Kupnja polovnog Brava

Autor diegordc, 02 Srpanj 2014, 09:47:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dabar22

Po meni kupnja benzinca sa plinom je najbolja. Jeftinije održavanje i manja potrošnja od dizela.

Ako voziÅ¡ po gradu i rijeÄ'e po autoputu možeÅ¡ kupiti 1.4 90KS već za 35 tisuća kuna. Cijena ugradnje plina je sa atestom 10000kn koje si vratiÅ¡ u 14 mjeseci s obzirom na tvoju kilometražu.

Ako si češće po autoputu onda ispod 120KS T-Jeta ne bi uzimao, samo je problem što su skupi, 50 tisuća kuna pa na više...

Koj god uzmeš nećeš pogriješiti, sretno u potrazi :papa:


Tzuki

hvala vam na odgovorima,

otprilike pola kilometraže mi je autoput, druga polovica su većinom lokalne ceste, dok je gradska vožnja najmanji dio priče,
da, isto sam razmišljanja da je T-jet bolja opcija od normal benzinaca, jesu dosta skuplji, no nešto povoljnije ih se da naći vani



@ AntonioK
koji je uzrok cvrčanja?

@ jtd165
nema kaj, prosječna potrošnja od 6,5 l je stvarno super za 165 KS, koliko km ima bravo?


AntonioK

cvrči ta plastika u unutraÅ¡njosti na prelazu ljeto -zima  rijeÅ¡io sam to,joÅ¡ mi cvrči naslon za ruku
INAČE BRAVO MI JE TIH PRI VOŽNJI 170KM pa me to nervira

  razlog možda nekvalitetna plastika..

dabar22

Citat: Tzuki  u 29 Rujan 2014, 14:29:24
hvala vam na odgovorima,

otprilike pola kilometraže mi je autoput, druga polovica su većinom lokalne ceste, dok je gradska vožnja najmanji dio priče,
da, isto sam razmišljanja da je T-jet bolja opcija od normal benzinaca, jesu dosta skuplji, no nešto povoljnije ih se da naći vani


Onda T-Jet, ugradiš si plin i to je to,imaš auto koji jako dobro ide a ne troši puno...

Vani ih ima puno. Traži od prvog vlasnika i sa manje od 100 000km :ok:

jtd165

Imam ga 3 i pol godine napravio sa njim 42000 km.

robert_zd

Pozdrav ekipa. Imam starog brava 1.6 i zelim kupiti novog i u oko mi je upao 1.6 JTD 120 konja,mjenjac  6 s. semi-automatic. Moze li mi netko reci ima li iskustva s ovim motorom, ili ovim mjenjacem. Potrosnja i moment su na strani 1.6 vs 1.9 pa mislim da je logicniji izbor.

jtd165

1.6 ti je nasljednik 1.9 motora, ima euro 5 normu i mjenjač sa 6 brzina.

robert_zd

To znam da je nasljednik 1.9 :)  raspita sam se malo okolo i kolko kazu nema problema s motorom ,a za mijenjac da mozda oko 250 tisuca treba neka reparacija,da se znalo desavat al da nije skupo

jtd165

Motor nešto skuplii za održavanje. Zbog dpf pita ulje 5w30 te u slučaju da se dpf začepi potrebna je regeneracija preko testera za koju su meni rekli da košta cca 400kn. ostalo je manje više isto.

robert_zd

Eto to je korisna informacija :) opcenito ima jako malo novih brava na oglasu pa ce biti tesko naci onog pravog :)