Ima li vrhunski Limar za ispravit ovo u Zadru?

Autor robert_zd, 19 Veljača 2016, 17:35:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

robert_zd

Jutros vjerojatno na parkingu ispred Porthosa (kafic u ZD) me neko obiljezio. Pitura nije puknula. Ima mala ogrebotina. To me ne brine nego jel se moze ispravit? Ne zelim piturat sve jer ce sigurno bit razlika u nijansi. Pitao jednog limara/pitura, kaze mogu probat al tesko. To mi ne treba. Tako mogu i sam probat , ko zaserem ce se kitat i farbat. Zanima me bas jel ima netko tko zna i moze to odradit vrhunski.

Ovako na slici izgleda i gore neg stvarno jer sam slika bas da se vidi.

gokiSP

Ne želiš sve farbati? Ne želiš uopće farbati? U svakom slučaju, ni jedan od te dvije opcije nije moguća, a još manje vrhunska.

Ovo treba dobro poravnati, minimalno pokitati, staviti filer, obraditi i bazom pospricati samo taj oštećeni dio, a cijeli blatobran mora ići u lak.

Onaj tko zna, ovo napravi da nitko nikad ne bi rekao da je tu neÅ¡to raÄ'eno.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


casual

ako u zadru nema, ima u zagrebu
farbati treba svakako kako ti je i goki napisao, a samo onaj koji ne zna će ti reći da će to napraviti da će se vidjeti

evo frend kaj radi
pogledaj malo radove
ako je iz onog rugla od t2 uspio napraviti auto za izložbu, ne vidim kako bi ovo nekome bilo problem

https://www.facebook.com/Dream-Factory-Garage-1112378668781567/?fref=ts

Puntigamer

u Zadru, Zadar kolor. odličan i jeftin, to nažalost znam iz svog iskustva  :D

robert_zd

Probat cu danas skinut oplatu pa vidit hoce li iskocit natrag. Ma nije problem to piturat(sto se financija tice)  nego ne zelim da se ista primijeti, nikakvu razliku u nijansi. A do Zg ici samo to opiturat nije bas usput :-)

robert_zd

Bas gledam malo po netu kako ljudi izvlace samo takve udubine i ostecenja.  Kod nas je glavno sve piturat mi se cini.  :tres:

casual

ako nisi nikad radio limariju, raÄ'e nemoj ni probavat

odfuraj meštru ireci mu kaj hoćeš i gotova stvar
to se mora moći riješiti

Antonijo

To bi se moglo vakuumom izravnati a tada se ne treba lakirati, eventualno ispolirati.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

DiscoVolante

To se ne može izravnati bez lakiranja jer je na rubu blatobrana i došlo bi do pucanja boje.

Miha.

Neka skine oplatu i vrlo vjerojatno bude to riješio s rukom. Nekako je mekan blatobran na bravu.

AntonioK

idi do čustića odličan je majstor ako ne javi mi se dati ču ti broj id ...pa kalkuliraj

robert_zd

Slika prije

Slika posli


Mislim da je razlika vidljiva a radio sam sam, nikad probao limariju :) bas sam potencijal  :bis:
Pitura nije ispucala jer je na rubu blatobrana. Da je bilo nekom dati sto stvarno to izvlaci profesionalno nebi se ni skuzilo. Ovako se gledajuci iz bliza vidi da to nije  kao na drugoj strani. Vide se tri mala traga kako me to drugo auto zazuljalo i to ce ostat vidljivo :(  Vidit cu hocu li to dati kitat i piturat naknadno, picajzla sam i to me smeta naravno. AntonioK kod custica sam prije nekih 10-ak godina nesto radio i zafusario je. Al mislim da je to mu otac tad vodija. Mozda je sad druga prica i stvarno je ok  :ok:

Antonijo

Citat: DiscoVolante  u 20 Veljača 2016, 13:04:53
To se ne može izravnati bez lakiranja jer je na rubu blatobrana i došlo bi do pucanja boje.

Može se napraviti da ne pukne boja...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

Odlično napravljen posao, reci čime i  kako si to ispravio ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

robert_zd

Skinuo kotac i oplatu, zatim vratio kotac i onda lagano sa polugama (plasticna, metalna, drvena)  sto sam nasao pri ruci da pase oblikom :-) Izvlacio prema vani odupiruci se od kotac.