Stakla na automobilu i njihove oznake

Autor Vedrana, 09 Listopad 2011, 18:38:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vedrana

Isprike ako se tema ponavlja..spajam se preko moba, pa nemam bas previse opcija za pretrazivanje ranijih tema..

Da ne duljim..zanima me da li oznake na svim staklima trebaju imati istu oznaku?

S obzirom da je auto mojih roditelja kupljen nov u salonu, da su ga cekali gotovo 2 mjeseca, cudno mi je da brojevi vjetrobranskog stakla ne odgovaraju bocnim staklima..ne samo oni brojevi iza DOT, vec i oznaka E nema isti broj..

Unaprijed hvala na odgovorima! :)

tutto

Ako je prelazna godina, moguće su razlike u šajbama, iako u pravilu sve šajbe imaju iste brojeve ako je sve u redu. Možda im se prednja šajba oštetila u transportu pa su je promjenili. Iskusno oko svakako može primjetiti dali je kaj prčkano po tom pitanju.

Vedrana

Sad sam isla provjeriti i staznje staklo..i ono se razlikuje u par stotina brojeva..

Kako mislis prelazna godina? Sastavljan krajem/pocetkom godine ili promjena modela u toj godini..

colexxl

prelazna godina je ona kad je na tržiÅ¡te izbačen novi model a stari se joÅ¡ neko vrijeme proizvodio, dok se nisu potroÅ¡ili svi resursi, a može biti i da na odreÄ'enim modelima (zbog redizajna) koriste tijekom proizvodnje joÅ¡ uvijek te dijelove koje su unaprijed dobavili, pa zato imaÅ¡ različite oznake

zvrk

tako je.....baš smo nedavno raspravljali o tome...

moj bravo je iz '96 god., a ima stakla iz '95 i iz '96 god...

takoÄ'er smo vidjeli stila koji je imao čak 3 različite godine i 3 različita tipa stakla.....

bitno je da stakla nisu iz kasnijih godina od proizvodnje.....npr. auto iz '99, a stakla iz 2001  ;D

tutto

Citat: zvrk  u 10 Listopad 2011, 01:22:00
bitno je da stakla nisu iz kasnijih godina od proizvodnje.....npr. auto iz '99, a stakla iz 2001  ;D

Ili obrnuto, auto 2001 a stakla 99.....  ;D

zvrk

ako su stakla sa godinom poslije....onda je vlasnik mijenjao uslijed razbijanja ili sl...
ako su stakla sa godinom prije...onda je ok, jer su stakla sa skladišta da se potroše zalihe...
moguće je i da budu stakla sa par godina prije (ukoliko se auto proizvodio toliko godina prije), a u tom slučaju stakla su mijenjana uslijed razbijanja i sl. sa starijim rabljenim staklima...što je jako rijetko...

ima svakakvih kombinacija, ali je uglavnom jedna oznaka za šoferšajbu, druga za stakla na vratima, a treća za mala trokut stakla...(mislim da bi zadnja šajba trebala biti isto posebnih oznaka ali nisam siguran)

Vedrana

Puno hvala na odgovorima.. :)
Provjerila sam,stakla su iz godine prije.. :D ujedno naucih nesto vise.. :yahoo:

xindi

Citat: Vedrana  u 10 Listopad 2011, 09:49:45
Puno hvala na odgovorima.. :)
Provjerila sam,stakla su iz godine prije.. :D ujedno naucih nesto vise.. :yahoo:

i ja isto  :D

pug


ceker

al nisu ni stakla bitna vise jer sam nedavno prodao set stakla bocnih za alfu 145 u godistu za auto jos decko trazi prednju imo sam ju al mi pukla dok sam skidao tak da 0 bodova..

al se  skuzi to lako samo pogledat malo bolje ljepilo ako se nevidi nist izvana onda se iznutra skine jedna plastika samo i vidi se razlika u orginal ljepilu i ovim kaj stavljaju.
neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

Zvenko

znaci da nije 100% pouzdano dali su lupana ili ne, recimo bravo se dugo proizvodio sada ja razbijem sajbu na svom bravu koji je 01.g. odem na otpad i kupim polovnu iz 99.g, isto se moze reci da su sa zalihe. Neznam koji vlasni vozila od kojeg kupujes bi ti dao da skidas lajsne da vidis jeli orginal ili nije. u biti da se ispravim treba jako dobro gledati!!

zvrk

sve je moguće....ali većina ljudi kupi novu šajbu...nekako mi se čini da nije neka razlika u cijeni...
ja sam platio svoju 500kn sa postavljanjem.....neznam koliko košta rabljena....

ugl. da skratimo....teško je utvrditi po staklima....treba gledati sve detalje...

autoservis-edo

Dajte molim vas koda je na autu starom 15 godina bitno jer je gore orginal sajba i jel je auto star 15 ili 14 godina,kod takvih auta po meni je puno bitnije stanje auta a ne godina vise-manje

autoservis-edo

Znam da je tako ali oni time lazu i zavaravaju samo sebe,ja cu radije kupiti auto sa svim razlicitim sajbama ako je auto ok nego nekoga koji ima sve sajbe iste godine a auto je krama i trebas jos tolko uloziti u njega da ga dopeljas u red.