MITO s MultiAir motorom

Autor gandalf, 16 Lipanj 2009, 11:08:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandalf

@ zadnja dva posta:

vama bi bilo najbolje da se preselite u obečanu zemlju, ju es end ej. imate isto zaostalo / ograničeno razmišljanje. nikad niste čuli za neki napredak?
čemu HID svijetla kad najobičnije žarulje sa žarnim nitima opet osvjetljavaju? čemu LED svjetla kad postoje HID i halonena? itd itd...

sam način rada motora je ostao isti. način putovanja se isto nije puno promijenio pa se ljudi baš i ne voze u kočijama. bar ih ja po rijeci ne vidim...

razmislite malo koliko ispadate svakakvi prije nego li opet napišete neku glupost.

@ filefixer

pošto radiš u medijskoj kući vjerujem da možeš saznati (jer po ovome do sada zaključujem da neznaš) koje uvjete propisuje EU ili tko već po pitanju automobilske industrije i utjecaja na okoliš, prvenstveno koliko grama CO / CO2 po kilometru.
kad to saznaš usporedi nam utjecaj na okoliš zastave 101 i alfe mito sa multiairom pa nam to prezentiraj ovdje. zaključi dali se radi o nekom napretku. btw,

Citat:The MultiAir engine uses the Fiat group’s  long-established 1.4-litre ‘FIRE’ block.

ako ti se da možeš napraviti i prezentirati nam usporedbu sa nekim puntom ili unićem.

FileFixer

ma Å¡ta ću usporeÄ'ivati kad je dovoljno samo spomenuti koliko jedna krava dnevno izbaci CO2 u zrak naspram najstarijeg auta. Tako da su ove ECO EU mjere obične gluposti i izmiÅ¡ljene su kako bi se Å¡ta viÅ¡e zaradilo. Ne kažem da su to loÅ¡e mjere, dapače, vrlo pohvalno Å¡ta se misli na ekologiju, ali nije pohvalno Å¡ta se u priči koja se gura običnim smrtnicima da je to "za sveopče dobro" ne kaže prava istina za koga je to dobro i ko tu prvenstveno misli na ekologiju.
Tu je kvaka. :ok: Šta se tiće bilo kakvog napretka u pogledu mehanike ili elektronike kod otto motora, tu sam uvijek Za. :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

Max Abarth

nije stvar samo u emisiji co2

veća snaga

manja potrošnja

znači isti onaj stari blok 1,4 sa ovim sistemom manje troši , a ima više snage

no evo vam pojaÅ¡njenje na hrvatskom  ;)

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/fiat-napravio-revoluciju-na-polju-kontrole-ventila.html