Stilo 1.9. JTD 115 KS MW - brava gepeka ne radi

Autor dgudan, 14 Siječanj 2012, 16:48:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

pelepelezg

nije do toga posto se nis ne dogada kad mjenjam opcije

Prijeko

Donji dio vrata se ne mogu otvoriti  - ako je otvoren gornji dio ( staklo ).
Sad je baš hladno, smrzava a ti se potrudi mehanizam podmazati WD40 i malo jače zalupi, mislim da će ti uspjeti.

zigkc

Eto moj slućaj sa zadnjim vratima. Počeo me zezati prekidač na ručki tako da je jednom otvorio a desetak puta nije htio. Sa daljinskim i sa ključem se normalno otvaralo. Odlučih se skinuti plastiku sa vrata da mogu odšarafiti ručku i doći do mikroprekidača. Mikroprekidač je zbilja mikro, pa sam našao zamjenski te ga stavio umjesto originala i sa dosta strpljenja uspio ga fiksirati sa vrućom plastikom.
Operacija je uspjela i vrata se otvaraju bez problema. Trošak je jedino mikroprekidač i malo strpljenja.

dgudan

Ajde molim te stavi link gdje si kupio mikroprekidach i točno koji da znamo...
Ja sam kupio neki ali nisam siguran da je dobar-planiram raditi istu operaciju kao Å¡to si i sam napravio...
Samo nikako nac viška vremena da krenem u to...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Problem bi mogao biti ako prekidač nije vodotijesan...
CAN ti ne javlja nikakve greške na tabli?
Ovo je vrijedna informacija, hvala!
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

kemba

#20
pitanjce za znalce
da ne kupusam sve plastike i dodjem do zakljucka da mi nepase

dakle crkla bravica gepeka nezakljucava tj ne zatvara imam na lageru od stila s 3 vrata pa me zanima dal karavan i trovratna verzija imaju istu bravu gepeka

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

kemba

hvala na iscrpnim odgovoorima


ako nektko bude u problemu kao sto sam ja bio


BRAVICE SU ISTE..............

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

draĹžen

Forum je malo neaktivan. Ja sam prije bio na renaultovom. Tamo je puno življe.

kemba

nedavno sam to kupusao na zadnjoj haubi i majke mi nisu ga mogli vise zakomplicirati s glupostima

imas dva prekidaca, jedan izvana koji otvara i jedan u bravici koji daje body-u inf da je zatvoreno i pusta napon da ovaj vanjski prekidac da moze ponovo otvoriti, a opet ovaj hebeni vanjski prekidac salje pobudu na rele koji pusta napon na motor da otvori haubu
mislim zbilja zakomplicirano do bola

i naravno meni zaglavi motor sto otvara gepek u polozaju otvoreno naravno

a posto nema bravicu na gepeku nemogu ga ni mehanicki vratiti nazad ili nedaj boze da je zaglavio zatvoren nema bravice da mozes otvoriti gepek
jedino glava u gepek i sarafciger u ruke i otvaraj
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

milex

Moj slučaj je da mi jedam mikro prekidač u ručki haube gepeka ostane pritisnut i onda jedino daljincem mogu otvoriti. Jedan hajvan previše teglio i vukao, oštetio , uvijek moram onu gumenu oblogu rukohvata malo povuči dok ne čujem da mikroprekidač škljocne.

Sad je sve ok.

shekmy

Pozdrav! Mene zanima jesi li rijeÅ¡io problem sa gepekom? Prije neki dan i meni se to isto počelo dogaÄ'ati. Gepek odjednom ne otvara na prekidač ali otvara na ključ.

dgudan

Evo baš sam jučer postavio pitanje kolegi
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=33731.15
pa čekam odgovor.
Ali, cijelu zimu je na gumb ne radi, zapravo ostane zablokirano samo od sebe pa isto tako sam od sebe otvara gepek bezveze, kao da je u kratkom spoju.
Uglavnom, iz gore linka naručio sam prekidać pa ga čekam i idem napraviti isto kao i naš kolega u kućnoj radinost.
Druge mi nema...
Mislio sam kupiti polovno ali nigdje umatrag pola godine nisam našao, od naših oglasa pa do likova koji idu u IT na otpade.
Bila jedna ručka u njuškalu ali je lik tražio 500 kuna za nju što mi je bilo previše...
S time da meni treba još i lampa osvjeljenja tablice, tako da ganjam te dvije stvari... Do sada, nažalost bezuspješno...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

zigkc

Prekidač je takav. Ja ga imam jednog viška pošto sam naručio dva, a kako mi je operacija uspjela od prve ovaj mi je ostao. Ako trebaš :tip:

Prekopao sam po arhivi slikica i eto:






Nadam se da bude koristilo.

kemba

i mene to hebalo

ali ja bijah pametan, posto imam od stila bravu od vrata suvozacevih raskupusanu cijelu
a u njoj fala bogu ima mikroprekidaca pun kufer i 800
i svi su vodotjesni

ako kome treba moze i na taj nacin doci do mikroprekidaca

a imam i ja koji na lageru pa nek se javi

e da

brave mehanicki dio sto zatvara je identicna na 3 vrata, 5 vrata i na karavanu
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

hrg

Pozdrav svima, evo i meni je crkla brava na gepeku, ne mogu otvoriti izvana, jedino pritiskom na ključ.

Zna li netko gdje mogu nabaviti mikroprekidač?