Novi Bravo - Koji auto nakon Bravo-a?

Autor get, 08 Siječanj 2015, 12:29:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Bokyyy

Citat: tomozuki  u 18 Svibanj 2015, 06:41:23
Mozda se sretnemo na jesen kad odem kod svojih u Otok

moze naravno...
Once Fiat, Always Fiat!

buzz11

Citat: AntonioK  u 12 Svibanj 2015, 14:05:22

,a još traju pregovori Volkswagena o kupnji fiata osim ferarija koji ostaje samostalan

Odkuda ti to? Ta je prica davno zavrsena. Fiat uopce ne stoji lose kako se tu prica. Zastoj sa novim modelima ima vise cimbenika.
Prvi i najveci je bio kupnja Chryslera kojeg su kupili za proboj na americko trziste. Ne treba im Chrysler kao Chrysler nego njihova servisna i prodajna mreza preko koje ce pokusat ugurat Alfu Giuliu na to trziste i gdje se nadaju jako dobrim rezulatitma. Nakon sto su sanirali Chrysler te stvorili tehnicke preduvjete sada mogu istupit korak danje.

Drugo ocigledno je da su odlucili raskrstit sa starim Pratola Serra motorima pa su sa time u skladu za Giuliu razvijeni potpuno novi motori kao sto je 2.0 TB MultiAir, 3.0 V6 Twin Turbo derivat iz Ferrarievog V8. Novi 2.2 JTD i doradeni 3.0 V6 JTD (VM motori) koji se ugraduje u Maserati. Vjerojatno ce tu bit jos motora kasnije.

Moguce je da ce 1.75 TBi otici u povijest i da ce bit zamijenjen tim istim 2.0 MultiAir-om. 1.4 MultiAir ostaje u pogonu kao i ono prdalo od TwinAir-a.

Ne planiraju 15 novih modela Alfe u ovom trenu da bi sve prodali  vau vau koncernu.

Prica je zapravo ponesto drugacija na kraju svega. VW je bio zainteresiran za kupnju Alfa Romea kojim bi zamijenio Seat. Seat je bio zamisljen kao sportsko srce VW grupe medutim u tim nastojanjima nikada nisu uspjeli jer se Seat nikada nije uspio etablirat na trzistu iako je meni osbono puno ljepsi novi Leon nego novi Golf. Alfa je trebala biti VW-ov odgovor BMW-u u klasi sportskih limuzina, al na nasu srecu izgleda da se ficek probudio na vrijeme. Ne mogu zamislit Alfu sa brektavim TDi-em ili zamisli prekidac za svjetla iz Skode  :jao :jao  :facepalm:
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Niknejm

Sve to super zvuci u teoriji. No u praksi je cinjenica da nisu na vrijeme reagirali na dinamiku trzista te se u odnosu na VAG grupu nalaze gdje vec jesu.

Super za inzenjere i dizajnere, ali management totalno u k....
FirstInAllTrouble

buzz11

Malo je tesko usporedit VAG koncern i FIAT grupu. Alfa nikad nece proizvest auto u milijunskim serijama, Ferrari pogotovo, Maserati isto tako. Fiat nije narodosko auto kao Golf. Postoje krucijalne razlike u filozofiji automobila kod ta dva proizvodaca.
Brak sa GM-om je Fiat kostao poprilicno. Zarobljeni u konstantnom rezanju troskova zbog gubitasa iz GM grupacije spali su na Fiat 500. Generalno gledano nisu mogli nista. Nakon takvog kraha tesko se oporavit, al stvari se pokrecu i idu na bolje.
Sa druge strane ako mene pitas VAG auti su vec jedno 20 godina jedno te isto govno upakirano u malo drugaciju ambalazu. Nisu nesto specijalno evoluirali. A3 kojeg imam izgleda isto kao i A4 i A6 od naprijed. Golf 5,6 i 7...moram se dobro namucit da iz malo daljega provalim koji je koji. Iznutra Golf, Leon, Octavia skoro da nema nikakve razlike.
Uspjeh tog koncerna ponajvise, gotovo 80% od ukupne prodaje lezi u flotnim automobilima. Agresivne kampanje, ugovori sa leasing kucama i tu su di jesu. Leasing kuca Arval preko koje mi uzimamo aute, dio BNP Paribas grupe, trenutno ima oko 10000 automobila u leasingu u svici. 9000 od toga je VAG. Kada bi tri velike talijanske banke tako popratile Fiat/Alfu/Lanciu sve bi to izgledalo drugacije.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Mike20

Sve si u pravu Buzz.

