Paintless Dent Removal kit (PDR) Glupost ili real deal?

Autor Nikic, 18 Kolovoz 2016, 16:25:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikic

Ev ovako, neki dan sam fiatića udubio i gledao sam te neke spravice za vadjenje udubina, vidio sam po ejebu se prodavaju takvi kitovi, al cim sam vidio hot glue gun postao sam sumnjicav, dali su ti stapici od nekog posebnog ljepila ili...??? Jer ja znam da ovi moji ne valjaju k..
Ima neki pull hammer i te sheme.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

DinoG

Ima tih kitova svakakvih, ali ja sam bar misljenja da oni koji necem valjaju kostaju par puta vise nego da ti netko profesionalno ispravi udubinu.

Imas cak videe na youtubeu kako s onim za otstopavat wc izvlace udubine pa sad biraj haha



Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


casual

dino ti je dobro napisao

frend mi radi izvlačenje udubina
kad mi je pokazao alate, i koliko ih je, ja sam mislio da u car detailingu ima puno opreme
cijene neću ni spominjati

poslikaj udubinu pa ti kažem kaj se da napraviti

Antonijo

Koristio sam za vruće ljepljenje patrone od Pattexa kada sam izvlačio neke udubine na autu i mogu reći da stvar funkcionira  :ok:
Za skidanje te plastike sam koristio aceton.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Nikic

Dino znači i super mario moze da izvlači udubine haha..
Casual, neki dan sam udario zadnji lijevi kut od auta tako da se neda izvuci,pokusavao sam.
Antonio to me je zanimalo, jer znam da ove koje ja imam slabo ljepe.. Pattexove su pretpostavljam onda bolje.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

casual

Citat: Nikic  u 18 Kolovoz 2016, 21:18:52
Dino znači i super mario moze da izvlači udubine haha..
Casual, neki dan sam udario zadnji lijevi kut od auta tako da se neda izvuci,pokusavao sam.
Antonio to me je zanimalo, jer znam da ove koje ja imam slabo ljepe.. Pattexove su pretpostavljam onda bolje.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

zadnji lijevi kut mi ništa ne znači :D
pukni sliku slobodno

Nikic



Slikano sa nutri bulletom

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

gokiSP

Na tom djelu je lim poprilicno krut i tesko ces tu napraviti nesto bez spotera i lakiranja.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


casual

Citat: gokiSP  u 18 Kolovoz 2016, 22:53:10
Na tom djelu je lim poprilicno krut i tesko ces tu napraviti nesto bez spotera i lakiranja.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

goki me preduhitrio

Nikic

Kazem ti da je komplicirano.

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

casual

nije komplicirano nego izvlačenje udubina nije za ovako nešto

Nikic

Koji je tvoj savjet onda. Jer tu bi trebalo vise kita. A neznam dali je to preporucljivo. Razmisljao sam o poliesteru pa onda pokitat, kako bi to bilo?

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

gokiSP

To se treba izravnati spoterom, a ako ravna netko tko zna svoj posao onda ide minimalno kita. Poliester i slicne metode nisu za to i nema smisla raditi. Steta truda i novaca jer nikad nece biti dobro.

Iako, ne kuzim po slici radi li se tu o plastici ili limu?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Nikic

Lim, do kojeg se nemoze doci iznutra tj. Zatvoren. Medutim ja sam probusio tri rupe provukao sipku i vukao da ispravim toliko da sam auto povukao. Tako da se vise od ovoga nemoze izvuci.
Problem je sto lim nije inad branika nego je malo uvucen, da bi se izvukao potrebno bi bilo cenat kita, tako da sam lud

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

gokiSP

Nisi trebao to raditi jer si napravio vise stete nego koristi. Za takve stvari se koristi gore spomenuti spoter. Ako si vec isao to sam raditi, onda si trebao izrazati komad unutanjeg lima tako da mozes doci sa unutarnje strane i poravnati.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk