Krckanje pri motanju volana

Autor luka78, 13 Siječanj 2015, 23:32:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devil


luka78

Imaju dva zvuka, ovaj jedan kao konstantno krckanje i ovaj drugi kao da lupka negdje...

virag

Jel ti lupka u voznji u leru ili oboje?
to Ĺžene vole.......;)

get

Jesi dizao na dizalicu i probao cimati kotače rukom?

luka78

Citat: virag  u 14 Siječanj 2015, 23:27:03
Jel ti lupka u voznji u leru ili oboje?

Ovo krckanje se cuje i u voznji i dok stoji. Lupkanje nisam bas obracao paznju, ali mislim da se cuje. Nisam jos dizao auto, to planiram u narednih par dana, ali ovdje cisto se raspitujem sta bi moglo biti.

virag

Ako ti lupka z voznji moguce ti je da je kineticki do mjenjaca
to Ĺžene vole.......;)

pirec

DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

AntonioK

luka78 jesi otkrio Å¡to lupka?

Feri

...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

luka78

Citat: AntonioK  u 21 Siječanj 2015, 14:04:14
luka78 jesi otkrio Å¡to lupka?

Bio na putu, juce se vratio. U toku sedmice ide na pregled. Isto stanje i dalje, nit' losije nit' bolje.

vlatko11

Moguce lezajevi amortizera prednjih.

Miha.

Trebalo bi ovo počet kažnjavat banom :papa:


Dajte ljudi kad riješite neki problem napišite da kasnije drugim ljudima bude od pomoći!

markohemarko

SvaÅ¡ta od navedenog, i čak manje vjerojatno kugla ili krajnik ako je suh. Pregledaj ga jer ovako tapkaÅ¡ u mraku  :lol

punto1976

Imam benzinca 120 KS od proljeća i imao sam i imam isti problem.
Imao sam znači lupkanje ljevo-desno je bio problem u otpuštenom šarafu križa volana koji sam skužio tek kad sam mijenjao letvu, jer sam donio drugu iz Italije. Hoću ga otpustit, a baja već otpušten, a taj križ se mora baš stegnuti da dobro drži, zato valjda križ ide lagano van. Nisam stigao provjerit jel je sama letva OK kad sam to skužio jer sam već spustio most i sve razmontirao.
A škripanje se javilo sa hladnijim danima tako da mi se čini da bi to ležajevi mogli biti suhi, ili cijelu kapu gornju zamjenit jer kad idem sa rinzola čuje se najviše. To ću ovih dana gledat kad mi prednje pločice stignu da ih mijenjam.

Gigi

Odkad je auto "navršio" cca pol godine, počeli su se javljati zvukovi škripe (zvuk kao da se taru metalne površine) i lupkanje. Ni jedan servis nije nikad otkrio kaj je i tak sam se vozil. Ove godine je to postalo već pomalo sramotno jer je škripalo kao renault 4 ako ne i gore. I tak, odlučim da je nakon 100 000 vrijeme za nove amortizere, a kod Kreše akcija platiš 3, 4. zabadava. Sjedim ja u čekaoni, dečko rastavlja i zove šefa da nekaj pogleda. Gledaju oni, pa sam došel i ja pogledat kaj su sj...li. Veli dečko, pukla su vam oba federa. I fakat, pogledam i imam kaj vidjet - na oba federa fali po nekoliko centimetara s gornje strane.

Ne vjerujem da se to ne bi otkrilo prije da je netko od (ovlaštenih) mehaničara ozbiljno pogledal zakaj škripi.

Eto, to je moje iskustvo sa Å¡kripom i lupkanjem iz prednjeg kraja.

Jedino kaj se tjeÅ¡im da mi je grah dobro opal, jer osim ovog i otpalog zadnjeg znaka nemam niti jedan problem iz ovog podforuma  :care1: