Stilo - hrđa na prednjim blatobranima

Autor draĹžen, 28 Srpanj 2015, 20:42:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

draĹžen

Pojavila mi se hrÄ'a na dnu blatobrana. Kao i drugim stilo-ima. Kel itko rijesavao taj problem? Neki me poznanik uvjerava da je on zaÅ¡tićen cinkom i da je to povrsinski i ne ide dublje. Nekak mi to ne drži vodu.

crev1986

I dobro hrdja koliko je star to je normalno ! I ti sad neznas sta ucinit?  Fino ocisti od hrdje uzmi plastobit ( sivi ) stavis plastobita i kad se osusi obojas ga u boju auta ( plastobit mozes farbat )  i onda kad zimi peres auto i kad prodje zima sjeti se unutarni rub oprat od soli i blata , zako ces sprijecit da se boja osteti i hrdja dalje

niko33

Nista cudnoga s obzirom na godine-treba suzbit odmah u korijenu - popravit sto prije.

Ovo je 12 godina star auto a ja sam na 6godina staroj astri h moral vozit auto na bojanje jer je probila hrÄ'a na gepeku,a nista nije bolji ni vw - on mi je isto cval na sve strane sa svojih 10 godina.Jos se super drze ovi nasi :beer:

draĹžen

#3
Bidem ja to rijesio kod limara dok se nije prosirilo. Malo mi je cudno jer sam francuze vozio jednako stare megane 2 i p307 i nigdje hrÄ'e. Oni imaju prednje blatobrane od plastike. Genijalno.imao sam i punto 1 star 7 god i poceo je pod trunuti. Da sam znao nebi stilo kupovao. Po forumima je pisalo cinčana karoserija. Hm.. Nije to cinka vidjelo. Frend mi tipa imao 1993 godiste zagreban po svim stranama a nigdje hrÄ'e. Ako ista ne mogu prožvakati to je hrÄ'a. 

dinko1981

Na zalost francuzi tog godišta imaju bolju zaštitu, a nekako najlošiji je punto 2

draĹžen

Steta. Inace izvrstan auto i jtd motor a i mijenjac. Moj je noviji redizajn pa me ne muci ni air bag lampica . ovo je samo malo na dni blatobrana. Pragovi i istalo ne. A popraviti cu . uzas kako mrzim hrÄ'u. Nema mi gorega. A nije ni star.

Stilo M

Kamencici i sol naprave svoje..
i ja sam sebi farbo vec
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

draĹžen

Samo dolje na dnu ili cijeli blatobran? Moze fotka ako ti nije tesko?

Stilo M

Citat: dražen  u 29 Srpanj 2015, 09:24:58
Samo dolje na dnu ili cijeli blatobran? Moze fotka ako ti nije tesko?
samo na dnu
nadem sliku kasnije pa postam
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

draĹžen


Stilo M

evo
ovo je slikano nekih 2 tjedna nakon lakiranja
usprican je dio od ove linije od vrata prema dolje


PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

crev1986

Citat: dražen  u 29 Srpanj 2015, 07:44:31
Bidem ja to rijesio kod limara dok se nije prosirilo. Malo mi je cudno jer sam francuze vozio jednako stare megane 2 i p307 i nigdje hrÄ'e. Oni imaju prednje blatobrane od plastike. Genijalno.imao sam i punto 1 star 7 god i poceo je pod trunuti. Da sam znao nebi stilo kupovao. Po forumima je pisalo cinčana karoserija. Hm.. Nije to cinka vidjelo. Frend mi tipa imao 1993 godiste zagreban po svim stranama a nigdje hrÄ'e. Ako ista ne mogu prožvakati to je hrÄ'a.

Je neki su pocincani , ali nije ti cink vjecan kamncici su *** oni razbijaju sve ! Netrebas ici limaru da bi ti to napravio !
Imas smirgla za kupit , imas plastobita u spreju za kupit , imas boje u spreju za kupit , i imas lak u spreju za kupit , sve mozes napravit sam samo ces platit materijal  on ce ti bit cca oko 250 kn i ostat ce ti ako ces jos sta trebat ofarbat ! Samo volje i truda !

draĹžen

Super je to ispalo. Ma budem limaru isao. Livada sam. Nece me to puno kostati.