Grupa B - (rally smrti)

Autor MaliBuda, 06 Prosinac 2007, 23:15:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

FileFixer

Ja sam tri puta gledao Niku Pulića u njegovoj staroj Lancia Delti i mogu vam reći da je to nešto prekrasno...

                          E=mC^2 +/-3dB

hf dewil

formula je nula za owo...stwarno je trebalo znat wozit te automobile...shteta shto je ukinuta..  :resp
u tunelu usred mraka,sija grana od turbaka :)

Mika bedex

totalni respect za  ove decke.bogovi su bili.steta sto je ukinuta grupa b

croma

Citat: FileFixer  u 09 Prosinac 2007, 15:22:32
Ja sam tri puta gledao Niku Pulića u njegovoj staroj Lancia Delti i mogu vam reći da je to nešto prekrasno...

Ona Puliceva Lancia je bila zvijer, sve dok mu se Buzet nije zamjerio. Kad se sjetim snimke kako je prepilio drvo i zavrsio u potoku, strasno, srecom izvuko se.

FileFixer

M3 od 500 KS kojeg je vozio Ozren Granda mu nije mogla ništa... Svake godine sam čekao 8. mjesec da trka na Solinskoj zaobilaznici počme, a onda kad je bilo najbolje... ukinuli su je...

                          E=mC^2 +/-3dB


Sunny 1.6 i.e.

odlican tekst marko :ok:....ta B grupa stvarno zasluzuje ogromno strahopostovanje :mjuza:

devaST

#22
Henri Toivonen Memorial

Real Rally Group B

ako koga zanima ova videa imam doma

Still Too Fast To Race (Group B Rally Cars)

Too fast to race (HQ) (Group B Rally Cars)

u ova dva filma po 1:30h sve ce vam kazat tajne auta vise manje zbog ceka kako ovo ono

Too fast to race (HQ) (Group B Rally Cars)  na 30 minuta pocima prezentacija delte S4 i naravno kada se poviri ispod haube ciji je motoricic bio sa chargerom i turbom lipo se vidi abarth-ov poklopac ventila  :D :D :D :D

zvrk

Abarth je bio uključen u razvoj Lancia u Grupi B....

Meni je fascinantno kako su ljudske oči uopće mogle pratiti cestu vozeći te monstrume od bolida... Vidi se na par snimaka koliko su vozači imali problema s tim...očni mišići su se premarali...stavljali su obloge...špricali sa nečim....tko zna što sve ne....

S druge strane...gledajući te filmiće...svako malo se trznem misleći...sad će izletiti u ovom zavoju....ili.....evo sad pogaÄ'a ovaj zid....itd. Ali ne....to su nemoguće stvari kako su oni prolazili kroz te zavoje...to je prkosilo svim zakonima fizike...

Bila je isto jedna scena gdje se vidi kako jednostavno "baciš" bolid u zavoj....i po svemu...trebao bi završiti u provaliji ili u brdu.....ali ga nekako izvuče ovjes i gas i pičiš dalje...

Totalno fascinantno...  :drive:

devaST

Ali ako malo bolje pratis prvo ga smota u u kontra smjer od zavoja, pa onda u pravi smjer, tj. zabaci mu dupe bez rucne. pocetci drifta. :D nema legende, nemoguce cinili mogucim!!

zvrk

pola tih bolida nema ručne.....a driftali u sve u 16...  ;D

legende.....

pogledaj klipić u temi o rally video...ili pod tuning video....o chris harrisu i lanciama... :D

ALFA145QV

to su bila vremena .... sjećam se kad je u avtomagazinu izaÅ¡ao članak o delti S4, bio sam srednjoÅ¡kolac i to je bilo neÅ¡to Å¡to se danima čitalo ... znao sam cjeli članak napamet  ;D

Å¡teta svih ljudi koji su stradali .... da je joÅ¡ malo potrajalo bilo bi ferraria, porschea ....  :slin: :slin: :slin: :slin: :slin: :slin: :slin: :slin: :slin:



Å¡teta .... stvarno Å¡teta  :(
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

devaST

Too fast to race (HQ) (Group B Rally Cars), Still Too Fast To Race (Group B Rally Cars)
u ta dva filma i je prekazan ferrari, porsche i ostali koji nisu zazivjeli

FileFixer

@ALFA145QV:

Ja se sječam članka u Autoklubu pod nazivom "Zemlja - Zrak". :) To je bilo prije nekih 20 godina.

                          E=mC^2 +/-3dB

robert-bj

ja sam prije par godina vidio članak o tome na netu na nekoj engleskoj stranici...baš je bilo tom načinu vožnje i tih vozača...to su bili strašni refleksi kad su mogli pratiti tu vožnju i to sve...
da su to prije bili pravi vozači a ne ovi danas šta im elektronika kontrolira skoro sve na autu...
vozači iz grupe b su bili pravi vozači kad nije bilo tcs, esp niti ništa slično...
samo gas i kočnica...i to su bili vozači...
Tko se brzo vozi ne boji se starosti...