ALi Alfa se nebi ništa bolje prodavala da joj je vlasnik VW, dok je god na njoj AR znak-taj znak neće privući VW fanatike.
Fanatici će kupiti bilo što sa VW znakom, pa makar to bila i Dacia.

Fiat više nikad neće biti što je nekad bio na ovim prostorima. Npr onaj derivat 500-ke, 500x meni stvarno ok izgleda, al za taj mali autić ima početnu cijenu od 154 000kuna i to sa ,pazi sad 1.6 16v starim motorom. Malo bolji dizel i pogon na sva 4 kotača 260 000kn!!!

Talijani su jednostavno postali preskupi a ne nude niš posebno, koga još puca neko "kupovanje sa srcem" kad za istu lovu imaš nekoga švabu

Da imam na hrpi 200-250 000kn za auto-ma koji talijani...........

cicili

a pazi mike20 da imam lovu u svakom slucaju prije giuliettu nego golfa.  ;)

Mike20


buzz11

Citat: Mike20  u 20 Svibanj 2015, 06:55:17
Sve si u pravu Buzz.

ALi Alfa se nebi ništa bolje prodavala da joj je vlasnik VW, dok je god na njoj AR znak-taj znak neće privući VW fanatike.
Fanatici će kupiti bilo što sa VW znakom, pa makar to bila i Dacia.

Fiat više nikad neće biti što je nekad bio na ovim prostorima. Npr onaj derivat 500-ke, 500x meni stvarno ok izgleda, al za taj mali autić ima početnu cijenu od 154 000kuna i to sa ,pazi sad 1.6 16v starim motorom. Malo bolji dizel i pogon na sva 4 kotača 260 000kn!!!

Talijani su jednostavno postali preskupi a ne nude niš posebno, koga još puca neko "kupovanje sa srcem" kad za istu lovu imaš nekoga švabu

Da imam na hrpi 200-250 000kn za auto-ma koji talijani...........

Ma naravno da se nebi nista bolje prodavala. Animozitet vau fanova prema Alfi je nevjerojatan.
E da, cijena fiata je postala astronomska. Da nisam Bravo dobio po takvoj cijeni kakvoj jesam nebi sigurno kupio fiat.
Nadam se samo da ce Giulia donijeti neki novi vjetar kod fiat grupe. Bilo bi vrijeme da sad stvarno naprave nesto.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

AntonioK

#83
buzz pročitao sam kao i ovo na forumu što čitam
sad jeli to istina ili patka doznati ćemo..
ZAGREB - Volkswagen je zainteresiran za kupnju Fiata, pišu danas njemački mediji, dok najnoviji podaci pokazuju da je prodaja automobila u Europi u lipnju porasla već 10. mjesec zaredom.

Pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom, njemački mjesečnik Manager Magazin piÅ¡e kako je tamoÅ¡nji proizvoÄ'ač automobila Volkswagen zainteresiran za kupnju talijanskog Fiata.

Pregovori izmeÄ'u dviju kompanija joÅ¡ su daleko od razgovora o mogućoj cijeni, no Fiat je, navodno, spreman prepustiti svoju tradicionalnu proizvodnju i fokusirati se samo na brand Ferrarija.

navodno se Å¡pekulira da  Fiat Chrysler i vw korporacija sruÅ¡e broj 1 Toyota Motor Corp,

buzz11

Spekulacije. Mislim da od toga nema nista, a i ta je prica koliko znam zavrsila prosle godine u 11 mjesecu negdje kada je Fiat jasno rekao ne.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI