Savjet u vezi kupovine krovnih nosaca za Bravo 2008

Autor luka78, 06 Listopad 2016, 11:18:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

luka78

Pozdrav,


Nasao sam u ponudi povoljno koristene krovne nosace Thule, potrebni su mi za Bravo-a 2008 godiste. Posto nemam nikakvih iskustava sa time, u prilogu se nalaze tri fotografije pa bi vas molio da mi kazete da li mogu pasati na moje auto. Prodavac kaze da su univerzalni. Hvala






Puntigamer

Provjeri koji je model Thule nosača u pitanju i odi na stranice Thulea ili Astrolaba i pomoću konfiguratora vidi koji ti nosači odgovaraju.

natipkano na jednom


luka78

Na Thule stranici pise da na Bravo-a idu sledece komponente:

1. Thule SquareBar 769
2. Thule Rapid System 754
3. Kit 1451

E sada, ovaj 754 sistem je modernija verzija sistema 750 koji se nalazi na ovim fotografijama, ali bi trebalo da je osnova ista. 750 pase uz 1451 dodatak koji sam pronasao u HR i koji cu morati kupiti, samo ne znam kako da organizujem prebacivanje kod sebe u BiH u Doboj.

Stilius

Evo da malo podignem ovu temu jer me zanimaju vaša iskustva sa raznoraznima nosačima i kutijama.
NaÅ¡ao sam par proizvoÄ'ača od Thule - Menabo - Nordrive i baÅ¡ sam zapeo za najskuplji "Thule".Zanima me da li netko ima iskustva za Menabo jer praktički je duplo jeftiniji Å¡to i ne mora značiti da je dobar kao i cijena.

Tooutman

Imam ga ja. Zadovoljan sam. Vidi u mojoj garazi. Vozio sam bicikle na njem. Jedino sto doradio sam stavio gumu ispod onih plehnatih dosjeda da nedaj Boze ostecuju mi lim. Buduci da dok neki teret onda to sve radi pod nekim opterecenjem. Cisto preventivno. Ugradnja laka. Skidanje jos brze. Ja imam alu nosac.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Stilius

Citat: Tooutman  u 02 Prosinac 2017, 21:30:02
Imam ga ja. Zadovoljan sam. Vidi u mojoj garazi. Vozio sam bicikle na njem. Jedino sto doradio sam stavio gumu ispod onih plehnatih dosjeda da nedaj Boze ostecuju mi lim. Buduci da dok neki teret onda to sve radi pod nekim opterecenjem. Cisto preventivno. Ugradnja laka. Skidanje jos brze. Ja imam alu nosac.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Puno je jeftiniji od Thulea recimo.Nosač Menabo košta sa bravicama 778 kn, a Thule 1659 kn - mislim na alu.
Kutija Menabo i Thule po dimenzijama ista razlika po 1000 kn.To što si ti dodavao gumice ispod limića tak je kod svih nosača tako da mi to ne igra ulogu,bitno da sjedne kak spada.Jel fučka jako na nekoj brzini.Thule je tu odradio dobru aerodinamiku.

Tooutman

Da ako mislis na Wingbar onda bi trebale one biti bolje pogotovo koliko koštaju. Moji su čuju pri višim brzinama. Po meni ako mislis imati konstatno na automobilu onda uzmi thule. Meni je to gadno vidjet pa skidam s njega, pa dok mi za trebaju ih postavim. U vezi nosivosti i to, kolega marin iz foruma ima menabo na bravu i vozio kutiju i bicikl. Evo imas dolje da vidiš kak izgleda. To je i meni bio jedan od razloga zašto uzeo.
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=39857.15

I da, ja imam nosač bicikla od Thulea, te je naravno kvaliteta plastike i toga bolja nek kod Menaba, razmjerno višom cijenom.

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Stilius

A mislim da ću i ja uzet Menabo.Treba mi samo za more tako da ga ne mislim imati na krovu jer izgleda ružan kao što i sam kažeš.Dosta velika razlika u novcu.
Menabo nosač i kutija 400L - 2400 kn
Thule nosač i kutija 400 L - 4900 kn

Stilius

I daj mi reci jel se ova guma na vratima pogotovo po ljeti izdeformira ili se vrati u normalu, jer nasjeda na taj lim pa ju izbacuje van za debljinu tog lima.


Multijet

Tri godine vozim na more sa tim nosačima i stoji na suncu po tri tjedna,kada ih skinem po povratku sa mora nakon dva dana se ne kuži ništa,guma se vrati. Isti sistem je i na grande puntu, na prednjem nosaču je vijak koji se ušarafi u rub krova dok zadnji to nemaju
0989739290

jura1000

na njuški se da nać dobra krovna kutija za cca 1000,1200kn
nosače kupiš nove i bok!

Stilius

Gotovo .. odluka pala na Menabo.Još me muči koju dužinu kutije uzet zbog antene, a opet ne bi htio neš malo tipa 137 cm (Menabo Mania ME0361 320 L).
Dvoumim se izmeÄ'u Menabo Mania ME0340 400L -164 cm
Menabo Mania ME0354 460L -195 cm
Koje dužine kutija vi imate što se tiče Brava ako može i bočna slika.Nemam u blizini trgovinu pa da mogu mjerkat.Moram za ZG,al bi htio i to odlučiti da znam što ču da tražim.