Stilo 1.9. JTD 115 KS MW - brava gepeka ne radi

Autor dgudan, 14 Siječanj 2012, 16:48:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dgudan

Dakle, krepala ili što god već brava gepeka iliti petih vratiju.
Bilo sve ok, normalo doma otvorio rukom pritiskom na prekidač u ručki, odvezao se na drugo mjesto i htio otvoriti ali ništa-ne reagira. Kada pritisnem prstima čuje se lagani klik, ali samo klik vjerojatno gumbića na mirkoprekidaču i to je to, ne otvara samu bravu.
Sada gepek mogu jedino otvoriti daljincem. Pa s obzirom da sam pretraživao forum i nisam našao neki sličan problem pretpostavljam da je krepao taj neki mikroprekidač u samoj rućkici. Jer sama brava vjerojatno nije kad sa daljincem mogu otključati normalno...
Moje je pitanje ima li tko iskustva sa takvim problemom i kako ga je riješio.
Da li su ti prekidači-pod uvjetom da je on otišao-isti u svim modelima Stila ili trebam baš za karavan?
Zaboravih napisati da ne javlja nikakvu grešku...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

stilista

da ga nisi mozda zakljucao preko putnog kompjutera.......malo vjerojatno ali zna se dogodit  ;)

Feri

Citat: stilista  u 16 Siječanj 2012, 11:50:58
da ga nisi mozda zakljucao preko putnog kompjutera.......malo vjerojatno ali zna se dogodit  ;)

lol probaj prvo ovo to sam ja idiot napravio pa maltene u autocomercu narucio novi dio ...da bi 7 dana kasnije dosao kod stiloboya od kojega sam i kupio auto covijek poklikao preko kompa i vidi cuda gepek se otvara ....
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

kemba

lako moguće da je to na na body kompu iskljućeno mislim da ide nekako boot nešto (on/off)
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dgudan

Na moju veliku žalost nije ništ isključeno u body kompu... Provjerio sam nekoliko puta i nije do toga...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

kemba

možeš gepek i na "žgance" otvoriti izunutra
imaš na bravici polugu koju povućeš i otvoriš ga
pa raskupusaj plastike i vidi da se nije samo nešto otkopčalo il još bolje da nije pukla koja žica
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

stilista

a kako da skine zastitnu plastiku iznutra....vjerojatno su u igri neki sarafi i kopce  ;)

dgudan

Ma nemam nikakvu polugu na bravici da je povučem i otvorim gepek - vjerojatno je na karavanu drugačije nego na limuzinama... Meni je sa vanjske strane ručka koja je odmaknuta od samih vratiju/lima a u njoj je prekidač tak da mislim da skidanjem unutarnje obloge neću ništ vidjeti kad sama brava nije ispod toga već je vani u ručki.
Pa i meni je malo glupo da osim te ručke nemam zapravo niti jedan drugi način da otvorim gepek. Osim ključem na daljinsko. Jer ako imam rezrvni ključ koji npr. nije daljinski pushing... Niti ima cilindra da gurneš ključ u njega i otvoriš niti ništa drugo. Dakle jedino pritiskom na gumb u ručki i na daljinski. Malo blesavo, zar ne?!
Danas nisam stigao ali nadam se da sutra hoću pa planiram skinuti nutarnju oblogu i vidjeti kak stvari stoje ispod nje pa možda uspijem skinuti ručku pa je napadnem u radioni na toplom...
Javim ak Å¡ta bude bilo od toga sutra...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Feri

Citat: stilista  u 16 Siječanj 2012, 21:04:05
a kako da skine zastitnu plastiku iznutra....vjerojatno su u igri neki sarafi i kopce  ;)
moguce je skinuti odnosno ...odspojiti od kopcica pa pomaknuti dovoljno da se srafcigerom iznutra otvori gepek nimalo jednostavno ali izvedivo...ja radio sa time da mi je cijeli gepek u zvucnicima

dgudan-kada skines plastiku nemas nesto posebno za vidjeti motor od zadnjeg brisaca a ova elektricna bravica ti je zasticena limom...ako ti je otisao senzor moguce ga je zamjeniti ali se neskida samo senzor vec i sva ona plastika oko njega ubiti maltene cijeli taj dio (barem je na stilu 3 v) i taj dio imaju u autocomercu....sljedeci ti je da izbijes zadnju bravicu gepeka zamjenis bravicom od nekog lupitog stila tako ces barem kljucem moci otvoriti...
...moja sreca sto sam skuzio da je preko kompa zakljucano prije bilo kakvih investicija  :skartoc
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

kemba

poslika ti sutra
sto trebas napraviti da otvoris gepek

btw. imam 3v i karavana
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dgudan

Report:

Uspio sam djelomično raskopati oblogu i doći do konektora na samoj bravi te sam ga malo prodrmao i proradila stvar. E sad, nakon x otvaranja opet zahebava i neće. Onda je otvorim na daljinac pa nakon toga par puta se da otvoriti onda opet ne. Ne stignem ovih dana ponovno raskopati oblogu da bolje pogledam u čemu je vic pa dok to ne uspijem nema nikakvih drugih novosti... Vjerojatno je do nekog kontakta, možda oksidiralo, možda...barem tako mislim...

BTW. oblogu nisam uspio nikako odvojiti po cijeloj dužini ispod stakla jer se bojim da nešto ne potrgam. Nikako ne pušta a sve šarafe sam odšarafao. Ne kužim baš najbolje taj dio pa ak netko zna molim da mi napiše...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

a.m

moras je potegnut muski stim da ce ti puknut koja kopca sigurno a imas ih za kupit bar kod nas u zg.
A sto se tice bravice neznam dali je ista od stila 3vrata ako je imam ti ja jednu doma

dgudan

Nisam se dugo javio i objasnio Å¡ta sam napravio i kakvo je sada stanje...
Dakle, uspio sam prodrmati konektore i nasprejati ih malo te je na moju sreću stvar proradila. Barem sam tako mislio...
Nakon dva dana počela brava opet zezati, npr. pet puta najnormalnije otvorim vani na vratima a onda više nemogu, tada otvorim na daljinski... I ta sad funkcionira nekad na gumb nekad na daljinac - omjer i nije preloš, 7 naprama 3 u korist pritiska rukom na ručku...
E sad pošto su temperature takve kakve jesu a meni se neda zezati sa time ostaje čekati toplije vrijeme da vidim gdje je zec, dal u lošim kontaktima ili je stvarno mikroprekidač polako umoran i treba pripremiti novi...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

pelepelezg

evo mene prate djecje bolesti od kad sam uzel auto...

ovako moj problme je nastao oko zatvaranja i otvaranja zadnjih vrata od gepeka.
idem iz ducana i odlucim dignut samo staklo na zadnjim vratima da stavim stvari kroz prozor i sad na doljnji gumb od vrata se samo otvara stakleni dio nakon kaj sam otvorio prvo gornji dio. na bilo koji gumb da stisnem na vratima samo mi otvara gornji stakleni dio.
inace na daljinskom 2x stisnem gumb za otvaranje zadnjih vrata i otvori se samo stakleni dio. sad jedino mogu preko daljenskog otvoriti zadnja vrata tako da drzim cca 2sec daljinski.
opet budem moral na tester resetirat ili ima koji drudi nacin da se to popravi?

kemba

Imas na opcijama u meniu nesto oko boot open!!! Menu body kompa od volana ljevo

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice