄ'uje koje dvije komponente će biti za koju stazu... Trebali su viÅ¡e slobode ostavit timovima da odlučuju

gandi

Prosječni navijač / pratitelj F1 cirkusa vidi da je to Pirellijev problem. Ne raspadaju se gume na kojima piše berni, već pirelli.
Pirelli zbog svoj sudjelovanja u F1 praktički sam sebi puca u nogu, jer zašto bi im cestovne gume išta valjale ako im se gume u samom vrhu auto sporta raspadaju samo tako, ako nisu sigurne itd itd.
Pirelli je pognuo leÄ'a i pokazao guzicu ispred Bernija samo zbog love i (anti)reklama koje dobivaju, a neki drugi proizvoÄ'ači su kategorički odbili sudjelovanje u F1 uz ovakve pravilnike o gumama.
Ne kažem da je Pirelli izravno kriv za gluposti koje se dešavaju jer su mi kolko tolko poznate te zakulisne igrice. U očima večine ljudi Pirelli je glavni krivac za sve probleme vezane uz gume.
--->>>    click here      <<<---

Neven

Da, na žalost... Pa često vidim na portalima posvećenim F1 da blate po Pirelliju bez ikakve osnove...  Pirelli je glavni dobavljač guma i za WRC i za Superbike i ko zna koja sve prvenstva. Te naravno prva ugradnja na puno vrhunskih superautomobila, čak i njemačkih  :color:
Tak da po meni im ova blamaža oko F1 cirkusa im stvarno ne treba, barem ne dok im Bernie odreÄ'uje kolko krugova mora guma držat

AntonioK